Премини към съдържанието

iOS 14 и iPadOS 14

gorgior

Recommended Posts

И пак иска кода за бележките, нямам нерви само да преинсталирам, мисля, че е свързано с отключването с маска, защото само това се е променило от преди. Иначе то пък вчера не ми работеше - беше се изключила отметката без да я пипам. Абе заприличваме на андроид все по-бързо и по-бързо...бети, бети, бети и накрая бъгове, бъгове, бъгове, ресети, рестарти, преинсталиране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Христос Возкресе, честит празник. Няма ли нищо писано в нета за проблема ти? При мен няма проблеми с “бележките”. Но пък auto brightness спря да работи. Касае се за iPhone 12. От вчера отказа функцията.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не я ползвам, може и тук да е увиснала, иначе съм с минито. Весели празници и на теб, ще ровя по-натам, питах само ако някой се е сблъсквал и има решения, явно при мен не работи за постоянно.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен също не работеше фейс айди на ноутс. Направих следното и проработи:

1. Деинсталирах Ноутс и пак го инсталирах; 2. Сетингс - айКлауд - Ноутс - включено (беше се изключило при деинсталирането); 3. Отворих Ноутс и изчаках да изтегли бележките от айКлауд; 4. Отворих бележка с парола - Поиска ми парола - въведох я - Попита ме искам ли Фейс АйДи разпознаване - казах да и готово.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е то Деси е направила тези настройки и пак не работи при нея. Ти ползваш ли часовнока на Apple?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, направих ги вчера, проработи, днес след като ползвах отключване с маска с часовника, пак го няма фейс айди-то на ноутса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой продължава ли да има проблем с app tracking? При мен продължава да не иска да се включи. Като не съм се логнал в icloud почва да работи, след като се логна става в сиво/неактивно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен се появи след отписване от облака и на другия ден пак беше неактивно, не съм рестартирала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът на повечето хора е, че даже при преход от генерални версии (от 12 на 13 например) не правят чиста инсталация без бекъпи а цепят с OTA.
И после следва рев това не работи, онова не работи.
Преди седмица говорих с един познат, който се оплакваше от нещо си, и се оказа, че със седмица е правил само OTA ъпдейти колко вече - 5 години и почти никога не го рестартира. Ами след такова нещо, цяло чудо е, че още работи.
Аз правя инсталация на чисто 3 пъти годишно при версии като последната - нещо си.5. И не оправдавайте мързела с липса на време. Не отнема повече от два часа. Всеки има два свободни часа на 3 месеца, нали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да кажем, че този проблем не е от OTA ъпдейти. Търсим решение, ако има такова. Не ревем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефонът ми е нов, това мисля му е втори ъпдейт, не мисля, че е натрупване на грешки, а и прекалено много хора се оплакват от бъгове в цял свят, за да е само това причината. Пример - разрешенията за хриложенията, които си работят както и когато си искат, не само при обявените нови или детски акаунти. И да, не мисля, че ревем, поне аз питах сблъсквал ли се е някой с това и има ли решение, като няма - здраве да е, с другия ъпдейт ще го оправят може би. А иначе за бележките - съвсем явно е свързано с чаковника и отключването с маска, забелязах, че се опитва да се отключи и при поставяне в джоба, веднага след това отново искаше код за бележките, по-късно фейс айди-то си работеше пак, без да е правено нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми те май за това са направени тия ъпдейти… а и аз не мога да си вържа телефона с лаптопа, така че друг избор нямам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

27ff82f089c74e62bf0b73c4ffc42a42.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и при мен не се "оправи"!вече стават смешни!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно самия проблем не е при всички. От какво зависи не зная. На 12-а 64 GB още при 14.5 бе активно при мен.

88e84ecc344d3552964bbac5f8ca957c.jpg

Edit:Сега погледнах и на 10-ката на жена ми също работи tracing. Ако е от значение на Виваком сме макар , че оператора какво общо ще има??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С тоя последния ъпдейт батерията падна на 93% здраве, а телефона няма година още… 😏

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз, се чудя как тотално да блокирам тракинга, вие как да го пуснете? Объркан съм...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, идеята е как да се пусне опцията, с която се забранява тракинга. Реално сега си е пуснат, а бутончето неактивно, когато се активира, приложенията питат дали им разрешаваш тракинга и можеш да откажеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове