Премини към съдържанието

Recommended Posts

gorgior

Известният инсайдер Джон Прошер разказал, че Apple в края на март провела среща по темата на през априлската презентация. Ръководството на компанията на тази среща определи датата на обявяването на iPhone 9 - нов евтин смартфон. Той трябва да бъде представен на 15 април, а в продажба ще се появи на 22 април.

1791740

Все още не е ясно дали Apple ще проведе пълно представяне на iPhone 9 или веднага ще го публикува в онлайн магазина и ще изпрати съобщения за пресата до репортери, както беше в случая с новия iPad Pro.

iPhone 9 ще бъде пряко продължение на модела iPhone 8 и най-достъпния смартфон на Apple през последните четири години, от обявяването на iPhone SE. Новият iPhone ще получи стария дизайн и 4,7-инчов дисплей, Touch ID и големи рамки. Но той ще работи на процесора Apple A13, който е в iPhone 11, а те също ще добавят подобрена камера.

Цената се очаква от 399 долара - така че iPhone 9 ще бъде най-достъпният нов смартфон на Apple след четири години. Leaks каза, че представянето на смартфона е трябвало да се състои на 29 март, но изглежда, че заради коронавируса, компанията е била принудена да отложи съобщението за няколко седмици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
gogi6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
londongunner

За съжаление нашите идиоти няма да го продават на цена под 1200лв иначе определено си заслужава ъпгрейд от сегашния вариант на SE към новия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
arm11

Ех... Случайно да забелязвате, че отпред почти не го показват?

Не е истина, същият дизайн от не знам си вече колко години, с по 1см рамки отгоре и отдолу. Когато вече и най бюджетните телефони на другите компании нямат даже и подобни такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
londongunner

Прав си същия дизайн е от толкова години, но за мен си остава като форма един от най-приятните за работа. Напоследък носталгично вадя една 6-ца от шкафа и си джъткам с нея ,прост да си припомня колко удоно се работи и колко красиво изглежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ludiamax

Според мен не е зле за 500€.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
arm11
преди 2 часа, londongunner написа:

Просто ти липсва малък телефон, може би. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Kery70

Дизайна може и да е стар, но процесора е топ. Има хора дето този форм фактор си им харесва. И да, при андроидите е различно, голям екран, лъскъв на вид и осакатен хардуер, дето след година е аут. Цената е субективно нещо за всеки, но за нов айфон 500€ не е зле. Знаеш че ще кара няколко години без грижи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Русев

Някъде излезе ли по-подробна информация, че нещо не намирам.
Дисплея LCD или OLED? eSIM дали ще има?

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Kery70

За тази цена LCD, епъл няма как

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ludiamax

eSim ще има, поне така казаха от съпорта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Koceto

Всеки сам ще прецени дали този модел е за него.Като цяло не е лош но не и на тази цена! 4,7 led с малката резолюция,една камера и батерия която едва ли е по различна от 8-цата за 1000 лв?!?!Опасявам се че масовия потребител няма да е очарован.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
gorgior

Ето малко инфо и снимки от нета:

https://www.digger.ru/resize/668/-/storage/app/media/uploaded-files/2020/4/15/apple-new-iphone-se-black-camera-and-touch-id-04152020-bigjpglarge-2x.jpeg

Както се очакваше смартфонът наследи дизайна на iPhone 8, включително 4,7-инчовия LCD дисплей с технологията True Tone (но без 3D Touch) и Home бутон със скенер за пръстови отпечатъци Touch ID.

Новият iPhone е оборудван с флагманския чип A13 Bionic и 64/128/256 GB вътрешна памет. Също така смартфонът поддържа безжично зареждане и eSIM.

https://www.digger.ru/resize/668/-/storage/app/media/uploaded-files/2020/4/15/apple-new-iphone-se-white-04152020-bigjpglarge-2x.jpeg

На задния панел е разположена една 12MP камера f / 1.8 с поддръжка за режим на портретна снимка. Разделителната способност на селфи камерата е 7 мегапиксела.

https://www.digger.ru/resize/668/-/storage/app/media/uploaded-files/2020/4/15/apple-new-iphone-se-black-white-product-red-colors-04152020-inlinejpglarge-2x.jpeg

Новите нодели ще се предлагат в три цвята: черно, бяло и червено (Product) RED. Независимо от цвета на коппуса, предният панел е черен. Смартфонът е защитен от вода и прах в съответствие със стандарта IP67 (разрешено е потапяне във вода на дълбочина до 1 метър за до 30 минути).

Комплекта включва EarPods с Lightning конектор, Lightning-USB-A кабел и 5W адаптер за захранване.

https://www.digger.ru/resize/668/-/storage/app/media/uploaded-files/2020/4/15/ekrana-2020-04-15-v-201331.jpeg

Източник: Apple

Apple официално свали от продажба iPhone 8 и 8 Plus.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
arm11

Виж, ако беше с дизайн на айфон 5, вече щях да се замисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
gorgior
преди 13 часа, Kery70 написа:

И да, при андроидите е различно, голям екран, лъскъв на вид и осакатен хардуер, дето след година е аут. Цената е субективно нещо за всеки, но за нов айфон 500€ не е зле. Знаеш че ще кара няколко години без грижи.

Това сега някакви нови легенди ли са? Няма андроид телефон над 400 евра който след година да е аут. Те доставчиците на части за хардуер на смартфони са 5-6 компании, да не са милиони. Епъл техния хардуер да не го карат от Юпитер. Моя XIAOMI Mi 5S е на 4 години и е чук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
arm11

Това са такива заучени приказки. Точно преди година взех първият си андроид, еми... не е мръднал по никакъв начин, само дето дето много ме тормози, че не мога да гледам здравето на берията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
gorgior

Е, друго си е на първия месец да видиш, че здравето на батерията ти е 98%.... Па като му започнеш едни рестори през ДФЮ, едно зареждане точно в 21 ч. и така до като не го докараш поне до 99% здраве. Ти как издържаш с това неведение просто не знам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Kery70
Това сега някакви нови легенди ли са? Няма андроид телефон над 400 евра който след година да е аут. Те доставчиците на части за хардуер на смартфони са 5-6 компании, да не са милиони. Епъл техния хардуер да не го карат от Юпитер. Моя XIAOMI Mi 5S е на 4 години и е чук.

Не ми го хвали, моля. Всеки знае него си, изказал съм лично мнение, не е да не съм виждал и ползвал андроид, еле па в ниския и среден клас са върха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
DreamcatcheR

Поправете ме, ако греша, но нямам спомен да е излизал iPhone с официална цена под 1000 лв (936 ще е в Германия, тук предполагам че ще му сложат 999). И за тези пари да получиш същия процесор и камера като на флагмана за 2500. А и това е официална стартова цена. При субсидиране от оператор и промоции по празници, тя неминуемо ще бъде и по-ниска.
Да не забравяме, че този телефон заменя 8-цата и стария SE. И като цяло е предназначен за хора, които още ползват 5s, 6, 6s, че дори и 7. Според мен Епъл ще се скъсат да го продават (основно по света, не тук, където е по-важно с какъв телефон си, отколкото как живееш), особено в този момент, когато не всеки е готов да даде над 2 бона за нов апарат.
Андроид коментарите са за други форуми. Мислех, че който пише тук, вече е направил избора си какво да ползва.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
arm11

Т.е. който ползва телефон с друга ОС да не пише ли :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
pepo1919

Големи драки ей,не си начешахте това его

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
penmark

8 е 1000, тоя няма да е под 1200лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
gorgior
публикувано (редактирано)
преди 6 часа, Kery70 написа:

Не ми го хвали, моля. Всеки знае него си, изказал съм лично мнение, не е да не съм виждал и ползвал андроид, еле па в ниския и среден клас са върха.

Първо : Уважавам личното мнение на всеки писал в този форум, но това в никакъв случай не означава, че трябва да се съгласявам с абсолютно неверни "факти".  Аз ти давам пример с телефони от над 400 евро, ти ми говориш за среден и нисък клас. И какво точно имаш в предвид с това: След година хардуера е аут?  То така направо чудесно: при две години гаранция - всяка година нов модел трябва да ми дават.

Второ: Ако ми прочетеш постовете ще видиш, че в темата аз най-малко  хваля каквото и да е. За разлика от вас! :)

преди 2 часа, DreamcatcheR написа:

Андроид коментарите са за други форуми. Мислех, че който пише тук, вече е направил избора си какво да ползва.

Това означава ли, че който си е направил избора да ползва и двете, трябва да седи тук и да чете някакви измишльотини и да се чуди той ли е луд или този що пише? Преди два-три дни един пич тук ни съобщи как след цял ден ползване айфон 11 на работа направил 20 минути видео разговори по Фейс Тайм и още 5 (ПЕТ) часа по ФБ месинджър! Това ли трябва да се пише във форума и на кого е полезно?

П.П  Не съм по-малко Епъл фен от вас, но гледам да съм обективен!

Редактирано от gorgior

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Alxx®

Обективно: при цена 399$ в щатите ФО, ако тук струва повече от 400 евро ФО и без договор(макар доларът и еврото да не са равни) - много здраве от мен на търговците. Ще си го викна отвъд океана и ме боли фара, че няма да го получа веднага. Аз не съм гъзар.

Ако се усетите да не им кихате бруталните надценки, може и да се появят "нормални" цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове