Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

MacOS Catalina


DreamcatcheR

Recommended Posts

Хм.....вече 3-4 приложения ми крашват при стартиране..... нещо с пермишаните не е наред след Каталината....

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има начин за пускане на 32бит приложения. Накратко - чрез виртуална машина. Инсталира се Parallels или VMware, после се тегли и инсталира последния Mojave, прехвърлят се приложенията и накрая се прави ъпгрейда до Catalina.

По-подробно: http://flip.it/pp6ySp

 

В статията се споменава, че на Каталина не работят и wine инсталирани приложения, като Уин програми в Crossover. Който го засяга, да има предвид.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То ако ще правиш всички тези маневри, по-добре да се върнеш на Mojave и да не се занимаваш въобще с ъпдейта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С MBP 2017  Catalina си върви перфектно, няма замисляне, няма лаг, нямам крашващи приложения и батрията е ок. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То ако ще правиш всички тези маневри, по-добре да се върнеш на Mojave и да не се занимаваш въобще с ъпдейта.

И да стоя на Мохаве завинаги? Не, благодаря :)
С нетърпение чакам да кача Каталина, за да пробвам sidecar, най-вече с молива във Фотошоп.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих горната процедура с виртуалната машина. За да ви спестя време, съветвам ви да не се занимавате с VMWare. Изтеглих нея, защото видях, че има поддръжка за Каталина, но тази поддръжка е основно, ако искате да си направите виртуалка Каталина :) Имах и проблем - не намираше Recovery Partition-a, за да инсталира Мохаве през него. Наложи се да търся и тегля инсталационен файл на Мохаве, в който после VMWare не откри ОС. Изтрих това недоразумение и сложих Parallels (14.1.3) и с него инсталирах Мохаве през Recovery Partition опцията (разковничето тук е при прозореца за нова виртуална машина в секцията с Free systems отдолу да цъкнете на стрелката надясно, докато стигнете накрая, където е опцията "Install macOS 10.14.6 Using the Recovery Partition). Така вече стана бързо и лесно инсталацията. Избирате си какъв ресурс да зададете на новия ви виртуален мак (аз му сложих 4гб рам, 512мб видео и 6 ядра, но вие си заделете спрямо вашата конфигурация). После върви много мазно - мак в мака :)  Даже може да се влезе в Coherence mode, което значи да ви направи приложенията от виртуалката в отделни прозорци и на Каталина да отворите 32бит приложение до 64битово. 

Прехвърлих си проблемните приложения и имам само 1 проблем, но е голям. Свързан е с iWeb. Открих как се прехвърля базата данни със сайтовете (копира се файла /Users/потребителско име/Library/Application Support/iWeb/Domain.sites2 на същото място във виртуалката). Обаче като се отвори iWeb, въпреки че излиза цялата структура на сайтовете и всички страници, нищо не се показва в основния прозорец - само бял фон. Има скрол бар и може да се селектират отделни елементи, но нищо не се вижда. Възможно е да е някакъв проблем с видеото и как Paralells го използва, защото ако направя цялата процедура на друг физически мак, всичко е наред. 

Някой да има идея как да се оправи?

Screenshot 2019-10-12 at 16.59.26.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Два дена... толкова изкара, при това му беше много. Архикад 22 и 23 крашват при опит да се редактира какъвто и да е текст. Като и двата са тествани за съвместимост с Бет версиите. Това е абсурдно! Да не говорим за utorrent, който в web версията си е потресаващ. След няколко месеца пак може да пробва, но докато не оправят проблема с Архикад, не благодаря!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Махнали са и плъсгането наляво. Там имах калкулатор, календар и бележки и беше мн удобно. Поне по веднъж на ден ми се налага да рестартирам, защото интернета по wifi се губи.

Поне ми изчезнаха хоризонталните линни, които от време на време минаваха през дисплея. Даже мислех да го карам на сервиз. Това макбук про 2017 13"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ха, и на моят(същият) минаваха за секунда такива линии и си мислих, че е тръгнал. Не съм обърнал внимание сега дали го прави, но май не се е случвало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

П

На MacBook Pro 2017 издържа около 2 часа, не ми харесват промените, а и някои програми крашват. Иначе като цяло се държи добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо интернета ми е много бавен след ъпдейт на Catalina.
Тествам връзката на друг компютър и скоростта е 60mbps, на мака е 10, понякога и по-малко. Някакви идеи?

MacBook Pro 2017”


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен често се губи връзката с рутера - помага само рестарт на лаптопа. И постоянно ми изкарва грешки, че не може да направи бекъп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

След ъпдейта като свържа блутут слушалките си към MacBook-a няма аудио...

Вързвам ги към телефона и няма проблем...
Какво ли не правих не става и не става...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Някой има ли проблем с copy/paste ? Копирва, но не поставя?


Sent from my iPhone 11 Pro using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен си е ок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само в браузъра и в стора, не ми поставя!


Sent from my iPhone 11 Pro using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В сафари или друг? Сега тествах отново, всичко е наред. С последния ъпдейт ли си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ползвам само Safari


Sent from my iPhone 11 Pro using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Привет! Търся мнение или решение на следния проблем. Включвам за 2345-ти път външното си SSD към MacBook Pro 2017 с Каталина ОС, но този път не се разпознава и ОС-а вади съобщение, че дискът не е изключен правилно. Вадя, вкарвам и пак така, включвам го към ТВ и няма проблем - работи си, намирам комп с уиндоус и няма проблем, сменям преходника USB-C и включвам в мака, но пак ми казва “дискът не е изваден правилно”. SSD-то не се вижда в disk utility, идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Счупен fs_root three нещо обичайно за AFS. Само формат наново под мак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност се оказа проблема в кабела :), който е SATA към USB. С нов кабел всичко заспа, но интересно защо само на мака не бачкаше. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам един интересен проблем. Като включа външното SSD към USB поръа който е от страната на захранването и тъндърболт портовете Wi-Fi не се свързва към мрежата. Когато е свързан към другото USB го няма този проблем.
На какво може да се дължи това. Говоря за свързване към Macbook Pro 2014 г с Каталина.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Някой пробвал ли е това http://dosdude1.com/catalina/ за Мак мини 2011 дали е стабилно, на работата имам един който си бачка супер но липсата на тъмен режим така ми вади очите :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...