Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем при избор на батерия за iPhone


kiro123

Въпрос

Здравейте колеги! 

Имам iPhone 6s Plus и iPhone 8 Plus, на които искам да сменя батериите. Разполагам с нужните инструменти и знания, но проблемът е при мястото, на което да се доверя и да закупя батерията. Прочетох доста по темата, което само ме обърка повече. Батерия от AliExpress например варира между 15-20лв. Прочетох доста ревюта от клиенти с позитивни коментари, но въпреки всичко съм скептично настроен или по-скоро смятам, че батерията е много важно да бъде качествена и от сертифициран производител не само за да издържи по-дълго ами и от мерки за безопастност - да не се надуе или запали например. Разгледах няколко обяви в OLX, където също предлагаха батерии сходни по визия с тези от Ali Express, което ме наведе на мисълта, че нищо чудно и от там да са взимани и тук да са продавани, тъй като бяха на малко по-висока цена 25 - 30лв. Намерих и няколко непознати и не много сигурни онлайн магазини, на който бяха сложоли снимки на оригинални батерии и цената беше 40-45лв, но отново според мен няма никаква гаранция, че не ги взимат от някой забутан китайски сайт за 10 $ пък да ги продават тук за близо тройна печалба. Извинявайте за детаилното обяснение, просто исках максимало да изясня дилемата, пред която съм. :D 

Въпросът ми е следният: 

Може ли някой да ми препоръча доверено място, от където мога да си взема качествени батерии за телефоните ми? ДО тук съм попаднал на евтини батерии от али експрес, евтини батерии на почти същите пари в OLX и двойно по-скъпи батерии, но от онлайн магазини, непознати за мен, без отзиви, което грам не ми вдъхва доверие да дам два пъти и половина за нещо,  което може да е от някой незнаен китайски сайт. 

Благодаря предварително за помощта! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

6 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Ако не ги смениш в официален сервиз на Apple, от където няма да ти продадат батерия, а ще ти я сменят срещу съответната сума, то всичко друго е тип AliExpress.
Като дори да вземеш от някой читава батерия, няма гаранция, че следващата му партида ще е отново читава.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Трудничко се сменя на 6с плюс батерията, от личен опит. На 8 плюс предполагам е същата процедура.
Според мен ги занеси в някой читав сервиз да ти ги сменят. В оторизираните е към 100, в другите може за 50-тина. Моят 6с плюс го носих в един сервиз на Оборище в София, когато беше актуалния модел, и ми взеха 50. Сега може и по-малко да струва... Батерията на ползване нямаше разлика с оригиналната.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

96лв е цената и за двата модела в Криейтив, батерия плюс смяна. Това ако искаш оригинална.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

90 лв беше за седмица в iStyle, може да се провери и за този колко е, пак оригинална, предимството е, че смяната става за час.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря ви за отговорите. Може би не съм се изразил правилно и за това не сте ме разбрали. До тук всички ми казвате от къде да направя оторизирана смяна в сервиз с оригинална батерия. 
Не държа на 100% да е оригинална батерията, а и сервиз не ми трябва реално. Питам примерно в магазини като 4м.бг или ситител или някой подобен има батерии по 30 40 лв и просто някой от личен опит купувал ли е от подобно или някое друго място, чувал ли е отзиви, какво мисли. 
Не искам да си оставям телефоните по сервизи и да чакам, а и всички сме на ясно, че човек си плаща за услугата и като ми кажат цена 100лв силно ме съмнява, че самата батерия дори струва 50лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Благодаря ви за отговорите. Може би не съм се изразил правилно и за това не сте ме разбрали. До тук всички ми казвате от къде да направя оторизирана смяна в сервиз с оригинална батерия. 
Не държа на 100% да е оригинална батерията, а и сервиз не ми трябва реално. Питам примерно в магазини като 4м.бг или ситител или някой подобен има батерии по 30 40 лв и просто някой от личен опит купувал ли е от подобно или някое друго място, чувал ли е отзиви, какво мисли. 
Не искам да си оставям телефоните по сервизи и да чакам, а и всички сме на ясно, че човек си плаща за услугата и като ми кажат цена 100лв силно ме съмнява, че самата батерия дори струва 50лв.
Оригинална батерия извън оторизиран сервиз няма, поради простата причина,че Apple не продава оригинални консумативи извън тези сервизи. Каквато и да вземеш извън оторизиран сервиз е печелиш или гориш.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...