Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Bonymedia - scam alert


turganay

Recommended Posts

Здравейте на всички, от няколко дена чакам да ми излезе инфо по сметката ми за да разбера от къде са ми дръпнати 52 лв или 28, 95 долара. Оказа се, че без да знам са ми изтеглени от този сайт Bonymedia.com. Не знам от къде са появи този сайт и как точно имат достъп до дебитната  ми карта и защо са ми изтеглили тази сума. Ако някой знае нещо за сайта и може да помогне да ми пише на лични или тук. Оказа се, че имам акаунт и то Premium Membershim, който е създаден преди година и месец и преди три дена са си взели тези 53 лв. Странното е, че в акаунта е добавен и дебитната ми карта. Никога не помня да съм се регистрирал в този сайт и да съм добавял карта за плащане, а и как без да са ме питали си точат тези пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чети тук и тук. Класически скам, възможните варианти как са се сдобили с твоите данни ги има в първия линк.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ужас, оказва се, че единствения вариант да се отърва от тях е да си преиздам нова дебитна карта а тази да бъде блокирана. Съпорта им ми обещаха, че ще ми върнат парите до 10 дена, но като чета коментарите надали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • arm11 changed the title to Bonymedia - scam alert

Интересно каква карта е добавена на коя банка е? И къде другаде си я ползвал в нета?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я, си спомни къде си се логвал за "безплатно" сваляне на книга, парче, пдф...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е то почти всеки от нас цъка безплатни саляния от щяло и нещало, ама не пише току така дебитни карти?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Друг път да не вярваш че трябва да си вкараш картата само за някаква верификация. И за мен не е добра идея да се запазва картата в браузъра. А при съмнение за компрометирана карта практиката е да се блокира и преиздаде


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Именно поради това, че хромето ми е запазило картата явно от там е станало нещо. А музика свалям много често но не помня да е от тях. Обещаха ми до 10 дена да ми върнат парите и сега съм в дилема, да изчакам ли преди да блокирам и преиздам нова дебитна карта. Вие какво мислите ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако блокираш картата, няма да могат да ти върнат парите.Можеш да изпразниш сметката, ако разбира се, парите в нея не са много, докато ти преведат парите и след това да я блокираш и преиздадеш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз се учудвам че търговеца е обещал да върне пари. Обикновено това не се случва, а може и просто да лъжат. Пари се връщат след подаване на жалба в банката, но тогава блокиране и преиздаване го правят задължително


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да и парите се връщат по сметката, а не по картата, така че няма проблем като се блокира.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за каква карта става въпрос но ако е от сорта на Револют пари се получават и при блокирана карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 Имах подобен случай в английския Амазон.Купувам нещо на много изгoдна цена от останалите,но в бързината не съм забелязал ,че тя е изгодна (по евтина) защото се съгласявам на "Prime membership" акаунт,на който всеки месец след изтичането на пробния период си теглят абонамент от моята карта.От сайтове пазарувам само с виртуална виза на ДСК в която вкарвам точно пари,само когато трябва да купя нещо.През останалото време е празна.След може би месец ,сучайно се загледах в акаунта ми на ДСК и видях,че виртуалката е блокирана.Звъннах им и ми казаха,че от Амазон са се опитали да си изтеглят абонамент и затова са я блокирали,дори служителката ми обясни къде да вляза да се откажа от абонамента а тя ми разблокира картата.От тогава съм нямал проблеми.

п.с. Най вероятно си се абонирал за премиум акаунт в този сайт без да си разбрал,ако си купувал нещо от там.

Редактирано от miroslavm
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, днес ми върнаха парите още преди да съм блокирал картата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 18.03.2019 г. at 21:32, Alxx® написа:

Я, си спомни къде си се логвал за "безплатно" сваляне на книга, парче, пдф...?

Ей тук е разковничето. 

Преди години си бях изпатил така и изгорях с 300 лв. Веднага звъннах на банката (ДСК) да блокират картата, на следващия ден отидох на място и подадох формално оспорване на транзакцията, където общо взето се обяснява, че това е измама и някой е злоупотребил с данните. Възстановиха ми сумата в 30 дневен срок и нямаше главоболия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Блокирай все пак картата и я преиздай, а иначе срокът в момента мисля е 60 дни при оспорена трансакция, хубаво е, че самият сайт ти ги е възстановил, но не е гаранция, че няма да стане нещо пак в бъдеще.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно...

b1f5a98b6188aa6afd8c0965a0af17da.jpg
Чудех се къде да го плясна това, от нощеска не спират да ми пращат съобщения, ясно е, че нямам нищо общо с Габи, въпросът е как да се отърва от този срам/скам евентуално


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

влез с кода на Габи и иди на  https://www.facebook.com/help/delete_account  и го затрий да миряса. Ако пак ти регнат с твой номер пак така направи докато се успокои ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...