Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

IOS 13


gogi6

Recommended Posts

Толкова дълго време чаках пустия folder sharing в icloud, с цел да премахна дропбокс. И сега като се появи, се оказва, че е само за хора с Apple ID.. И това е при опция за линка - view only, т.е. никой да не може да прави промени, а само да сваля файловете в папката. Много разочароващо. 

Също ще трябва да чакаме поддръжка от всяко отделно приложение за ползване на мишка/тракпад на айпад. В момента например не работи в Spark. 

За батерията е рано да се каже. Първи впечатления: пада бързо, докато се ползва телефона (дори и с леки приложения), а в стандбай държи повече (за 8 ч. през нощта 2-3%). 

Screenshot 2020-03-25 at 12.37.03.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,2k
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • venelin111111

    140

  • simba4

    116

  • gogi6

    92

  • dessyteneva

    50

С тези опции е още по-ограничаващо. И в двата случая насрещната страна трябва да има Apple ID. Не е като дропбокс, където пращаш линк и човекът отваря папката в уеб интерфейс директно в браузъра си, преглежда файловете и сваля, каквото му трябва. Поредната епълска простотия с цел услугите им да са достъпни само за техни потребители. Много хора дори не си знаят Епъл айди и парола, защото я ползват само в началото при регистрация.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От известно време забелязвам, че на номера които не са ми в телефонната книга, когато получа смс и не ми "вади" звук (или да ми вибрира часовника). Повечето не  са от България (поради естеството на работата ми). Просто съобщението си идва, показва го в приложението като непрочетено и до там. Естествено, нямам никакви рестрикции и се чудя как да разреша този проблем. Някой да се е сблъсквал ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От това трябва да е.
e5779e661ee9520b7f116218d33eae2b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не е от това. Опцията е изключена, включително добавих номерата в контакт листата си .... явно накрая ще му тегля един ресет. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж и тук:
31cef624ab9fc71668a47b9af98243a5.png


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече има опция за сканиране на документи от Files.app:
77c3c05a4d2fff388525fea28eec8689.jpg
b58fa3865fcae1fa4fc4d6aed6d12fc7.jpg


След сканиране, пита къде да запази файла.
Изключително удобно и спестява време (за който ползва iCloud drive). Досега сканирах през Notes и изпращах PDFa с airdrop.
Има и начин директно през Мак - дясно копче в папка във файндър (работи също в mail, messages, numbers, pages) import from iPhone or iPad, но понякога се бъгва и не запазва файла.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То и на 13.3 го има:
2ebf1a4f76c7ca66746497772172a673.png


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Грешката при VPN връзката не е оправена с този ъпдейт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много самоубийства имаше заради липсата на функцията. Не се ли чул?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отказахте и този колега да пише във форума ...ей страшни сте. Писал е за някаква функция, голямо важно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз два пъти късам въже на полилия в хола.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От известно време забелязвам опции в настройките на всяко приложение. Не бях обърнал внимание и незнам откога е възможно. Например, смяна на езика на приложението, независимо от зададения такъв на устройството.707aac02eeab56bef01c9b006dbde9e2.jpg

Има и такива с опция триене на кеша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е отдавна, още с появяването на 13.

 

 

Sent from my iPhone XS using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Излизането на нова версия на IOS е спешно наложителна. 13.4.2 или 13.4.5... Без значение. Има бъг, който позволява отново блокиране на устройството от разстояние през iMessage. Само хард рестарт оправя положението, а не всеки знае как става това. После с мъки се изтрива съобщението от устройството. Реално няма спасение. Достатъчно е само някой ви да прати съобшение с нужния текст. Даже не е нужно да го отворите. Колкото и странно да звучи, при мен се прецака Туитър само с гледане на видео, качено там от EverythingApplePro. Не успявам да го оправя по никакъв начин. Крашва и това е. Комбинацията от символи няма да я споделям, за да няма злоупотреби.

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре че съм с джейл, че пуснаха един туийк дето оправя бъга!


Sent from my iPhone XS using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси и мизерията. Е на кой му трябва да праща подобни глупости?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, simba4 написа:

Добре че съм с джейл, че пуснаха един туийк дето оправя бъга!


Sent from my iPhone XS using Tapatalk Pro

Кой е туейка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси и мизерията. Е на кой му трябва да праща подобни глупости?

Лошото е, че даже и нотификация може да не ти излезе. Ако в 8ч. не пуснат нещо, слагам бета версия.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бетата (13.4.5) никак не е зле между другото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много добре звучи това за маските и лицевото разпознаване, писнало ми е да си свалям "намордника", като се налага да погледна нещо, но дано докато пуснат официалната 13.5 вече няма нужда от маски...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...