Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Стойка за iPad - самоделка


Aveliky

Recommended Posts

Понеже още няма стойки за iPad и всеки вика, че аксесоарите ще пристигнат след 1-ви май си направих стойка от подръчни материали :)

Стойка за iPad от поставка за чинии - удобното при нея е, че като се разглоби не заема място:

8f20afc1.jpg

a3737f75.jpg

aac50290.jpg

f2e731b9.jpg

bceddcaf.jpg

Редактирано от Aveliky
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и окончателния вариант

1.JPG2.JPG3.JPG

4.JPG5.JPG6.JPG

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Искам и аз да се похваля с моята стойка - самоделка. Имах под ръка около половин м² полистирол (1мм дебелина) и секундно лепило за PVC, шкурка (едра и водна), пили + една лепенка на Apple :) и ме хванаха лудите да си направя док станция. Резултата надмина очакванията ми!

Ако има и други мераклии да си направят, ето какво направих аз: Измислих си формата следвайки едно просто правило в механиката, че при наклонени конструкции за да има равновесие центърът на тежестта не стрябва да излиза от средната 1/3 от общата дължина :tooth:, начертах разгънката, свалих силуета на iPada заедно с калъфа (гърба му е извит), прехвърлих чертежа върху полистирола, изрязах го с макетен нож (1мм полистирол мн лесно се реже). Страничните и задните страници са едно парче за да има по-малко сглобки, залепих го грубо, изличните части ги махнах с макетен нож, после пили, после едри шкурки и накрая водна шкурка. Отзад сложих лепенка от тези на apple, които са си в кутиите.За крачета използвах пръчка за топъл силикон с диаметър 12мм, от която отрязах 4 тънки кръгчета и ги залепих със секундното лепило.

Ето я и нея в духа на Apple Design: :razz:

dsc8666.jpg

dsc8669.jpg

dsc8676k.jpg

dsc8677e.jpg

dsc8683.jpg

dsc8679.jpg

dsc8691.jpg

nfdsc8679j7fdsc8679j

Редактирано от uncivilized
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лелееееее ....... защо не започнеш да ги правиш серийно (майтапче)! :) Браво - който го може, си го може ! :clap:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Прекалил си :) Стойката е уникална, трябва да я патентоваш, че туко виж са я пуснали от белкин :)

belkin.png

Редактирано от Aveliky
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хахах, да бе, ше им давам аз акъл.Ако ше го правя ще е RADKIN :razz:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ради, ако беше сложил само снимки на готовата стойка, бас лова, че щеше да получиш въпроси от рода на "Откъде си я купил и за колко?"

А ако беше вградил и кабела в стойката щеше да изглежда като ревизия 2 на дока на Apple. Това което пита Вальо, май не трябва да е на майтап :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мислих да го вградя, но се отказах, защото го ползвам предимно в landscape режим. :) Иначе има още какво да се желае откъм изработка.Просто нямаха в магазина от лепилото, което ползвам обикновено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Редно е той да ти каже от къде точно, аз само ще те насоча да потърсиш iCarbons. Засега правят само бели и черни.

П.П. Подозирам, че освен за хубавия външен вид, лепенката подобрява значително и захвата.

Редактирано от akoae
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

щом ползваш полистерол най лесно се лепи с хлороформ . С спринцовка с тънка игла нанасяш на мястото което ще лепиш и след 1-2мин става еднородна смес и много здраво . По този начин се правят мебели за баня

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Знам, че не е много по темата, но Ради Аврамов, може ли да направиш нещо подобно за iPhone 3GS, аз ще си платя. Скайпа ми е:aseng97, ако искаш не намери, за да се разберем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Асен4о е много голям, честно. С удоволствие следя развитието му. Всъщност си е развитие в застой... :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...