Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Дарения и абонаменти


Aveliky

Recommended Posts

С неудобство отварям тази тема.

Вече 10 години съществува форума а до момента никога не се е самоиздържал.

Лично покривам 80/90% от разходите за форума всеки месец(а те не са никак малко). Към форума последните 8 години няма нито едно дарение. Абонирани има само 5 потребителя(на които искрено благодаря за помощта).

Рекламата от google също малко помага, но от една година скролване на техните банети покрива макс един месец от разходите на форума.(много бих искал да ги махна и да нямаме реклами както едно време, но без тях е по зле и нямам избор).

Ако искате да съществува дълго и в това професионално състояние а не с безплатни платформи, плъгини и теми е необходимо това да се промени и по тази причина, преди да предприема драстични мерки за орязване или евентуално спиране на форума съм задължен първо да се обрна към Вас потребителите...

 

Извинявам се ако съм обидил някой с тази тема и се надявам да не провокирам дразги и неудобства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли начин да се направи дарение без epay - например през paypal или директно с карта? Предполагам за 2-3ма не си заслужава да го навързваш със системите на форума, пък и аз нямам някакви амбиции да ставам цветен, но с удоволствие бих изпратил някоя друга виртуална бира стига да не се налага да си отварям сметка в българска банка за да го направя ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавен начин на плащане PayPal.

Ако някой иска да се абонира за VIP и да плати през PayPal е необходимо преди да започне процедурата да зададе валута EUR от Магазин.

paypal.png

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
на 25.04.2019 г. at 14:25, Aveliky написа:

 Ако искате да съществува дълго и в това професионално състояние а не с безплатни платформи, плъгини и теми е необходимо това да се промени и по тази причина, преди да предприема драстични мерки за орязване или евентуално спиране на форума съм задължен първо да се обрна към Вас потребителите...

Добър ден и от мен!

Аз лично искам да съществува този форум, най-малкото заради определени сантименти (мои лични, разбира се), а и заради познанствата ми с доста хора от този форум (някои от тях правърнали се в страхотни приятелства през годините).
В същия момент, обаче, аз лично се интересувам от това този форум да продължава да съществува във вида, който е бил - тук да се поства само и единствено това, което касае Apple, продуктите им, политиката им и т.н. (разбира се в спам раздела нека има и дъра-бъра за която и да е друга марка от Китай, Марс или всяка точка от този и онзи свят)
Времената съм наясно, че доста се промениха и вече доста повече усилия са необходими да се задържи вниманието на дадена аудитория (в случая технически насочена и то към конкретна марка) и да бъдат провокирани същите тези хора не само да четат, но и да дискутират, питат, постват ралични информации и т.н.
В реда на тези мисли имате ли някаква яснота, относно визията на форума в по-близко, че даже и по-далечно бъдеще за това как желаете да продължи да функционира, как ще се развива и прочие неща от този род.
Аз лично не бих дарил нито стотинка (а не малко абонаменти съм плащал през годините не само мои, но и на мои различни приятели тук) за форум, който няма определена насоченост и в който всеки може да пише каквото си иска, за каквото си иска и по начин, който той иска и преценява за уместен.

Абсолютно сте в правото си, г-н Администратор, да напишете, че не желаете да давате такава информация и аз лично ще ви разбера.

Накрая ще кажа следното: отворен съм за разговори, касаещи бъдещето на този форум и съм готов в името на това да го има, да откупя от вас всички права върху него, като гарантирам, че поне още 5 години ще го поддържам с всички необходимо присъщи разходи и необходими инвестиции за функционирането му.
Можеше това и на ЛС да го напиша, но нека хората знаят какво съм заявил и всичко да е ясно и открито.
Е, разбира се (ако изобщо се стигне до разговор в тази насока) има доста неща, които ще се говорят извън този форум, но това е само и единствено при желание от страна на администрация и собственика/собствениците.

За въпроси, уточнения и разяснения оставам на разположение.

Приятна съботна вечер на всички!

пп. Извинявам се на тези, които все още посещават, четат и пишат в този форум, че този пост няма да го прочетат в digital.bg  и не поствам под псевдонима Kmar, но язе съм си от село и това е обективната действителност!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо се пренасочва мисленето в друг аспект. Доста хора ме познават в този форум и много добре знаят, че целта на темата не е да изкарвам пари от него. Идеята ми беше да се убедя сам за себе си, добрата поддръжка, добрата платформа, екстрите които добавям и т.н. за съществуващите 10 години дали си заслужават. Има ли оценка труда ми и искат ли нещо повече потребителите, които го ползват. Отговорих си на въпроса, но това няма да промени начина на работа на форума и личното ми финансиране.

Промених единствено едно нещо, спрях да плащам за новини. След като искате да има новини само за Apple или по точно да задържим смисъла на форума, а не искате да помагате за поддръжката(за да плащам аз за такива) то тогава го направете и Ви гарантирам, че различните новини от атмосферата/смисъла на форума няма да съществуват...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Aveliky написа:

 Доста хора ме познават в този форум и много добре знаят, че целта на темата не е да изкарвам пари от него.  

Аз също нямах това предвид и ако съм разбран, че поста ми е бил в този аспект, се извинявам! 
Идеята (казана в едно изречение) беше да не се стига до драстичните мерки (затваряне на този форум), без значение с какви и чий сили/нерви/средства ще се случи това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята в едно изречение е да се вземат правата на форума( след заплащане), с цел да се върви в желана посока. Тази която се харесва на теб и още няколко персони... Ако толкова милееш за форума, подпомагай по някакъв начин, без условия! Трудно, да?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я някой да припомни как се помага/дарява на форума вместо да се караме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ех не съм гледал форума на екран от години, на тапатолка май такова нещо няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

През Tapatalk стъпките са следните:6acfcbb83993bb1e943ce855f0f595a1.jpg22d2bba3d23965f578bedf9fe5a7fa0a.jpgc0874c6e981fedabc311df27c58c356a.jpg04f6598ca44aeb4d531097f8c37a8516.jpg
Пренасочване към браузъра. Друг начин не откривам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...