Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

СИМ карта - дубликат


profusion

Recommended Posts

Възможно ли е да си изкарам от оператора 2 сим карти на един план, идеята ми е да вкарам в таблета и да черпя нет от същия план, инъче трябва да шервам по вифи и батерията отиде...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кофти на Телемор съм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По спомен, преди години и те имаха нещо подобно. Но то май беше два номера в една карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

При Мтел беше безплатна втората карта, после я направиха с допълнителна такса - 5лв по спомен. Теленор имаха и те подобна услуга, но инфото ми е от преди 3 години.
Отчиташ ли факта, че щом телефона звъни, ще звъни и таблета. СМСите също ще са на двете места?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Теленор не го предлагат. Аз преди на Мтел го ползвах за да си сложа втората карта в iPada-а за данни. Но от както минах на Теленор не става...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

тъпо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На “А1” е три лева мисля втората. И сега имам разправии с тях, понеже съм в чужбина и загубих допълнителната. Имам генерално, нотариално заверено, безсрочно пълномощно и не щат гадовете да я преиздадат. Два дни разговори, разправии, разкарвания и сега чакам пак отговор до Неделя. Чудо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Три лева с ползване на данни,един лев само за разговори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо такова. А някой със сходен проблем като моя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Три лева с ползване на данни,един лев само за разговори.

1 лв е само за разговори, ако искаш и дата + 3 лв и стават 4 на месец.
СМС - те идват само на главната карта.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

На “Виваком” има ли опция, говорих със съпорта им ама не ме разбраха и ми говорят за виртуална. И аз като колегата искам да използвам нета на таблет.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обади се пак. Какво означава да не те разберат? Втора карта /клонинг/!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, карта клонинг. Аз може би не съм бил точен във въпроса защото попитах за дубликат. Някой има ли клонинг на сим карта към Виваком?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А1 са единствения български оператор, който предлага клониране на СИМ. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес сложих eSIM на Виваком и махнах физическата карта. Всичко хубаво, докато не се появи първия проблем. Съобщенията в iMessage към други айфони вече не са сини (безплатни) а зелени (които се плащат). Докато се усетя и се набутах с пари за няколко смс-а. Защо се получава така не ми е ясно. "Send as SMS" функцията не ми е активна, така че не е от това. Също така, в Settings-->Messages--> iMessage си е активно както трябва да е, a в Send & Receive съм задал да получавам и отговарям на iMessages и от телефонния номер, и от Епъл акаунта, а да започвам нови conversations - от епъл акаунта. Някой има ли идея защо се получава така?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как е зададен eSIM-а?
Аз с тези настройки нямам проблеми.

7e308d73d2dc9795aa02fe4ccd3bc703.png
fbaba9b71f92b1eb7569f139591c7391.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само една е, да.

Есим-а е зададен като primary. Всъщност когато настройвах есим-а първоначално, не бях извадил физическата карта. И есим-а ми излезе като personal, не primary, затова извадих физическата и след това продължих с настройването, като вече го зададох да е primary.

Интересно, че не виждам полето Data Plan Label за да сверя пак. Може би трябва да сложа и физическата, за да излезе? Или не го търся където трябва, в settings--> mobile data не го намирам, не излизаше ли там?

IMG_E3294CC90A42-1.jpeg

ПС: намерих къде е, като деактивирам "Turn On This Line" и излиза:

 

 

IMG_1700.jpgОще по-озадачаващо е, ще старите съобщенията отпреди да махна физическата карта, които бяха в син цвят, вече и те са зелени...

Чудя се дали да не премахна есим-а и да пробвам да го активирам наново?

Редактирано от ivander
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай да видим в ай месиджа настройките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 

 

IMG_1701.PNG

IMG_1702.PNG

 

IMG_1703 2.jpg

Редактирано от ivander
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е защото ню конверсейшън ти е имейла. Накарай някой с ай месидж да ти пише първи и виж като отговаряш дали ще светнат синьо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мистерията е разгадана. Накарах човека с айфон, на който писах и ме таксуваха като смс да ми прати съобщение, и съобщението ми излезе като непознат номер, в синьо. Бил си сменил днес номера и закрил стария, затова се получавало така. А аз помислих че е  от есим-а. Благодаря за помоща все пак :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...