Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 14 и iPadOS 14

gorgior

Recommended Posts

Не съм правил подобни неща.Не ми е и важна самата функция,но като зачетох темата го проверявам периодически.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт по въпроса за проследяването от приложенията. Като сложих tapatalk измрънка да разреша проследяването за да можели да печелят. А при мен бутона е неактивен и седи на положение забранено. Така че на който му е неактивен забранява проследяването по подразбиране

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 6.05.2021 г. at 19:26, dessyteneva написа:

Не я разбирам тази логика да се отрича всичко, което идва с новите версии.

Къде видя отричане на новото? В случая конкретно:

Опитът ми с литиево полимерните батерии е скромните 17 години и отрича абсолютно "оптимизираното зареждане" на Епъл. За справка: юзър съм на Епъл от 2006-та(преди айфон) и съм сменил батерия два пъти, преди у-вото да направи 5 години! Тоест съм сменил батерия на айфон 4(погрешка) и на айфон 5еС след 5+ години употреба. "Оптимизираното зареждане" на Тойота при Приус е 40-60%. Изключил съм го напълно на такава и кара седма година с разход -20% под обявеното, както и батерията още е ок. За статистиката: работя в гаранционен сервиз на Тойота(ама правя к'вот си искам), работил съм и за VAG(Seat). Спирам до тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям напълно горното - според “оптимизираното” зареждане, спря заряда на 80% и щяло да продължи същата вечер след 22 часа, защото съм имал навик телефона ми да е на зарядно през нощта.

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега без смях и подигравки на зададения въпрос:-))
При оптимизирано зареждане при край показва 100%заряд, значи ли , че батерията е под 100% заредена? И другото което видях е : за 3ч ползване 5G паднаха около 20% от заряда.

9130baf01efa6512321bd3f4557d2c4c.jpg

Едит: Само за 14.5.1-та iOS ли е валидно не добре работещия оптимален заряд?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е само за 14.5 - самата идея на това зареждане е да ти скапат батерията по схема

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо интересно на което попаднах.

https://hicomm.bg/novini/seriozni-problemi-s-noviya-ios-1451.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега без смях и подигравки на зададения въпрос:-))
При оптимизирано зареждане при край показва 100%заряд, значи ли , че батерията е под 100% заредена? И другото което видях е : за 3ч ползване 5G паднаха около 20% от заряда.

9130baf01efa6512321bd3f4557d2c4c.jpg

Едит: Само за 14.5.1-та iOS ли е валидно не добре работещия оптимален заряд?

По повод 5g, и аз го ползвам, и да яко пада батерията 2 пъти зареждам на 24ч!

Sent from my  iPhone Pro using Tapatalk
Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейта прави рекалибрация на батерията на 11-ката. След няколко дена пак си е във върхова форма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)
преди 3 часа, Kery70 написа:

Нещо интересно на което попаднах.

https://hicomm.bg/novini/seriozni-problemi-s-noviya-ios-1451.html

Hicomm винаги са ме кефили с техните тълкувания. Те ненавиждат всичко от ябълката.

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може, но днес четох доста оплаквания в нета по темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ML16 написа:

Hicomm винаги са ме кефили с техните тълкувания. Те ненавиждат всичко от ябълката.

Ненавиждат и 'ич не отбират, често вървят ръка за ръка...

А, тази им статия вече не е майтап: https://hicomm.bg/kratki-novini/facebook-s-opasen-ultimatum-km-ios-145-potrebitelite-reklami-ili-plateni-prilozheniya.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе само на мен ли новата прословута настройка за тракването е неактивна? И освен това нито едно приложение не ме е питало може ли или не да ме следи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има и други оплаквания от функцията. Писано е по-горе в темата за iOS 14

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен се активира след като се отписах (Sign Out) в App Store и отново се логнах.

Редактирано от Izzy
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И като си рестартираш телефона пак ще е неактивна. Има някакъв бъг, който не могат все още да отстранят. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И без да го рестартираш пак става неактивна, при мен още на следващия ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен също ,е неактивна и функцията Personalised ads. Може да имат нещо общо и ако са включени и двете да не се самоизключат после. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера пробвах пак да се отпиша и впиша - резултатът е, че дори не стана активна опцията за рекламите, но фейс айди-то на бележките пак отказа, преинсталирах приложението, но така и не иска да ме попита за използването на лицево разпознаване за отключване. Толкова бъгава история май отдавна не беше пускана, поне при мен не се е отразявало... Оставям всичко така, дано си оправят мазеляците в следващ ъпдейт, въобще няма да се разправям с рестори и простотии на нов телефон, просто съм разочарована. Ако исках да ресетвам и флашвам непрекъснато, щях да си взема андроид.

Едит: при мен опцията за персонализирани реклами е включена, явно няма връзка.

Редактирано от dessyteneva
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, dessyteneva написа:

Оставям всичко така, дано си оправят мазеляците в следващ ъпдейт, въобще няма да се разправям с рестори и простотии на нов телефон, просто съм разочарована. Ако исках да ресетвам и флашвам непрекъснато, щях да си взема андроид.

Тази легенда за андроида още ли не се е изтъркала или още има хора, които смятат, че iOS е нещо божествено, което не може и няма как да се развали?😀

От две години и половна като служебен телефон ползвам едно старо XIAOMI 5s. Използва се основно за разговори, офис приложения, Torque, музика и една игрица. Бавен е, батерията вече не държи, но за това време съм го рестартирал три пъти ( не броя случаите когато ми е гаснал за батерия ). Праралелно имам iPhone с 14.2 джейлбрейкнат. Е по-често ми се налага да го рестатирам, но не е нещо страшно. Просто имам работещи телефони. Е верно нямам такива "благинки" идващи с новите ъпдейти, който вие имате, но пък не ви работят 😀. Набиването на толкова нови функции неизменно води до проблеми в системата.

Налитането на ъпдейти си е чисто андроиджийски комплекс. Така, че не се сърдете на Епъл.

Не се заяждам с никого, просто изразявам мнение!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам за легенда, в къщи също имаме андроиди все още и за съжаление, едното е самсунг, другото някаква китайска пръчка, ама не шаоми, не помня какво беше - еми не е същото, колкото и да се опитвам да ги ползвам когато трябва да оправя нещо, или да покажа на нашите нещо...абе с две думи рязко ми се приисква да запратя телефона в стената и някога ще си направя този кеф, ама първо трябва да съм купила друг. До скоро имах едно SE първата генерация, ами работеше си телефончето с последния ъпдейт, 13ка мисля беше, нищо общо с андроид-пръчките и не го казвам само защото съм примерно в този форум, или защото от 5-6 години ползвам айфон, даже вече не помня колко са годините. Никой не стои насила с нещо, което го измъчва. Вярно е обаче, че колкото повече неща се кичат в операционната система, толкова повече стават и бъговете и проблемите, даже мисля го бях казала някъде по-назад в едно от мненията си. Лошото е, че самите потребители искаха, сравняваха, ама защо няма това, защо няма друго - ето сега ги има, ама не работят, или не работят както трябва, или не работят за всички. Точно това ме озадачава - правят се сто бети, е не сто, ама примерно 8, не тествам, не знам точен брой, ама сума народ тества, накрая се пуска официална версия и тя силно прилича на първата бета - е това не го разбирам и не мога да го свържа с изискванията за качество на Apple по никакъв начин. Това ме разочарова, не че няма да мога да спирам тракинга, години наред са ме следили, съгласила съм се, защото ползвам примерно фейсбук, ама защо да го има и да не работи е това е истинския въпрос, на който за съжаление янма отговор. И се почват едни каскади, номера - ама преинсталирай, ама отпиши се, запиши се - е защо, нали не съм бета тестер... Това ме натъжава, за съжаление на хоризонта не се вижда друга перспективна операционна система, а на андроид няма да се върна посмъртно и затова просто ще си седя и ще чакам следващия ъпдейт, който ще оправи това, но пък ще развали нещо друго и така до следващия... Колкото до андроидаджийските комплекси - ъпдейтите са направени, за да се инсталират, както на приложения, така и на операционни системи, изключвам варианти на джейл, или хакнати програми, които примерно спират да работят. Ако не са ги направили годни за работа, да не ги пускат, това мисля аз, а може би и доста хора, които си поддържат устройствата ъпдейтнати. И разбира се, че не се заяждам и ти не се заяждаш, просто няма смисъл - всеки си има мнение и го изказва :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че с всяка нова версия иос-а пада като качество. Констатирам го и аз. Писах тук, с тая 14-та версия просто се вбесявам като не мога да маркирам нещо. Не знам как това го омазаха. Съжалявам много, че качих на 14.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ние поне вдяваме малко повече и можем да ресторваме. А какво правят другите дето не разбират? Плюят по iphone, и с право де 🤣 Никой не е длъжен да разбира и след всеки ъпдейт да може, да ресторва. 😂

Редактирано от penmark
Линк към коментара
Сподели в други сайтове