Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

VPN - всичко, което е необходимо да знаем


arm11

Въпрос

В тази тема, ще коментираме всичко свързано с VPN услугите. Проблеми, решения, програми и тн.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Леко офф:

Който иска рязко да намали тракинга от соц. мрежи и разни анализатори, плюс блок на доста от онлайн залаганията - имам модната версия на хост файла направен от Dan Pollock. Можете да си я свалите  от неговия сайт и да си добавите каквото е нужно според вас.

Dan Pollock's hosts file

Сложил съм го и по телефоните, и на мака, и на бозата. Не съм забелязал да чупи функционалности на които държа. Нетът стана осезаемо по-бърз :) Няма тиня. 

P.S. Където и да го сложите(която и да е ОС), флъш днс и рестарт задължително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще дадеш ли разяснение как и къде се слага при IOS-a? Не съм наясно и затуй питам. Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Само с джейл. /etc/hosts - ако имаш Филза е най-лесно да редактираш наличния файл, като добавиш редовете от сайта горе и после му оправиш правата. В самия сайт има разяснение за повечето ОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Алекс, слагам го на твоя отговорност :)

 

Между другото за МакОС - sudo killall -HUP mDNSResponder
че Алекс обича да дава информацията по негов си начин :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Между другото, днс респондера няма пряка връзка ;) Има само с кеша на днс-а, оттам касае респондера. Споменал съм флъш и рестарт, какво повече? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Интересно ми е гледам някакъв slickvpn за $20 или vpn unlimited за $40 :) някой с препоръки :) понеже тегля доста торенти и не искам да ми дойде някоя визитка за права


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Зачетох се за вариантите за блокиране на тракинг, реклами и т.н. в другата тема, но на мен ми се иска да намеря решение на ниво рутер. Защото нито имам джейл по телефоните ни, нито на служебния лаптоп мога лесно да пипам по хост файла.

Обаче за рутера ми няма къстъм фърмуер, който да позволява това.

Вместо това не мога ли да ползвам нещо като AdGuard Home като сървис на едно Мак Мини което винаги е включено, а в рутера да настроя за DNS да ползва тоя сървис?

Редактирано от OXYGEN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В adguard си има dns сървиз който можеш да ползваш без проблеми.


Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И двата. Аз на телефона ползвам Pro версията от апп стора. На маковете ми е от сайта платената версия.


Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Малко се обърках с различните неща, които Adguard предлагат.

Имат безплатен ДНС, който уж върши същата работа и може да се сетне на рутера. Ако е така, какво повече предлага платеното им приложение? И с какво хост файла на Pollock е по-добър?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е ако не излизаш от вас и безплатния ДНС  на рутера е ок, ама нали ползваш и други мрежи а и мобилен навън :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Малко се обърках с различните неща, които Adguard предлагат.

Имат безплатен ДНС, който уж върши същата работа и може да се сетне на рутера. Ако е така, какво повече предлага платеното им приложение? И с какво хост файла на Pollock е по-добър?

Не мисля, че DNS-a от сайта им върши същата работа. Блокира, но не всичко! Няма място за сравнение с платените им услуги! Ползвам ги на IOS( възможност за family sharing) и пакета за 3 у-ва! Mac и Андроид. На MiBox има проблем с инсталирането на HTTP сертификата и работи непълноценно.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да питам някой с наблюдения към NordVPN, купи си абонамент за 2 години обаче или аз не схващам как работи или просто нещо не правя като хората.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз съм много доволен от този адблокер

https://apps.apple.com/bg/app/adblock-green-ad-blocker-for-safari-and-apps/id1247499552

Струва 4,50 за да му се ползва про версията която действа върху всички приложения и игри. Блокира досадните реклами
Може да се ползва фамилно шерване
Много съм доволен от блокера


Sent from my iPhone XS Max

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@gogi6 купих си пакета с 3 устройства въпросът сложих на маковете, а на телефона включва ли ДНСа защото на безплатното пише че той е с премиум и иска на месец плащане а моя план е пърсънал и вкл 3 у-ва лайфтайм :) и аз се омотах? 
Др. Въпрос е ако се наложи смяна как става смяната на срато с ново у-во ако си сложил и трите лиценза?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За IOS си e еднократно плащане около 5лв. от AppStore с опция за family sharing.Аз съм го купувал отдавна. Не съм сменял досега у-ва, но мисля че е на слотове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вчера инсталирах Adguard Home на едно старо mac Mini 2012 и сетнах рутера да го ползва за днс.
Обаче по някаква причина нета ми се забави ужасно. Особено YouTube и Netflix буферират яко през няколко минути.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Аз съм много доволен от този адблокер

https://apps.apple.com/bg/app/adblock-green-ad-blocker-for-safari-and-apps/id1247499552

Струва 4,50 за да му се ползва про версията която действа върху всички приложения и игри. Блокира досадните реклами
Може да се ползва фамилно шерване
Много съм доволен от блокера


Sent from my iPhone XS Max

Чрез шерването го споделих със семейството, но вътре за всеки ли се налага да плаща по 4,50 за да ползва Про-то?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Като се активира прото на другите и те пита дали да си платиш или възстановиш покупка - даваш на възстановявяне и готово


Sent from my iPhone XS Max

 

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравей,това с въстановяването пробвано ли е?Защото при мен не се получава.Safari ads blocker пуска,но App ads blocker не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен се получи. Скоро сменях телефони и си го дръпнах от стора и си го активирах. Сега основно ползвам айпад и пак си го свалих от стора и го активирах.


Sent from my iPad Air 3

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвах много, но най-добър си остава този на Keepsolid ъпгрейднат на макс за цял живот
d36d0c9467f743e3cedb435f0875b1c3.jpg
PS: Ето lifetime

https://stacksocial.com/sales/keepsolid-vpn-unlimited-lifetime-subscription-5

Sent from my iPhone 12 Pro using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Само dns firewall ли е 55€, че не го разбирам нещо? Имам си lifetime на впн-а и на смарт днс.


9b9a9f2f81d09dd68f5b724b86cefa1e.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...