Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Какво ново очакваме от Apple след снощното събитие


dessyteneva

Recommended Posts

oprah-apple-event.thumb.jpg.e323b29c6b94165fe9c2e8ba147997dd.jpg

Пресконференцията, която Apple проведе снощи в Steve Jobs Theater, се казваше “It's show time” и беше фокусирана върху новите услуги на компанията.

Въпреки, че много подробности останаха неизяснени, ето какво обяви гигантът:

Apple News+

Събитието започна с акцент върху Apple News, а компанията обяви новата си услуга Apple News +, която включва достъп до 300 списания и избрани вестници за 9.99 долара месечно. Сред заглавията са Vogue, GQ, TIME, The Wall Street Journal и Los Angeles Time, както и The New York Times и The Washington Post, а услугата първоначално ще е достъпна в САЩ и Канада. Потребителите могат да се абонират, чрез приложението, което идва с iOS 12,2 и macOS 10.14.4, които също бяха пуснати снощи. Apple обяви, че услугата й ще е достъпна и в Обединеното кралство и Австралия, по-късно през годината, а първият месец ще е безплатен.

Apple Card

Следващата новина беше за Apple Card, която ще се издава съвместно с Goldman Sachs и е интегрирана с приложението Wallet на iOS. Тя е напълно безплатна и ще носи бонуси от 1,2 и 3% при пазаруване, а новите функции на Wallet позволяват проследяване на разходите по категории, подробности за размера на лихвата и др. Основната функция е Daily Cash, която ще изплаща обратно наградите директно в салдото на картата. Apple Card ще е достъпна в САЩ, но останалата информация за нея за момента е неясна.

Apple Arcade

Apple Arcade насочва вниманието към App Store и дава достъп до пакет платени игри за tvOS, macOS и iOS. Срещу месечна такса, потребителите ще имат достъп до над 100 нови и ексклузивни заглавия без реклами и покупки в приложението, които ще могат да се синхронизират между различните им устройства и да се играят офлайн, както и да се споделят с Family Sharing. Услугата ще стартира есента в над 150 държави.

Apple TV

Видео стрийминг услугата на Apple позволява да се абонирате за съдържание от трети страни като HBO, Showtime и Starz директно в приложението за телевизори, като ще плащате само за това, което искате, няма да има реклами и съдържанието ще е достъпно и офлайн с най-добрата картина и звук плюс възможност за споделяне със семейството. С помощта на машинно обучение, то ще открива интересите ви, за да ви предложи подходящото съдържание в Watch Now. Функциите ще са достъпни през май, заедно с преработеното телевизионно приложение за Apple TV, iPhone, iPad и Mac, както и за телевизори LG, Sony, Samsung и Vizio. Приложението ще пристигне също и за Roku и Fire TV.

Apple TV+

Накрая, но не и на последно място компанията обяви услугата си за оригинално телевизионно и филмово съдържание, ръководена от бившите директори на Sony Television, Джейми Ерлих и Зак Ван Амбург. Анонс направиха и редица известни личности, сред които Дженифър Анистън, Рийз Уидърспуун, Стив карел, Стивън Спилбърг, Джейсън Момоа, Опра Уинфри и др. Тази услуга ще е без реклами и ще пристигне есента с офлайн и онлайн поддръжка, като ще е достъпна чрез телевизионното приложение за смарт телевидори, Apple TV, Fire TV и Roku.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая в този форум да се появи нещо, свързано със снощното събитие...

Относно услугите - няма как да коментирам каквото и да е, защото ще са активни (за кой ли път) за големите пазари, които биха им носили печалба (и това е нормално).
Не знам, обаче, защо все повече напоследък Apple започват да ми приличат на една друга компания, много атрактивна и желана в близкото минало - LG (говоря само за мобилното и подразделение).
До ден днешен не ми е ясен техния ход от последните години да представят продукт днес, а да се появи на пазара след 4 или 6 месеца.
Според моето незначително мнение, хората в целия свят самия пазар ги настрои да мислят и действат като едни истински консуматори и ако нещо им харесва, то отиват и си го взимат днес, веднага, сега.
Иначе лично в моето полезрение LG от любима марка в мобилния сегмент, вече е един нежен спомен и дори не се интересувам от събитията им и новините какво се готвят да представят.
Apple, не знам защо след прочетеното по-горе, ми напомниха на LG... ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Apple TV+ обявиха, че ще е налично в 100+ държави. Apple Pay също казаха, че до края на годината ще заработи в 100+ държави.
Ако направим аналогия с това кога телефоните им достигат до България (обикновена са на втората вълна, никога по-късно), силно се надявам и за тези услуги да сме сред тези 100 държави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някъде четох че в Полша има 90% покритие на Apple Pay... Само че ние сигурно сме на опашката след Камбоджа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, е че при нас покритието би било също голямо, като се има предвид, че аз не съм видял скоро ПОС терминал който да не приема NFC плащания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Покритието ще е пълно, ако Apple се разберат с Борика.

Това сме го дискутирали в темата как да пробваме Apple Pay в България. Проблема идва от Борика, които не оторизират транзакции от карти (в случая виртуални), които нямат вече в whitelist. Малоумен начин на работа, но така са си изградили системата....

Същото е положението и с Garmin Pay - пуснаха поддръжка за България с карта Revolut Mastercard - на терминали на Борика и те не работят. Надеждата ми е, че Apple ако наистина имат желание България да е сред страните с поддръжка, то задължително трябва да натиснат нашите олигофрени в Борика да си оправят/променят модела на работа и такива плащания да минават. 

Този проблем е дори много по-сериозен от това дали и колко Български банки ще позволяват да си добавяте техните карти в Wallet. Защото в момента има много чужденци, които си ползват съвсем легално и без проблеми Apple Pay по света, но като дойдат у нас пак не могат да плащат на терминалите на Борика...Та според мен за Apple е много по-важно първо да подсигурят "по-важните им чуждестранни клиенти" да имат покритие и у нас, отколкото нови наши клиенти да започнат да използват тази услуга.

А веднъж разреши ли се този проблем, нашите банки да се включат ще е по-лесното. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От пенсионери за пенсионери:))) Това става с Apple. Това вчера не трябваше ли да е time to show?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да има такси, ще е с ниска лихва, няма да има глоби при пропусната вноска, само това разбрах, като я пуснат ще има сигурно повече инфо, а това, че съм работила в банка няма нищо общо, всяка банка има различни условия по продуктите си, не търси за какво да се заядеш, ако обичаш. За рекламите не знам, така казаха, пък аз не ползвам подобни услуги, тя и тая сигурно няма да дойде до тук.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вместо само да се заяждаш, можеш да допълниш липсващото, нямам нито време, нито желание да сравнявам сто източника и да пиша романи, това е основното, другото или ще се изяснява като се пуснат услугите, или са дребни подробности, все пак всеки е гледал пресконференцията, хората коментират по същество, само ти търсиш под вола теле и не ми отговаряй, писна ми. Колкото до Apple и безплатните неща, те си имат начини да печелят, не е нужно да продават пластиките, или да слагат безсмислени месечни такси като нашите банки, аз за тяхната печалба не се тревожа. Всъщност тази карта никога няма да стигне до нас, така че не виждам защо се взря в нея, освен да ми търсиш грешки. И пак казвам, не ми отговаряй, стига спам в новините и злоба по мой адрес!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, algor написа:

Най-накрая в този форум да се появи нещо, свързано със снощното събитие...

 

То и форума е като марката на която е посветен като гледам...от седмици не бях отварял и сега гледам ,същото 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@gorgior има някои платени услуги, при които има реклами - например CuriosityStream, която много силно препоръчвам - $3 е на месец, а рекламите са около 30 секунди и само преди да почне филма, така че не е много дразнещо. Промотирането настрана, предполагам Деси е написала това за рекламите, защото са го споменали на събитието. А са го споменали, защото таргетират главно хората, които гледат телевизия и са свикнали да гледат повече реклами, отколкото предавания.

Относно картата, наистина "безплатното" е това, че няма да има такси за ползване, които повечето банки в Щатите слагат за щяло и не щяло. Жалко, че няма да се появи в Европа в скоро време - на хартия изглежда доста готина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казаха за епъл пей конкретно, че до края на годината се очаква в 40+ нови държави. Да се надяваме, че може и да влезем в тези 40+ нови държави :). Влезне ли епъл пей при нас, няма и картата да се забави. Няма да имат интерес да има едното и да не предлагат другото, така че те ще гледат да го направят за европейския пазар в който ще сме и ние евентуално. Но това е в сферата на догадките за сега!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, killer4o написа:

@gorgior има някои платени услуги, при които има реклами - например CuriosityStream, която много силно препоръчвам - $3 е на месец, а рекламите са около 30 секунди и само преди да почне филма, така че не е много дразнещо. Промотирането настрана, предполагам Деси е написала това за рекламите, защото са го споменали на събитието. А са го споменали, защото таргетират главно хората, които гледат телевизия и са свикнали да гледат повече реклами, отколкото предавания.

Относно картата, наистина "безплатното" е това, че няма да има такси за ползване, които повечето банки в Щатите слагат за щяло и не щяло. Жалко, че няма да се появи в Европа в скоро време - на хартия изглежда доста готина.

Сакън, не му отваряй очите, защото после не можеш да му затвориш устата. default_hush.gif

преди 2 часа, kawabiker написа:

То и форума е като марката на която е посветен като гледам...от седмици не бях отварял и сега гледам ,същото 

Бацко, визирах само и единствено написаното, относно снощното събитие, а не принципно новостите при марката.
Беше време романтично, в което 5-6 дни преди събитие всеки втори питаше кога ще е събитието, в колко часа, някъде ще го дават ли, модераторите им се караха и триеха постове на кило, а в деня и часа на събитието фуриите тук (Веско, за теб става дума...но не само) обновяваха инфото в нарочно създадена тема по-бързо, отколкото ги представяха нещата на сцената на събитието.
Ех...

пп. Иначе за протокола - прав си за новостите, дори като си седнал.

Редактирано от algor
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е то май пролетните събития винаги са били скучни. Виж на есен е напрежение!

Какво има за обсъждане тук4877b72aa4b6163680e5a2ec83e1df51.jpg

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не гледах събитието вчера и темата ми е полезна. Благодаря на Деси за труда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...