Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone vs Huawei


algor

Recommended Posts

Много добро сравнение/ревю, изчетох го внимателно и в главата ми се върти едно единствено нещо - сега, след като Huawei остава без Android и най-вече без основните гугълски приложения, голяма част от плюсовете ще се обърнат в още повече минуси...

Леко уточнение Всички сегашни модели на Huawei ще получават ъпдейти на ОС и приложения. За бъдещите не е ясно. Иначе по темата мога да кажа доста . Когато имам време ще направя и аз сравнение. На камерата ще обърна внимание специално, защото не са само нощните снимки. При макро например никой не снима по добре от P30 Pro....... 5X оптичен зум

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

90 дни гратисен период имат, нямам идея дали досегашните ще продължат, няма логика щом не могат да работят с google


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да има проблеми с досегашните модели всички ще си получават ъпдейт и след 90-те дни.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е с тях ще си останат като чета какви жестоки ограничения им налагат, както и да е, проблем на ползващите марката, не мой за щастие.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съмнявам се .... Ще има положителна развръзка . В ситуацията губещ е не само Хуавей а и като цяло американската икономика. А и перчема загатна за сделка и както винаги всичко е за много много много пари.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никакви проблеми няма да има. То не е толкова лесно. Да изолираш най големия доставчик на 5 G оборудване за Щатите


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е бизнес и на рижавия не му се нрави че Huawei след няколко месеца ще са производител номер 1


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Собствена операционна система да, но само като си представиш гугълските приложения как дълбоко са навлезли... говори се за партньорство с aptoide, но пак не е същото. Иначе да, всичко е пари, но ситуацията определено е интересна.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, gorgior написа:

Хуавей са готови със собствената си операционка. Не ги оплаквайте толкова.

Проблемът им не е толкова в ОС или Гугъл-ските приложения, а тепърва ще им се стоварят такива проблеми, че ще се чудят откъде са им дошли.
За сега най-големия проблем им е:

Цитат

В последните дни Huawei последователно бяха изключени от организациите Wi-Fi Alliance и Bluetooth SIG.

След като за момента Bluetooth няма аналог и алтернативно решение, сещате ли се къде отива компанията?!?!

Цитат

Наложените американски санкции срещу Huawei започнаха да създават сериозни проблеми на компанията, макар че в момента има отсрочка от 90 дни на влизането в сила на ограниченията. Отнемането на лиценза за използване на Android и липсата на достъп до американски компоненти като че ли ще се окажат най-лесните за предоловяне пречки. В последните дни Huawei последователно бяха изключени от организациите Wi-Fi Alliance и Bluetooth SIG.

 

Първото не е чак толкова драматично, защото компанията ще може да предлага Wi-Fi към своите устройства. Тук проблемът е по-скоро липсата на сертификация и най-вече невъзможноста да се участва при определянето на бъдещите стандарти. В Bluetooth SIG нещата са доста по-сложни. Реално Huawei не би трябвало да могат да предлагат Bluetooth връзка към своите бъдещи продукти. Проблемът е, че всички патенти около стандарта се държат от Bluetooth SIG и китайският концерн рискува съдебни дела в случай, че използва тази технология за безжичен пренос на данни.

Към момента Bluetooth няма алтернативно решение, а в миналото вече е имало дела именно за неправомерно използване на стандартите. Естествено, не е ясно доколко организацията би се заела сериозно да води подобни съдебни битки, но с оглед на политическия натиск в САЩ е твърде възможно да видим и нещо такова в близко време. Последният удар дойде от SD Association, които също изключиха Huawei от своите редици. Това от своя страна означава, че бъдещите устройства няма да могат да включват слотове за microSD карти, без отново да се рискуват правни последствия.

От Huawei коментираха единствено, че мярката не засяга актуалните модели на компанията, но отказаха становище по бъдещи продукти. Към момента няма още никаква яснота как ще се развие цялата сага със санкциите срещу Huawei. Преди няколко дена президентът Доналд Тръпм призна, че акцията е политически мотивирана, като заяви, че вероятно проблемът ще бъде разрешен в контекста на цялостните търговски отношения между САЩ и Китай. Очаква се Тръмп да срещне своя китайски колега Си Дзинпин по време на срещата на Г20 в Осака, където наблюдатели очакват да бъде постигнат прогрес с разрешаването на текущите спорове.

https://mobilebulgaria.com/news/primkata-okolo-huawei-se-zatyaga

Никой не ги отписва - просто ще ги поставят целия свят в поза партер, а там те има, но...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам знаете ли защо Huawei са в така наречения черен списък и в какво ги обвинява Тръмп? Ами да ви кажа! В шоионаж в полза на Китайското правителство От там проблема може да стане и по сериозен ......може и бързо да се реши. Ако стане по сериозен.....не ми се мисли ако правителството застане зад Huawei


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От това което прочетох, ще получават ъпдейти на ос по сигурността, други не се споменават, даже новия андроид е под въпрос. Интересно е как с прекратен достъп до гугъл стор ще се ъпдейтват приложенията. Ако няма сделка... абе лоша работа. Извадиха добри неща последните години.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От няколко часа е в мен Mate 20 Pro определено съм впечатлен от камерата....
Андроида е приятен, лесно и добре направено меню, а с търсачката е супер като при ios. Пробвах и volte страхотен звук. Като взех телефона в 16:30 нямаше грам батерия.... За час се зареди до 100% ебаси....
За 3 часа откакто съм го свалил от зарядното 1:30 мин му свети дисплея и е на 80% батерията, ама и аз не го оставям
Изчаквам да се стъмни още малко за да направя нощни снимки. Тъй като съм свикнал с дисплея на Х не мога да преценя кои са по реални цветове на айфона или на мейта...

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Защото преди да ми сложат протектора стоях 2 дена без, но тогава поне от 2рия път ми хващаше отпечатъка. А сега, от 4тия , че даже 5тия път ... Big Grin 
Малко е дразнещо. От магазина ми казаха "Смени пръста", е смених пръста , ама пак е същото.

Източника е един форум (тоест не си го измислям).
За П30 Про иде реч.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не помислих за заглавието на темата. Немислимо е сравнението

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дано най-накрая да има нова ОС, която да отвеееееее андроида и да конкурира iOS!!!!! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ОС-а им ще бъде краден. Китайците са крадци на технологии, а не иноватори за каквито се изкарват.
Очаквам ОС-а им да е моднат андроид и да започнат делата и скандалите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хемороидът е отворен код(или лиценз, е** ли термина) и могат да правят каквото искат. Гугъл се опитаха да съдят мой приятел преди шест години по подобен повод и не им върза. По повод кражбите на технологии - крадат гаражните производители от Шенцзен. За останалите не си съвсем прав, макар, че всички крадат. Американците най-много.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едната е на нощен режим.... Другата е на стандартен...6e99e00add276bcb02c33d476155cc18.jpg0c79b88d451b1d29dee732b982516dc4.jpg

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Bluetooth, WiFi & SD Assocation възстановиха членството на Huawei. Вноските на Huawei са твърде значителни, за да бъдат пренебрегнати 01e3eaa8f10b6baded62ad66ba1f7540.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно...

Пише, че ревюто трябва да е безпристрастно, но се пишат изрази с негативен смисъл като "чайна таун" и прочие.

 

Супер смешна е аналогията с “менте” и китайските стоки, особено ако говорим за марката Xiaomi. Определено големите надценени играчи има какво да се учат - визирам освен Епъл и Самсунг, така и Хуавей.

 

Относно батерията на Айфоните...не ми е говори. Особено ако си я сменил с нова такава и от iStyle ти кажат познатото Reset All Data. След 6 месеца пуснаха някакъв ъпдейт уж да я оправи.

 

За кабелите на Епъл да не говорим. Всъщност цаката е батерии и кабели. Не ги брига телефоните.

 

За камерата...няма разлика между двата, освен интересното е зуума на Хуавея.

 

А иначе за бозата Андроид. Да, боза е. Моят СЕ чак след 3 години и нещо започна да влачи. В Андроид света това е невъзможно.

 

 

Но супер смешно ми е фенството. Всичко почти което се пише тук е пристрастно. Плюс това, не може да пускаш нещо с 5000% надценка и всички да го купуват и да си мислят, че са безсмъртни. Визирам всички марки. То потребителите сме виновни, че ги купуваме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно как я определи тази надценка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такива теми навяват на фенщина както и да се изкажеш и тъй като винаги има някой, който ще каже "Аман от...", по-добре модераторите направо да ги трият.
Цената казаха, че е 180 долара, другото е печалба на епъл и дистрибуторите. Чудя се колко е съотношението на цената на Мерцедес S класа и цената на материалите. Мисля си, че ако струва 100000 долара, другото не струва повече от 20000, а по-малко. Ако е така не трябва да псуваме Епъл или Самсунг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предвид горните ти изказвания и за финал това, сегашното ще те поканя най-любезно да си ползваш реддит в бъдеще.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...