Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Изгубени Local notes PLEASE HELP!


Crying

Въпрос

МОЛЯ ЗА ПОМОЩ !

Заради недостиг на място телефона ми изтри всички бележки, а в тях имах страшно важна информация.

Най-лошото е, че бележките бяха "local notes" , вместо да се съхраняват в iCLOUD или в имейла , те се съхраняваха директно в телефона ми.

Има ли начин да ги възстановя въобще?

МНОГО СЪМ ОТЧАЯНА моля пишете ми

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

20 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Имаш ли запазен backup от телефона някъде?
На Компютър или в iCloud?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Освободи малко място и виж дали няма да се покажат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 5 часа, Русев написа:

Имаш ли запазен backup от телефона някъде?
На Компютър или в iCloud?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

За съжаление на компютъра със сигурност не. А за iCloud не съм сигурна, то backup-a в iCloud не става ли автоматично от айфона (без аз да правя нищo manually) ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 2 часа, KurtiMakarov написа:

Освободи малко място и виж дали няма да се покажат.

Освободих още вчера, снимките,които бяха също изчезнали се показаха, но не и бележките. :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Напълно безсмислено. Провери си акаунта в облака откога имаш бекъп(и дали изобщо имаш). Само там ти е спасението. Заради важните неща(както в твоя случай), винаги имам бекъп на компютъра, който правя ръчно(не се припокрива от следващия ;) ) веднъж месечно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Супер странно как така ще изтрие бележки без дори да те попита. Можеш да провериш дали ги няма в Recently deleted, макар че не съм сигурен дали локалните бележки отиват там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да обобща  :

1.       Софтуерът версията  на телефона  ми не е ъпдейтвана от повече от  година, защото все нямам достатъчно памет да го направя.

2.       Вчера заради недостиг на storage айфона ми преджаса и всички снимки и бележки се изгубиха от телефона ми, после след няколко секунди снимките се появиха отново , но бележките не.

3.       След това изтрих снимки и всички имейли свързани към телефона ми.  Освободи се място. Свързах пак всички имейли на телефона и при свързването натиснах  notes on.  Тогава в бележки ми се появиха САМО тези 3-4 маловажни бележки, които очевидно са се съхранявали в имайлите.  Всички останали адски важни notes, които бяха съхранявани директно в телефона ми (не в iCloud или в  email) така и не се появиха повторно.

4.       Днес освободих още място в телефона и го рестартирах много пъти.

5.       Не съм  запазазвала backup от телефона На Компютъра  със сигурност.

6.       А за backup в iCloud не съм сигурна дали има запазен, тъй като аз лично manually не съм   backup-вала, но то backup-a в iCloud  на телефона ми като отида си седи „Оn” и notes също са на on в iCLOUD-a.  ->  моля погледнете снимките, които прикачих.  (В такъч случай не става ли автоматично от айфона backup-а  (без аз да правя нищo manually) ?

7.       Като отида в Storage  на телефона забелязах ,че Notes app въобще не фигурира/го няма  в storage-a на телефона.

 

Мислите ли ,че ако резетна айфона сега и стане като нов и след това задам Restore from Icloud Back up”  ще мога да се добера до бележките, запаметени в телефона ?

 Или най - вероятно ще ми излезнат само тези бележки съхранени в iCloud?  

както е описно в тази статия https://www.iphonelife.com/content/how-to-restore-your-iphone-icloud-backup?fbclid=IwAR04aZUi4107KRtJAlHA8kvSkAwLuIFvoXtbT-d_69GBzq_1gIZXQzFeBNI

преди 2 часа, Alxx® написа:

Напълно безсмислено. Провери си акаунта в облака откога имаш бекъп(и дали изобщо имаш). Само там ти е спасението. Заради важните неща(както в твоя случай), винаги имам бекъп на компютъра, който правя ръчно(не се припокрива от следващия ;) ) веднъж месечно.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 1 час, killer4o написа:

Супер странно как така ще изтрие бележки без дори да те попита. Можеш да провериш дали ги няма в Recently deleted, макар че не съм сигурен дали локалните бележки отиват там.

Де да бяха в изтрити... на този етап мисля, че ми трбява магъосник. Много съм отчаяна тези бележки ще ми струват много в буквале ни преносен смисъл :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Някой може ли да ми препоръча айфон спциалист или сервиз, който има опит с подобни проблеми?  ?

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Опитах също logging into iCloud on the web за да видя дали са там , но Notes app беше празен...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може да опиташ с някакъв iOS Data Recovery софтуер. Повечето са платени, но има и trial версии. Инсталираш го на компютъра, връзваш iPhone-а с usb кабел и пускаш програмата на компютъра да го сканира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 1 час, Izzy написа:

Може да опиташ с някакъв iOS Data Recovery софтуер. Повечето са платени, но има и trial версии. Инсталираш го на компютъра, връзваш iPhone-а с usb кабел и пускаш програмата на компютъра да го сканира.

Не съм използвала до сега iOS Data Recovery софтуер.  Но ако го инсталирам свържа айфона с usb кабел и пуска програмата на компютъра да го сканира, тази програма няма ли да ми намери файлове от последния iCLOUD backup само? Защото на мен мен ми изчезнаха на 7 декември и бих искала да намеря бележките си от преди тази дата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 35 минути, Crying написа:

Не съм използвала до сега iOS Data Recovery софтуер.  Но ако го инсталирам свържа айфона с usb кабел и пуска програмата на компютъра да го сканира, тази програма няма ли да ми намери файлове от последния iCLOUD backup само? Защото на мен мен ми изчезнаха на 7 декември и бих искала да намеря бележките си от преди тази дата. 

Не, този тип програми сканират локалната памет на телефона,  а не в iCloud. Точно като за твоя случай е.

Редактирано от Izzy
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 1 час, Izzy написа:

Не, този тип програми сканират локалната памет на телефона,  а не в iCloud. Точно като за твоя случай е.

Звучи идеално, благодаря за предложението! Можеш ли да ми препоръчаш коя точно да изтегля?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сега се сещам каква може да е причината бележките да ми се самоизтрият . ... айфона ми има гадна auto clean function и почва да трие data from apps автоматично, когато няма място! До сега само ми е триел Safari caches  и др подобни, но никога не съм оачвала, че ще ми се изтрият бележките! Как ми се иска само да я бях изключила тази функция :( .....

Редактирано от Crying
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 9 часа, Crying написа:

Звучи идеално, благодаря за предложението! Можеш ли да ми препоръчаш коя точно да изтегля?

Пробвай https://www.easeus.com/mobile-tool/free-iphone-data-recovery.html имат безплатна версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 5 часа, Izzy написа:

Пробвай https://www.easeus.com/mobile-tool/free-iphone-data-recovery.html имат безплатна версия.

Благодаря! Сега ще я инсталирам. 

Сори за глупавия въпрос, но да те питам последно - сега като е сваля програмата и свържа телефона ми с USB кабел към компютъра, трябва ли да имам  включен WiFi на айфoна докато програмата работи и търси файлове в него?

Тъй като за момента на телефона съм му изключила мобилните данни/WiFi-a , защото не искам телефона атоматично да прави нови backups, за да не се презапишат (overwrite) върху стария backup, когато имах бележките все още в  него..

Редактирано от Crying
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Като свържеш телефона, тя /програмата/ ще ти каже какво да правиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...