Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Мохаве на външно ССД?


profusion

Recommended Posts

Привет, тъй като не ми се занимаваше а и е по трудно разчастването на мак мини 2014, взех външно SSD USB3, някой може ли да даде линк или да каже как се инсталира операционната там като основен хард? (няма да копирам нищо от старото направо на ново)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталира се както всички останали. Сваляш инсталатора, отваряш го и посочваш таргет за инсталация външното ссд. Трябва да ти се появи с жълта икона. Аз така тествах Мохаве на настолния. Също става и да си направиш бутваща флашка с Мохаве - палиш от нея със задържан опшън и избираш жълтия таргет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жълта икона в смисъл? А после как се сетва винаги да върви от него като основен кард?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жълта е в буквалния. Външни дискове излизат в жълто. От който хард стартираш компа за последно, от него пали следващия път. Промяната се прави от систем префренсес/стартап диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обаче не ми дава да сваля пак мохавето, пращаме в Сетингс като натисна в стора да търси ъпдейт...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай Мохаве инсталъра.

Аз уж направих нещо инсталира се на външното и като ми написа че ще рестартира тръгна от стария... то инсталацията не тръгна на практика

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

I have shared a file with you from Qfile.
Click the link below to download the file:
https://www.myqnapcloud.com/smartshare/6cgjf3k7o61n820v587z4792_6CmHeKY

Пускаш, инсталирваш на външното ssd и нищо не пипаш! Подкарва автоматично през външното ssd операционна система, защото така е заложено.


Sent from my iPhone XS max Dual using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взе че стана :) а трябва ли да се пуска тая функция трим след това?

 

ПП

да не отварям тема нова, имам други външно ССД, което искам да ползвам на много компютри, та много ли е фатално ако е във ФАТ, защото НТФС имах много къки с МАК?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ssd,, поддържа trim ,да трябва да я активираш!


Sent from my iPhone XS max Dual using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, profusion написа:

.... та много ли е фатално ако е във ФАТ, защото НТФС имах много къки с МАК?

направи си exFAT и си свиркай, а ако трябва при буутването да избираш от кой диск, още в този прозорец, при маркиран драйв, натискаш shift или ctrl, и се появя една иконка като кръгче, това означава, че този диск или драйв вече е по побразбиране основен за бутване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста хора казват че с тоя ексФАТ имали проблеми и загуба на информация?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм имал проблем с exFAT и в момент го ползвам, поради тази причина и никога не съм и търсил в нета за проблем свързан с exFAT, ако си го проверявал, може и така да е. Предвид факта, че FAT има ограничение на големината на файла който може да бъде записан, предпочитам exFAT, но това си е мое мнение.

Редактирано от MacIlian
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

К'ви са ти мъките с нтфс? Туксера-та го подкарва без драми под Мак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мъки, различни дискове рандом блокажи туксери муксери парагони 3рд парти апове не мерси...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове




Sent from my iPhone XS max Dual using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Късно видях темата и вече няма смисъл, ама да напиша все пак.
Единият начин да се инсталира на външно ССД е с буутваща флашка, както са посочили по-горе. Като се подкара инсталатора и попита на кой диск да се инсталира - посочваш външното ССД. Аз така инсталирам и не съм имал проблем.
Втори начин е да се използва Carbon Copy Cloner, с който да клонираш вътрешния диск върху външното ССД. После в Сетингс/Стартъп диск избираш външното ССД и рестартираш. И това съм го пробвал и няма проблеми. Освен това така става по-бързо. След рестарта ако искаш можеш да изтриеш вътрешния диск.

Аз лично не съм активирл ТРИМ на външното ССД, но не съм сигурен кое е по-правилно.

Относно ФАТ и НТФС, предпочитам НТФС (с парагон на мака, ама като не искаш търд парти аппс не знам), защото ФАТ доколкото знам има ограничения в големината на файловете.

Редактирано от drpetar
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...