Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Downgrade iPhone 3G/3GS FW 4.0.х на 3.1.3 [ Mac и Windows ]


alessandros

Recommended Posts

Какъв е начинът да се избегне проверка с Apple сървъра? Направих всичко както е описано по стъпките и когато избрах 3.1.3, следкато проверява известно време "Verifying iPhone restore with Apple", ми изписа "Thes device isn't eligible for the requested build" и това ми го прави за пореден път. Операционната ми система е MacOS 10.6.4, iTunes 9.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж тази тема - http://bgiphone.com/showthread.php/1343-iPhone-3GS! Благодарение на нея се справих аз. В тази има някои стъпки, които не са изяснение до край и за нови потребители като мен се оказва леко неясно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Успешно успях да даунгрейдна от 4,0 до 3,1,2 но с LibUSB library packagе нищо не стана и не се получи . Заради него ми се наложи да преинсталирам компютъра, защото ми блокира всички USB портове, аудио устройства и ми блокира интернета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше само да го деинсталираш и щеше да се оправи компа!

Предупреждавали сме за LibUSB и Win7 ма кой да чете :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деинсталирах го и същата работа. Всички портове бяха блокирани.

Дори пробвах и мои драйвъри за тях да инсталирам и не ги приемаше.

Преинстала при мен беше единственият вариант.

Добре че направих имиджи и успях да сваля до 3,1,2 след това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка, за да върна 3.1.3 на 3G трябва ли да имам запазени SHSH файловете?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Да, можеш да го ресторнеш , после го активираш с оригината картата, джейлваш и отключваш с ултрасноу. Има го описано във форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чете ли първия пост въобще или така си питаш? Ако е хАмерикански - не няма да се отключи с карта АТ&Т, само ще се активира :D За ънлок, вярвам знаеш какво се слага?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпроса за iPhone 3G, може и без активация с карта, а направо jailbreak с redsn0w 0.9.3/0.9.4и отключване с ultrasn0w

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може и така, но знаеш че активирането си има предимства - спестяваш куп пачове за YouTube, Maps, Mail...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но за някои хора е проблем намирането на карта с която да активират телефона си :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С 3Г съм версия 4,02 и при опит за рестор не по този начин ми даваше грешки от типа на 1601/1604 с този метод ще стане ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,а ако нямам оригинална карта какъв е варианта да сваля от 4.0.1 към 3.1.3 на iphone 3g 8gb

Благодаря ви предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даунгрейдът няма нищо общо с оригинална СИМ, а с SHSH файлове, при 3G - само от FW 4.0 нагоре. Към 3.1.3 и те не са нужни. СИМ–а е нужен само за активация. Крайно време е да се просветите в елементарните понятия на материята в темите за начинаещи!

А ти специално, ако пуснеш тоя пост в още 4–5 други теми, освен в тая и предходната, ще заминеш на дълга образователна почивка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пиша тези стъпки тук, защото за 2 дни ме побъркаха хора с въпроси как да свалят iPhone 3G от 4.х до 3.1.3. Според мен, това е най-лесния и безопасен начин (LibUSB прецаква драйверите на Windows щом се инсталира).

1. Теглите FW 3.1.3 и FW 3.1.2 за iPhone 3G от тук

2. Теглите redsn0w 0.9.4 от тук за Windows и от тук за Mac OS

3. Теглите TinyUmbrella от тук

4. Включвате телефона към компютъра, отваряте iTunes, избирате телефона отляво, натискате и задържате клавиша Shift (за PC) или Option (за Mac) на клавиатурата и с мишката цъкате в iTunes бутона Restore.

5. Избирате сваления от т.1 FW 3.1.3

6. След като свърши рестора ще ви даде грешка 1015, това е нормално. Затворете iTunes.

7. Стартирате TinyUmbrella и натискате бутона Kick Device Out of Recovery

8. Стартирате iTunes и вижте дали ще се активира телефона, ако се активира значи е ФО, ако не ще изпише, че SIM картата не е правилна т.е. е ФЗ

8.1. Ако се активира, свържете се към Wi-Fi и стартирайте YouTube.app

9. Стартирате redsn0w 0.9.4, натискате бутона Browse и избирате сваления от т.1 FW 3.1.2

10. Следвате инструкциите на приложението, за да jailbreak-нете и активирате (ако е ФЗ) телефона си.

11. Ако е ФЗ от Cydia инсталирате ultrasn0w, за да отключите телефона (ако е възможно)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Да. Схемата е същата, сваляш първо на 3.1.2 и после на 3.1.3, а за 4.0.1 ще трябва да имаш запазени сигнатури.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ми се искаше да те разбера какжо ми каза, ж смисал аз го напражих на 4.1 (телефона е 3G), и защото не знам как и дали мойе да се направи jailbreak за 4.1 требва да го сваля на по-ниска версия и ако мойе да ми обясниш малко по така щото си немам представа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:wacko:

Да беше си напраИл труда да прочетеш пУне пУследния пост в тази тема, прИди да питаш, баси.... :angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ще преразкажа:

1. Сваляш оригинален FW 3.1.2 и 3.1.3

2.След като е свален на компа FW 3.1.2 пускаш iTunes задържаш Shift и цъкаш на рестор след което показваш FW който свали на компа т.е.3.1.2

3.След като приключи рестора iTunes ще ти покаже грешка 1015 (не и обръщаш внимание) и затваряш iTunes

4. Пускаш Blackra1n който ще го намериш в форума и телефона ти се Джейлва.

5.Нямаш обхват на телефона и ресторваш по същите стъпки до 3.1.3

6. Вадиш го от рекавъри с Umbrela, RecBoot ...

7. Вързваш телефона с iTunes да го познае и го затваряш

8. Преди да джейлнеш със Spirit пускаш Mail, Maps, и You Tube през мобилен интернет след което може да джейлнеш със Spirit.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си очила, иначе следващия път аз ще ти нахлузя едни.

И ще ти убиват!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...