Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Приложението ECG на Apple може да пристигне в Европа с watchOS 5.2


dessyteneva

Recommended Posts

30308-49620-190325-ECG-l.thumb.jpg.686dc63fa097848b5eb4f8a26d8079e2.jpg

Данни в последната версия iOS 12.2 сочат, че европейската премиера на приложението за ЕКГ за собствениците на Apple Watch Series 4 е близо. Функцията, която беше на фокус при представянето на часовника, остана недостъпна за потребиетлите извън САЩ в продължение на 6 месеца, но инструкции за употреба, открити в новата версия на iOS сочат потенциалните планове на компанията да разшири обхвата й с watchOS 5.2, която в момента е в бета тестове. Документът включва маркировката СЕ, която се изисква в Европейското икономическо пространство и това сочи, че тези региони може би скоро ще имат достъп да ЕКГ приложението, представено още през септември миналата година.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пристигна в 19 Европейски държави. Ама не и при нас. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1d7d4d84c553bd7a70a3f586ebc8b471.jpg

 

П**ка им материна

На часовника излиза приложението, ама без да е настроено, не работи. Пробвах с регион ЮК и с изключени location services и пак не ще.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да се настрои регион и на часовник и на телефона, пробва ли и на двете места?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става. Като се избере от телефона автоматично и на часовника го променя. Моят е именно от Англия и пак по локация го намира някак си дори да е изключена.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ти с бг акаунт ли си в App Store/iCloud?

Нямам W4, за да пробвам, че ми е интересно, време ми е по принцип да сменям първият.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто отново ни няма в списъка добавени държави:

Austria

Belgium

Denmark

Finland

France

Germany

Greece

Guam

Hong Kong

Hungary

Ireland

Italy

Luxembourg

Netherlands

Portugal

Puerto Rico

Romania

Spain

Sweden

Switzerland

United Kingdom

United States

US Virgin Islands

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е в сим картата, оттам взема информация, че сме в България. Моя часовник е купен от Германия, всички локейшън настройки и на телефона и на часовника са настроени на Германия, ECG функционалността си е налична, но не може да се конфигурира именно защото проследява сим картата. Ако се активира самолетния режим, сетъпа информира, че има нужда до достъп до клетъчната мрежа. Другия вариант е да се пробва с немска сим карта, но според мен като се регистрира в българската мрежа, пак ще бъде блокирана опцията.

Писах на Apple по въпроса, чиста дискриминация е, че продукт, който си купил в държава в ЕС, няма същата функционалност в друга държава в съюза. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То не зависи само от тях, няма нищо общо с дискриминацията, просто трябва одобрение от здравните власти, даже и не знам у нас през кого трябва да мине, но като гледам всичко друго, надали ще стане въобще. Отделно, че не се внася официално часовника, не се продава от представителите и няма сервиз, та кой ли го интересува функцията дали ще работи тук.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А тогава, как на колегата по-горе с американския часовник работи?

Edit: колегата в другат тема, в която се коментира същото :)

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работи, защото е предназначен за американския пазар, явно си има разлика и ги разпознава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И моя е щатски и за мен логиката да работи е точно това, че е предназначен за Американския пазар и независимо от локацията работи, защото иначе би било дискриминация ( може би ). Моя акаунт е щатски. За европейските устройства, може би все още се донастройва или се спазват директиви и поради тази причина не работят в други локации. Иначе след като американския работи, няма логика да не работят европейските. Според мен със следващ ъпдейт, ще заработят и европейските независимо от локацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма дискриминация, а по-скоро предпазливост - не е разрешено по закон, не работи, за да се избегнат правни проблеми, аз така го разбирам. Иначе може би да, акаунти от новодобавените страни може и да се нуждаят от някакви настройки.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щатските W4 имат разрешение от FDA за ЕКГ. Не знам как стоят нещата с Европейския регулатор. Няма как да се пусне нещо такова без да е юридически издържано. От друга страна щом го обявяват официално, може би за цитираните в съобщението страни, имат такова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ECG функцията в watchOS 5.2 е сертифицирана за територията на целия ЕС (European Economic Area, както е посочено в прессъобщението) (включително България), и има маркер CE. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аналогът на щатския FDA в Европа е European Medicines Agency (EMA). Маркера СЕ е друго.

Редактирано от shemesh
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става

 

c34e2b2a773a4eb1412d193cefb3f7fb.jpg

 

 

Sent from my iPhone XS max Dual using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, carrot написа:

European Economic Area

Еврото, еврото...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Alxx® написа:

Еврото, еврото...

Ами не е еврото

https://en.m.wikipedia.org/wiki/European_Economic_Area

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А може би, защото все пак часовника още не се продава официално в България, както знаете не може и да се сервизира тук от официалните представители на марката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че докато не започнат да го продават официално тук, нито ще видим ЕКГ, нито Apple Pay.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш право, и много се надявам да ги спукат от съдебни дела, защото тази практика с ограничаване на функции според територията е анти-потребителска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за немеца, но ако на Американеца отишъл на екскурзия в Европа или по работа и не му работи функцията, жална им майка на епъл. Целувката на кобрата, ще е като дело за жълти стотинки. Най-вероятно със следващ ъпдейт би трябвало да коригират това, имайки се в предвид, че закупен часовник от Америка не дава такива проблеми, а си работи нормално независимо от локацията и акаунта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, ML16 написа:

А може би, защото все пак часовника още не се продава официално в България, както знаете не може и да се сервизира тук от официалните представители на марката.

Това, че не може часовник да се сервизира тук от официалните сервизи не го знаех.

Веднага, обаче, си задавам въпрос: пристига американец в БГ за месец-два (да речем командировка) и на 5-ия ден се явява даден проблем с часовника.
Липсата на сервизиране означава, че тези два месеца е без часовник и го дава на сервиз като се прибере в САЩ ли?!?!

А, бе, политиката на сервизиране при Епъл не беше ли, че всичко се ремонтира навсякъде в официалните сервизи по света, без значение откъде е купено устройството?!?!

пп. И втори въпрос си задавам сам на себе си: ако не се сервизират тук часовниците на Епъл, това значи ли, че и двусимовия ми апарат от Хонконг няма да се отремонтира тук при проблем?!?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...