Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с GPS на iPhone SE


Двигателист

Въпрос

Здравейте! Имам iPhone SE от около 3 години. Взех го не защото е айфон, а защото само те предлагаха малък телефон. Изобщо като кажа в някой магазин, че искам компактен телефон 4-4.5 инча ме гледат странно, защото явно търсенето е на големи. Както и да е... До този момент не съм имал никакви проблеми. Много стабилен телефон, компактен. Не съм правил никакви ъпдейти на операционната система, освен в самото начало, така че версията е 10.2 или 10.3 (актуалната в момента сигурно е към 13) . Причината да не правя това е, че имах горчив опит точно от такъв ъпдейт, вярно на друга марка, когато перфектно работещ телефон стана много зле. Място на паметта има. Около 40%. Ъпдейтвам си гугълските приложения, вайбър и т.н.
Проблемът който се появи от няколко седмици – много бавно заработва локацията. По принцип я държа изключена и пускам само когато ми трябва, основно за навигация и туристически приложения. Досега, когато я пусна на открито и за под минута положението е активно. Използвам и едно друго приложение за GPS data и на него виждам какво се случва. Сега след пускане, обикновено минават 10-15 минути преди да ме локализира. Все едно съм затворено помещение. Чакам-чакам. Понякога след рестарт се оправя и се държи както преди, но не винаги. Един път заработи ли , докато не го изключа си е точен целия ден. Не мога да разбера какво го бъгна така гадно.
Сещам се, че някога имах една Нокиа Е5, която още си работи, но и тя така след няколко години и трябваше много време да се свърже. Така и не разбрах къде беше проблема тогава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

11 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Случайно на приложението с което ползваш GPS да си забранил mobile data access?

Един ъпдейт през dfu, erase all content and settings /ако не искаш да ъпдейтваш/ или поне reset all settings няма да навреди.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами няколко пъти съм го правил и не ми се е налагало да ъпдейтвам.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В крайна сметка днес вече не иска да се свърже със спътници изобщо. Локализира доколкото позволява точността спрямо мобилна клетка, или wi-fi. Ако ги спра, не локализира. Всички приложения, които ползвам са с разрешени мобилни данни. Опитвах с рестарт с горния бутон, както и с двата също. Не знам каква е разликата. Направих и ресет на локация само, но без резултат. По-сериозните ресети, за които говорите до каква загуба на данни водят? Контакти, бележки и т.н изчезват ли? Инсталирани приложения?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Моториста, подозирам, че те познавам от друг форум. Драсни да сверим часовника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, отново! След направен ресет на локацията и ресет на мрежовите настройки (вчера вечерта), пуснах локацията и след голяма пауза, почти час, на приложението, което ползвам се появиха спътници с добър сигнал и най-накрая локализира точно. Всъщност, ако трябва да съм честен заработи след като включих самолетния режим. После го изключих. В крайна сметка, както предложи gorgior просто занапред няма да изключвам локацията. Вече цял ден няма проблем и работи както преди. За под минута, на открито се локализира по спътници. Докога? Ще видим...

Да питам още нещо. Има ли полза от приложение от типа чистачи на памет, кеш и т.н.? И същия въпрос за антивирусна програма, но подходяща за стар iOS какъвто е моя (10.2).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Правилно ти е казал, че няма нужда да спираш GPS изобщо, от чистене на кеш и антивирусни също нямаш нужда.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако си с джейл, iCleaner от Сидиа върши прилична работа относно излишното съдържание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Въйфоните са с Assisted GPS, до колкото съм запознат за да хванеш сателит и за да работи коректно навигацията, трябва да сa ти активни или мобилните данни или wi-fi.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не е задължително да имаш включени данни, но когато са включени, откриването на сателитите е доста по-бързо с A-GPS


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мирко, за частично навигиране(район) ти трябва сигнал от три сателита, за точно - шест или повече. Асистенцията само ускорява свързването, защото прави триангулация по клетка първо. Ако в прайвъси/локейшън е забранено събирането на мобилни данни, затова влачи при свързване първоначално. Все едно ползваш surf III star през 2005-та :) Между другото, ако при пъроначално пускане си вързан към рутер и опцията не е забранена в прайвъси/локейшън, свързването е за малко над две секунди. Рутерите задължително са с точна геолокация, отделно Епъл имат крауд сорсд база с карта на всичко що е рутер и има закачен Епълски дивайс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Авторе, разбирам те. Аз също търся малък и компактен телефон. Не мога да разбера хората, които искат големи тухли. В джоба е супер неудобен.

 

Така, за проблема ти. Аз съм имал същия проблем, но това е защото някъде си махал някакви отметките на GPS, може би да работи през цялото време. Това е безсмислено...така или иначе телефона могат без тези отметки да разберат къде се намира по всяко едно време. А относно батерия...няма никакво значение. По-добре ги пусни всичките. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...