Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 14 и iPadOS 14

gorgior
 Сподели

Recommended Posts

Отклчването през часовника, с поставена маска на лицето, не работи при мен. От 20 опита, стана 2 пъти само. За капак спра да се отклчва телефона и след като си свалям маската.

Телефона се отключва всеки път когато съм с маска!
39f1305e43660b0b113f8445a0c7c2a3.jpg
281e02bc65d56503f1ecbade7f2521df.jpg
Wi-Fi трябва да е включен.

Sent from my  iPhone 12 Pro using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така, само Attention-Aware Features е пуснато, но не мисля че е от него. В началото на часовника беше пуснато Unlock with iPhone и реших, че там е проблема. Спрях го и наистина се оправи временно, но сега пак спря да се отключва, като съм с маска. 😒

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен работи и с Attention-Aware Features, одеве в Лидл ми се отключваше без проблем :)  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е включено!
За сега работи перфектно… Голяма мъка беше имайки в предвид, че по 12-си часа съм със маска.

Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ви попитам защо дисплея на айфон 12 про когато е на бяло като мърдам телефона си сменя цвета синее ми нещо

Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, JmeLche написа:

2f4dcef6fddf4634825836b551ce5cc1.jpg
Това забелязах при iPhone 7, някой нещо да знае?
NFC reader

Sent from my  iPhone 12 Pro using Tapatalk

От много време е това, писал съм назад някъде в темата, ама не съм го пробвал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето така е при мен, непрекъснато. Набирам кода на телефона и се оправя, но само за няколко минути и после пак същото.

90D9C66D-69CE-4C10-B1A5-5F0CB4A8E01B.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Голяма шитня това отключване,без вифи не иска да Ънлоква……Големи умници тия от апъл !

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пасскод на телефона иска при рестарт на телефона, ако не си го отключва повече от 12 часа мисля или 24 може да е, и при няколко несполучливи опита за отключване. При се получава когато са включени райс то уейк и тап ту уейк. При движение телефона прави опити-неуспешни за отключване и следователно иска кода.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На снимката е така, защото си играя да го отключа няколко пъти. Иска ми код и след непосредствено отключване без маска. И таб и райс ту уейк са ми спряни, не ги ползвам никога.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, linkinpark79 написа:

Голяма шитня това отключване,без вифи не иска да Ънлоква……Големи умници тия от апъл !

Не иска, на мен ми отключва и навън а там няма вифи очевидно.  Обаче забелязах че понякога се мъчи и като доближиш отключва, явно не го интересува откритата част на лицето и иска да разпознае и фокусира маската.

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, ludiamax написа:

Демек, отключваш без маска-заключваш-директно иска код при опит за отключване?

Да, ползвам телефона без маска и се отключва без проблем. Слагам маската и започва да иска код. Вкарвам му кода и се отключва. Следващите няколко пъти се отключва с маска. След известно време на покой, отново спира да се отключва  с маска и пак си иска код.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега забелязах друг проблем - имам бележки, заключени с парола, до преди ъпдейта се отключваха с лицево разпознаване, сега вече си иска паролата, като отметката в натройките си седи да е с лицево. Пробвах да я изключа и включа отново - няма ефект, друго не се сещам Не е болка за умиране, ама ме дразни. Идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтрии приложението и го качи на ново от iTunes. При новите настроиики в Сетингс на приложението проблема изчезва. Провери в iCloud на телефона дали отметката на бележки е активна защото при мен не беше и не ми върна бележките от клауда докато не го активирах. Така реших същия проблем при мен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грешка е за тюнса … с AppStore, но Деси се е сетила. Мерси за забележката, креативна е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стана и при мен, мерси много - по инерция не се сещам да трия фабричните, като дават проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че открих проблема с отключването, когато съм с маска. Както бях споделил вече, часовника непрекъснато се заключва и иска парола, докато ми е на ръката. Пробвах с ресетване, не помага нищо. По тази причина бях и махнал паролата до сега и се лишавах от ползването на Революта през часовника. Сега и от отключването с маска май ще се откажа. На сина ми неговия не се заключва, но моя непрекъснато.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Часовника се заключва, когато сензора не прави добър контакт с ръката. Възможно ли е каишката да е твърде хлабава?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз реших, че е от това и я преместих с една дупка. Ефекта беше, че започна да ми стяга и продължи да се заключва. На сина ми му седи по същия начин, но не се заключва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове