Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Цикълът на ъпгрейд на iPhone достига тревожни нива


dessyteneva

Recommended Posts

iphone-8-plus-review_27.thumb.jpg.781ea34c07a439194cae4035653f674a.jpg

Заради субсидиите на операторите и договорите за мобилни услуги, потребителите обикновено сменят смартфоните си на една, или две години. Този период обаче се увеличава в световен мащаб, заради високата цена на устройствата. Освен това фактът, че операторските субсидии и договори сепроменят, също влияе на цикъла на ъпгрейд, а според последните данни на Gartner, той вече е нарастнал до 2.6 – 2.7 години.

Що се отнася до Apple и данните за финансовата 2018 година, собствениците на iPhone са ъпгрейднали своите смартфони средно на всеки три години, твърди CNBC, цитирана от анализатора на Bernstein, Тони Сакконаги. Анализаторът прогнозира още, че периодът на ъпгрейд ще нарастне до 4 години за фискалната 2019 година на компанията. Към причините за това се добавя и програмата за евтина замяна на батериите, която беше в сила през 2018 година, като позволи на собствениците на iPhone да удължат живота на своите устройства. Това не е добра новина за Apple и нейните перспективи за бъдещето, а Сакконаги прогнозира, че едва 16% от базата потребители ще направи ъпгрейд тази година, което се оценява на 900 милиона. Хубавата новина е, че може би 2020 година ще стимулира ускоряването на цикъла на ъпгрейд за iPhone.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тревожни нива за кого? ? Аз не съм никак разтревожен от това че ще си ползвам телефона по-дълго, виж ако някой от форума е акционер в Apple... ?‍♂️

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 1година скачам на 2. Есента ще ъпгрейдна със сигурност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От 4S, 5S ,6S и изведнъж реших, че за мен е разумно ъп на 2 години. Понякога се замислям дали е нужно да давам толкова пари за нищо. Може би на 3 г ще купувам нов. Не съм фен на кредитиране за апарат или чрез оператор, кеш .


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

7 plus-a, стана на 2 години, но и аз съм в същата дилема. Точно му смених батерията в криейтив, та се чудя. А трябва да преподписвам...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм, наистина тревожни нива за кого. Имам 5s от 2014 г. и още работи мн.добре. Миналата година си взех десетка защото ми трябваше още един телефон. Едва ли ще ъпгрейдна следващите 3-4 години, освен ако не се поблазня за двусимов айфон. Изглежда съм един от тези, които допринасят за "тревожните нива". ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че тревожни за компанията, но пък от друга страна и за нас, защото те намират начин да си останат на печалба, а цените растат, така че след години, когато се наложи да си смените телефоните, ще останете "приятно" изненадани. Лично мнение разбира се, но базирано на прочетеното до сега от доста места...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изненадани ще останат от епъл. То и сега се вижда колко са изненадани. Един балон се надува-надува, и на края се пука.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И това го има, но примерно лично аз няма де се лиша от качество и удобство, за сметка на цена. Не съм богата, дори напротив, но искам това, което купувам да ми харесва, а не да ми иде да го тресна в земята. не си позволявам кой знае какво, но телефонът ми трябва да е стабилен и удобен. От тази гледна точка наистина най-логично изглежда да се купува по-рядко а съжаление. има и друг вариант, те да заменят качествените компоненти с по-евтини, за да си свалят производствените разходи, който силно се надявам да не е на дневен ред. В общи линии, добре беше, когато имаше един модел смартфон, както от гледна точка на разходи/печалба, тако и на самия софтуер, който почва да се дъни сега при наличието на примерно десе - двайсе устройства. Хубавото е, че никога няма да стигне дроида и хилядите различни пръчки, които той трябва да обслужва.

Редактирано от dessyteneva
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес да няма безплатен алкохол някъде?! Какви са тези постове?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деси говорим за цикъла на ъпгрейт, или не разбрах нещо? Не става въпрос за други марки. А и цикъла на ъпгрейт не означава последния излезнал модел. Дори 8ци нови се продават все още, или пък Х. Така че дори да смениш, може да не е с последния модел нали? И ще го получиш на много по достъпна цена от премиерната му. Та така. Дори дъртата седмица все още не се задъхва. Пазара показва кое колко струва.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е, но аз предпочитам като взимам да взема новия, иначе ясно.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти, аз и шепа други... е едно, глобално нещата са различни. За това ставаше въпрос. А като говорим за печалба, тя има различни измерения. По малка, по голяма. Със сигурност акционерите не са много хепи, че продуктът носещ най-големи приходи се срива. Но това са си мои виждания де. Хайде хубава вечер на всички.


Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нивата са тревожни единствено за инвеститорите. Но аз съм на мнение, че е крайно време да спрат да очакват неограничен растеж. Тревожни ще са нещата, ако няколко тримесечия подред печалбите падат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо трябва да заменят качествените елементи с евтини не разбрах. Доколкото днам разходите са 180-200 долара с качествени доставчици и части. Цената е 1000 долара. Де...а и печалбата. Ми да си свалят печалбата и те, и дилърите им, и операторите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стигна се до онзи незначителен момент, наречен "насищане на пазара". Като не могат да предложат нещо радикално ново и естествено качествено, резултатът е неминуем. Да, iOS все още е най-доброто на пазара, но не виждам нищо коренно различно след 5S(който ползвам ежедневно), въпреки, че имам и седем. Face ID няма как да ме накара да купя по-нов модел, а друга новост не виждам. Двойни и тройни камери не ме впечатляват, не съм фотограф, а и да бях - има професионални камери за тая работа. Подозирам, че една добра част от потребителите на Епъл разсъждават по подобен начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Двойната камера с истинският боке ефект наистина си заслужава, но тройна, петорна и т.н. айде няма нужда. Не можеш да носиш dlsr постоянно с теб, а все пак на всеки се случва от време на време да иска да заснеме нещо хубаво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подозирам, че това е бъдещето - нещо като при компютрите, които освен да сменят процесори, друго няма какво да предложат като новост. Така цикъла за смяна ще стане не 2, а 5 години в най-скоро време. Или вече е 5 а тези от Епъл, Самсунг и другите ще го разберат след 3 години, защото 2 вече са минали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че ще има поне още една голяма и полезна новост при телефоните - сгъваемите диспели.

Никой няма да откаже компактно устройство, което при необходимост се разпъва до размер в категорията на таблетите. Ще минат и няколко цикъла докато се намери най-подходящия формат и реализация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е ще има, всъщност вече има някакви дървени опити, а тази година ще станат доста, но за сгъваем iPhone според мен ще се наложи да почакаме поне две-три години още. Аз лично не бих си взела сгъваем телефон, може би защото успешно си върша всичко и на нормалния, въпреки че очите ми отслабват вече, но определено това ще е акцентът тази година.

Редактирано от dessyteneva
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със скоростта, която Епъл въвежда нови неща, ако въобще се стигне до сгъваем диспей, преди 2025-26-а не ги виждам да са го пуснали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То и няма някаква голяма призина за постоянни ъпдейти, аз от 6 минах да Xs и скоро нямам намерение да го сменям. Не виждам какво толкова ще пуснат, че да си заслужава нови 2 хиляди, ако не и повече...

П.П. Като ползвател на Х (на жена ми) и Xs за мен единствената сериозна разлика е камерата, която е много по-добра и дисплея който е малко по-добър, но пак не е като за 1800 лв, колкото ми излезна моя.

Редактирано от kaizera
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И като прочетох колко нещастни са ивенститорите на Апъл една сълза се търкулна по лицето ми. А като ни пробутват еднотипни боклуци по 2 000лв една така радост грейва по лицата ни :evil-smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е луд този с баницата, а този който я купува ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...