Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple представи новите AirPods с повече време за разговори и безжично зареждане


dessyteneva

Recommended Posts

  • 1 месец по-късно...

Не знам защо, но Airpods Pro ми излизат от ушите. Често, постепенно и трябва да ги набутвам постоянно. Варирам м/у М и С размер тапи, бях със С, сега сложих М да видим. Може да са малко по-неудобни, но ако слушалките не падат, ще свиквам. 

А, и нещо което ми направи впечатление - кабелът в комплекта, който е USB-C to Lightning не поддържа quickcharge... Необяснимо, но факт. Епъл пак се изциганиха. Същата дебелина е кабелът usb-c to usb-c, който идва в комплекта на последно поколение iPad Pro. С неговия адаптер съм правил и теста. Когато има QC - при мушкане на кабела последователно 2 пъти се чува звук за зареждане (когато батерията е под 80%). Когато няма QC, си е веднъж. Иначе Anker отдавна изкараха QC usb-c to lightning кабели и са малко по-евтини от епълските. Ако някой се интересува... Имам един такъв черен и работи идеално. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги зареждам директно с кабела и зарядното на iPhone 11 Pro, този от тяхната кутия не съм го и отварял.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 28.11.2019 г. at 16:55, DreamcatcheR написа:

А, и нещо което ми направи впечатление - кабелът в комплекта, който е USB-C to Lightning не поддържа quickcharge... Необяснимо, но факт. Епъл пак се изциганиха. Същата дебелина е кабелът usb-c to usb-c, който идва в комплекта на последно поколение iPad Pro. С неговия адаптер съм правил и теста. Когато има QC - при мушкане на кабела последователно 2 пъти се чува звук за зареждане (когато батерията е под 80%). Когато няма QC, си е веднъж. Иначе Anker отдавна изкараха QC usb-c to lightning кабели и са малко по-евтини от епълските. Ако някой се интересува... Имам един такъв черен и работи идеално. 

Теста, който си направил да не се състои само в чуването на звука? Или си замерил колко време отнема зареждането с единия и другия кабел?

Интересно ми е, защото чакам да ми пристигне едно зарядно и мислех да ползвам точно кабела от AirPods pro. И си мисля, че ако наистина този кабел не поддържаше бързо зареждане, все някъде щяха да пропищят в интернет. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че публикувам второ поредно мнение, но няма опция да редактирам горното. 

Кабела, който идва с AirPods Pro поддържа fast charging. Не се заблуждавайте от мнението на @DreamcatcheR - току що си заредих телефона с 10% за 5 минути. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Някой има ли спомен как излизаше ъпдейта за AirPods? Влизам в General - About и версията е старата, но не ми дава новия фирмуер 2С54. 

Опс, обърках темата, за Pro става въпрос, но то би трябвало да е по същия начин.

Редактирано от dessyteneva
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах този ъпдейт са го изтеглили, заради по-лош active noise cancellation. В някакъв момент сигурно ще пуснат ревизирана версия. Иначе ъпдейтването става като свържеш слушалките, след това ги слагаш в кейса и го пускаш да се зарежда. Също кейса трябва да е в близост до телефона, който пък да е свързан с wifi. 

А колко по-лесно би било да добавят един бутон "Check for updates" ама нали са епъл...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, порових се и видях отъ къде ставаше и от къде се виждаше, само за версията не съм прочела, мерси много! И да, за бутона си напълно прав, но надали ще го сложат скоро.

Редактирано от dessyteneva
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Не знам защо, но Airpods Pro ми излизат от ушите. Често, постепенно и трябва да ги набутвам постоянно. Варирам м/у М и С размер тапи, бях със С, сега сложих М да видим. Може да са малко по-неудобни, но ако слушалките не падат, ще свиквам. 

От Али си взех тапи от мемори пяна. Идеално паснаха на слушалките (кликват като оригиналните), влизат в кутийката и се затваря.Обаче огромен проблем се оказа, че много влошиха звука спрямо оригиналните. След малко чудене и изследване, забелязах че на епълските е по-голям отвора, така че реших да поизрежа китайските и звука се оправи. Много дърводелско беше, с ножица, но взе че се получи. И най-важното - по-удобни са и не падат от ушите.  Тези взех, може да сa се появили вече и по-евтини: 

BGN 16.10 19% Off | Memory Foam Replacement Ear Tips Buds For Apple Airpods Pro Headphones Black EarBuds Cover Earphone Sleeve Noise Reduction

https://a.aliexpress.com/_sddTZl

 

Може да ми видите ревюто вътре със снимки преди да ги подрежа. Сега изглеждат така:

46638395d0116d025e7818fdf6853038.jpg

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли, че мемори пяната е по-удобна от силикона?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено. Силиконовите ме дразнят...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гога, уши разни. При мен стандартните размери на силиконови тапи също са проблем. Или изпадат, или са ми неудобни.  Мемори пяната се адаптира и е отлично според мен решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Apple пуснаха вчера нов firmware “2D15“ за AirPods Pro. Няма официална информация какво точно променя, но някой потребители в Reddit и Twitter споделят, че подобрява ANC особено в ограничаването на страничния говор.

През декември Apple пусна версия “2C54“, но в последствие я изтегли поради оплаквания за по-лоша работа в ограничаването на страничния шум.

Аз лично си бях с нея и не срещнах проблеми.

Версията, с която бяха пуснати слушалките беше “2B588”.

Слушалките се ъпдейтват сами, но в повечето случаи ако са заредени и телефона, към който са свързани е до тях и включен в зарядно ще се ъпдейтнат. Мойте се ъпдейтнаха през нощта.

Версията на вашите слушалки може да проверите в Settings->General->About в менюто за AirPods когато са свързани към телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Някой да се е сблъсквал със странно бръждене при определена тоналност? Случва се както при слушане на музика, така и при разговор при по-високи тонове, нещо като развалена колонка звучи. Чудя се тъй като слушалките са все още в гаранция, колко ли време ще ги държат за тестове в сервиза, нали се водят неразглобяеми, няма как да ги ремонтират. Знам, че имаше доклади за роботизиран звук преди ъпдейта, но слушалките са с последната версия и звуците са по-различни, предполагам нещо механично. Ако някой е давал AirPods Pro по гаранция, моля да пише в какви срокове и как са се развили нещата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То ясно, че е месец и по закон е така, но си мислех, че като не могат да се ремонтират, може би отнема по-малко време, няма смисъл да висят 1 месец в сервиза, за да ги заменят евентуално после. Затова питах някой дали не е минал по този път, да каже впечатления от бързината на обслужване. Тъпото е, че са теленорски, а с техния сревиз вече брах ядове с един телефон, който бавиха повече от месец, едва с ченгел им измъкнах после, че е за замяна и на всичкото отгоре нямаха и такъв за смяната, та още перипетии след това...ще се свържа и със сервиза на iStyle за мнение, знам че сигурно ще отпадне втората година гаранция по този начин, но не ми се минава пак през деветте кръга на ада.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говорих със сервиза на iSryle, казаха да предвидя 4 работни дни, което звучи наистина добре, в сравнение с месец. Остава въпросът с гаранцията, със сигурност при смяна ще изгубя втората година от Теленор, не знам до колко ще ми се наложи и до колко биха ми ги заменили през тази втора година реално, след като не подлежат на ремонт по дефолт. Нямам познати, но пък съм доволна от iStyle и бързината на обслужване, май изборът ми клони към тях. Реално слушалките ги ползва мъжа ми, остава ной да потвърди и ще ги занеса. Ако някой има връзка в Теленор да даде едно рамо, бих се доверила, иначе е просто мъка с тях, не знам кой ги сервизира, по веригата ли се късат нещата, но нямам нерви за това преживяване отново.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За не мисля,че губите втората година от гаранцията ако ги занесете в iStyle. Все пак това е официален сервиз на марката, а не гаражен тип. Аз бих пуснал запитване до КЗП какво се случва ако се прескочи търговеца и се отнесе проблема директно в сервиз на марката.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом има официален сервиз, това не отменя задълженията по търговската гаранция на продавача. Просто трябва да се пазят документите при евентуална подмяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Супер, мерси много!

Едит: Говорих пак сега със сервиза на iStyle, гаранцията се запазва, в понеделник ще ги занеса, за да има 4 поредни работни дни, няма смисъл да висят там събота и неделя. Още веднъж благодаря на всички, включили се по темата, дано инфото от мен да е полезно на някой, ако е изправен пред същата дилема!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Редактирано от dessyteneva
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Има нов firmware за AirPods Pro “2D27”.

Най-вероятно има общот с новите функции в iOS 14 “spacial audio” и възможността за автоматично превключване между устройствата, които използвате.

“AirPods gain the ability to seamlessly switch between Apple devices with automatic device switching. Spatial audio with dynamic head tracking brings a theater-like experience to AirPods Pro. By applying directional audio filters, and subtly adjusting the frequencies each ear receives, sounds can be placed virtually anywhere in a space to provide an immersive listening experience.”

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо друго което прочетох на страницата на apple:

”Automatic device switching works with AirPods Pro, AirPods (2nd generation), Powerbeats, Powerbeats Pro, and Beats Solo Pro. Requires iPhone or iPod with the latest version of iOS; iPad with the latest version of iPadOS; Apple Watch with the latest version of watchOS; or Mac with the latest version of macOS.”

Никъде не споменават Apple TV, а за мен това би било супер удобно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Apple пусна актуализация на фърмуера за AirPods 2 и за AirPods Pro, която въвежда поддръжка за Spatial Audio и Automatic Switching. За да се възползвате от тези функционалности трябва да сте на iOS 14 /към момента в бета/.

Актуализацията на фърмуера 3A283 е достъпна както за AirPods 2, така и за AirPods Pro; пространственото аудио обаче е достъпно само на AirPods Pro.

YouTube

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...