Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

проблем с възпроизвеждането на видео с Mojave


enuff

Recommended Posts

Здравейте, вчера инсталирах Mojave на Mac Mini Mid 2011 и имам проблем с възпроизвеждане на видео. По принцип този модел официално поддържа до HighSierra, но с patcher-а от този сайт се инсталира Мохавето без проблем
http://dosdude1.com/mojave/ 
Върви идеално, защото Мас-а е с SSD и бих останал с Мохаве, но единственият и то не малък проблем е че нито с VLС нито с QuickTime ми тръгват филмите. YouTube върви на високо качество, но явно формати като .mkv го затрудняват. За този модел не е споменато, че има проблем в hardware acceleration-a на видеото, но предполагам е това. Има ли някакъв fix или да се връщам на HighSierra?

П.С. - да поясня, че при отваряне на видео файла VLC тръгва и има звук, но няма картина, а само яка мигаща бяля светлина. 

Редактирано от enuff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с модела 2.5GHz, пробвай да изключиш картата AMD Radeon HD 6630M.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Мисля, че с такъв, със сигурност е с AMD Radeon HD 6ХХХ, но като се прибера ще погледна точно. А как мога да я изключа?

В нета видях, че имало някакво tool-че gfxCardStatus за тази цел. Ще пробвам с него. 

Редактирано от enuff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, ML16 написа:

Ако си с модела 2.5GHz, пробвай да изключиш картата AMD Radeon HD 6630M.

Точно с този модел съм, но не знам как да изключа картата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че си е доста играчка а и може да е рисково:

Не знам да ли си заслужава.

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си заслужава. Мохаве си иска поддръжка на Метал 2, а това става с новата генерация АМД карти или с Нвидиа от по-старите. Приемаш, че си отсвирен и толкоз. Моят iMac е вън по същата причина, щото ме мързи да му бодна друга видеокарта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 14.03.2019 г. at 19:34, ML16 написа:

Гледам, че си е доста играчка а и може да е рисково:

Не знам да ли си заслужава.

Реших да се пробвам все пак, но няма такъв файл gpu-xxxx

Четох доста по чуждите форуми - общо взето казва се, че на някои имали друго gpu освен AMD-то, но на други нямало. В сайта на Apple пише AMD или Intel се слага на този модел т.е. само едно от двете. Според Intel пък някой беше писал, че щом е с i5 значи имало и Intel видео вградено. Друг пък беше казал, че е сертифициран да поправя такива макове в неговата фирма и бил ремонтирал над 100 такива и имало някои само с AMD, други и с двете. Така и не разбрах какъв е случая и се връщам на High Sierra. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си пояснил с кой точно модел си? i5 има два модела, с два различни процесора и графика. При по-мощната петица има АМД и има Intel HD3000 в процесора, но при този модел не е активно и се ползва само АМД-то. Имаш мегдан за игра. Ето ти къде са:

Screen Shot 2019-03-17 at 9.08.19.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...