Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 14 и iPadOS 14

gorgior

Recommended Posts

Що я няма опцията за блокиране на тракинга на приложения

Казват, че я има9d29a5e16c7aaadbe4beecb0d1769e98.jpg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има я в Privacy

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Онова Тракинг в прайвъсито го имаше и преди. На нея дето пише, че апове които не питат пак могат да тракват което прави опцията фиктивна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

тук май идеята е да заявиш,че не искаш даден апп да те следи.но още не е активно в новия iOS.Инча показва кой как те "цоца".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

В актуализациите на iOS 14.4 и iPadOS 14.4 Apple е отстранила три уязвимости, които хакерите могат да използват за хакване на iPhone и iPad.

Според документ за поддръжка на сигурността, предоставен от Apple , компанията е открила уязвимости на ядрото и WebKit, засягащ всички iPhone и iPad, работещи с iOS 14 или iPadOS 14.

Уязвимостта на ядрото позволява на злонамерено приложение да си повиши привилегиите, а 2 грешки в сигурността на WebKit позволяват на злоумишленици да изпълняват дистанционно произволен код на други потребителски устройства.

Редактирано от gorgior
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ново 20...опитвам се да се впиша в една игра и трябва мейл, само че клавиатурата (оригиналната) не иска да изпише @, появява се знака и се самоизтрива и така, нищо не става. Преди ъпдейта имах друг проблем с паролите - трудно ми излизаше клавиатурата за писане в полетата и той не е отстранен, конкретно в ePay през браузъра при проверка дали е излязла дадена сметка, не ми дава клавиатура и респективно запаметена парола около 20 секунди, но поне в крайна сметка се появява, докато с изписването на маймунката не мога да се справя. Някой с подобни проблеми и решение?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деси ,освен с традиционни методи познати нам може да правиш врътка със символи ама не си е работа. Аз ползвам ето това.
Ма е врътная, копи , поставяне и дрън-дрън

4ab3bb5a725ce083067bcccce55fa033.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, хубаво е да го знам за много важни моменти, за една игра няма смисъл, просто ме е яд на бъговете, станахме вече като дроидците - след всеки ъпдейт трябва да се ресетва и да се надяваш, че няма да изскочи нещо ново. Може би е конфликт на самите приложения нещо с клавиатурата, ама играта е над 4 години, известна е и има ъпдейти на две седмици, а ипей го отварям в браузъра и там е проблем, иначе приложението си работи, ама с фейс айдто и запаметена парола. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само на играта ли не можеш да поставиш “маймуната” ? При мен няма проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми май да, но се получи след ъпдейта и освен това някак си са ми изчезнали запаметени профили тип Gmail пак в играта. Явно не се разбират нещо, забравете, ще си копирам маймуната докато се оправи.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деси, а имаш ли друга инсталирана клавиатура /трета страна/?

Редактирано от ludiamax
Правописна грешка.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, никога не съм имала, тази си ми е удобна.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Функцията(“App Tracking Transparency”), която ще изисква потвърждение от потребителя за да може определена апликацията да събира данни от него ще се появи в следващата бета на iOS.

Източник

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няколко основни промени, които ми направиха впечатление в 14.5 Beta 1 освен споменатата финкция в горния пост.

FaceID ще може да работи с маска на лицето, ако имате отключен Apple Watch на ръката.

5G Dual Sim support.

Поддръжка за новите дистанционни на PS5 и Xbox.

Siri ще подържа Emergency SOS, до момента е само, чрез натискане на Volume- и power button.

Apple Fitness+ поддържа AirPlay.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм слагал бета-та, гледах ревюта. До колкото забелязвам developer-ите имат време да покрият изискването докато излезе финалната версия. Тоест към момента никой още не е я имплементирал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тези, които искат да се възползват от 5G да следят за ъпдейт, трябва да е 50.0! Ъпдейтва се от Apple периодично!
1ba20161e3d57cba064ddf2b93d1995c.jpg

Sent from my  iPhone 12 Pro using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И на при мен на Виваком дойде.
Settings update

456cc9270e0dcfc2d10e6f4c0d8c9c21.jpg

021c243807a7da6b2bace7076fc2bf20.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тези, като мене чакат ъпдейта за двете карти

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно , че и на 10-ката на жена ми дойде ъпдеит , но нищо не се случи на апарата, то е ясно , че Х не поддържа 5G.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми тука има тука няма
Ай 5Г
ca1b70e5843fc991911dbe1e558a2096.jpg
Вярно, че лети

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ох мале, сега ще се почне с постове "къде има 5г клетки, че моя не хваща"..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В iOS 14.5 beta 1 се забелязва възможността да се set-не Default Music Service за Siri.

image.thumb.jpeg.437af11cf0b55949984516676138a9ec.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове