Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

НАП хакерска атака , пробив и кражба на данни


venelin111111

Recommended Posts

89269b89214ce8b9ae46d298917d8020.jpg

 

Арестуваният за кибератаката срещу НАП преди 2 години хакнал и МОН.

Той е 20-годишен и работи като служител на компания за киберсигурност. Много е притеснително . Институциите твърдят, че е засегнат е 3% от информационния масив на агенцията.

 

620e44120c1e5fec09129569ca729545.jpg

 

Източени са данни за над 5 млн. български граждани и фирми. Базите данни, които хакерът направи достъпни до медиите, според експерти се виждат данни като ЕГН-та и дати на раждане, данъчни декларации, разплащания между физически и юридически лица.

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проверка за ЕГН в #НАПЛийкс дали е открадната информация за Вас

https://bivol.bg/napleaks/


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4-ри резултата за мен и 3 за жената, ама кое какво е не знам.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е съвсем в час този вариант. На моя md5 излизат някакви записи с друго име и разни надписи ДДС. Което няма как да е вярно.....през 2005-та.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

22 записа ехаа :) трябва да потърся тия файлове да видя че стана интересно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намерих я аз тази база, но е непълна спрямо това което излиза в бивол...

Някой ако добара по-голяма от 1.84 гиги да сподели

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Базата която циркулира по нета е една и съща.

Пробвай да отваряш .csv файловете с друга програма. Някои от тях са доста големи и не всички програми ги зареждат. Excel-a директно гърми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, видях аз каква е схемата снощи. Отавяряш една по една със csvview примерно и се вижда всичко. Изключих , че ексел и нумбърс имат ограничение .

Не ми стана ясно защо файндъра обаче ме предаде ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка,някой ще каже ли от къде да свалим тази база данни?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

НАП правят приложение чрез което ще може да се провери каква информация е изтекла за даден човек: тел номер , ЕГН , адрес негов или на фирмата му , данъчни декларации, айбани на сметки (за болнични листове)и др. Верификацията ще е чрез код изпратен на СМС на телефона Ви, но няма ли да има злоупотреби... ако мои данни са в злонамерен човек може от мое име да иска този код и да си досъбере още мои данни???

 

https://nap.bg/page?id=749

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

НАП Съвсем скоро ще има приложение за проверка на изтеклите данни
Хората трябва да знаят: има ли техни данни, какви са и какво може да направи един гражданин, чийто данни са в този текст, каза говорителат на агенцията Росен Бъчваров

Скоро НАП ще предостави на гражданите приложение, с което могат да проверят какви техни лични данни са изтекли при хакерската атака, заяви пред БНР говорителят на агенцията Росен Бъчваров.



Той заяви, че атаката е показала уязвимостта на компютърната система и отговорност за нея ще се поеме, но непосредствената задача е агенцията да каже на гражданите:

"А, има ли техни данни за мен, Б, какви са тези данни и Ц, какво може да направи един гражданин, чийто данни са в този текст, така че да намалим дотолкова, доколкото е възможно неблагоприятните последици от това. Той може да изтегли кредит от мое име, може някой да продаде имота ми. Тези сценарий изглеждат малко вероятно, защото тези системи били системите за конвенционални банкови кредити, Били за бързи кредити имат и функционира модел, по който изисква физическото присъствие на човека, идентификация на човека, така че най-тежките, най-сериозни заплахи, които биват споменавани, към момента изглеждат малко вероятни", каза той.

Бъчваров допълни, че са изтекли личните данни на над 4 милиона живи български граждани и над 1 милион починали.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

„Нова схема за запознанства - сваляте csv-то на НАП. Сортирате 2 ра колона - нетна заплата и търсите в съседната колона набора, който ви интересува. После намирате по имена човека във ФБ и за любовта няма пречки.”

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

хахахахаах ох не мога :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно ЛС и насам ако може...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По новините казаха че засегнатите с изтекли лични карти са само 180, а във файла с лични карти има стотици хиляди записа, на който съм проверил все е актуално. Тия се подиграват с хората!

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

НАП проверка


https://check.nra.bg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То голяма проверка само с една дума "ИМА" изтичане :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като видяха доходите на 5 млн. българи, хакерите се извиниха и започнаха благотворителна кампания за набиране на средства...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И като има изтичане ко трябва да правим. Да тичаме да си сменяме личните карти ли?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...