Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем със сензора за близост


tedonsa

Въпрос

Здравейте, имам следния проблем с XR  и искам да споделя с вас и да проверим дали някой друг има. Става въпрос за сензора за близост. Когато говоря по телефона и приключа разговора , махам телефона от ухото , но той не светва и не мога да затворя. Пояснявам че проблема се появи след поставянето на цял протектор за дисплея. Странното в случая е че веднъж сработва и светва , но след това примерно 5,6 пъти не( няма точна зависимост между броя на сработванията и отказите). И за тези които ще кажат , че проблема е в протектора, на още два абсолютно еднакви телефона е залепен същия протектор и проблем няма никакъв. Ходих в магазина където ми залепиха протектора обясних проблема , след което заменихме протектора , но проблема остава непроменен. Дали някой се е сблъсквал с подобен проблем и дали е въэможно нещо софтуеърно да е. Защото след рестарт телефона работи нормално първия път и след това пак проявява проблема. След връщане на мрежови настройки отново първия път работи , а после не. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

10 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Около месец го носих без и нямаше проблем, проблема се появи веднага след поставянето на протектора. Между замяната  на стария с нов протектор,го тествах без протектор и нямаше проблем. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Еми значи махаш протектора или сменяш с друг. Тия изедници по магазините дерат прекалено много за тази вид "услуга", но ако не ти се занимава да си поръчаш онлайн от чужбина и да го/ги чакаш, нямаш друг избор. 

При мен (Xs Max) понякога има забавяне при светването на дисплея. Докосвам го 1-2 пъти и се появява екрана с разговор. Също имам сложен протектор (стъклен). 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами те ми го подмениха първия с нов , но същия и ефект нямаше. При мен колкото и да докосвам екрана при разговор, след като е изгаснал веднъж не реагира , явно защото сензора отчита че не съм си махнал телефона от ухото. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако си прочел внимателно съм описал , че на още  два ,идентични телефона са поставени два идентични протектора. При тях проблем няма. Затова Да, има смисъл да се води разговора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не държа да си чеша нищо , просто искам да разбера защо се получава това нещо, и дали някой друг има подобен проблем. Ти след като нямаш и не можеш да ми помогнеш просто подмини :) , поздрави 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз с iPhone XR имах същия проблем с протектор преди време. Бях със хидрогел протектор. След отстраняването му и поставянето на стъклен протектор не съм срещал отново този проблем. В момента съм със стъклен протектор. Очевидно проблема е в протектора от този тип или може би конкретния модел хидрогел протектор. При теб подмяната на протектора с нов но същия не е помогнало, така че аз бих ти препоръчал да смениш вида протектор за да се лишиш от този проблем!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може ли да ме насочиш по конкретно към протектора ти в момента ? От къде , марка ,цена ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

AliExpress

 

BGN 3.53  31% Off | 10D Protective Glass on the For iPhone X 7 8 6 Plus Screen Protector Full Coverage Protection For iPhone 6 6s 7 8 XR XS Max Film
 

https://www.aliexpress.com/item/10D-Protective-Glass-on-the-For-iPhone-X-7-8-6-Plus-Screen-Protector-Full-Coverage/32909982288.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dwohNxA

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Към колегата с проблема ,можеш да идеш до някой магазин iStyle и там избор голям ,аз съм с "Белкин" и съм си ок. Апарата ми е по-стар модел от твоя.Ако искаш протектор от 2 лева "Алито" ти дава избор.

Редактирано от venelin111111
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сензорът има диапазон на чувствителност, който не е еднакъв при всички модели/бройки, но покрива изискванията на Епъл за нормална работа на устройството. Поставянето на каквото и да е върху екрана премества прага на чувствителност надолу. Може просто да си изтеглил късата клечка и протекторът, какъвто и модел да е, да наруши нормалната работа на телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...