Премини към съдържанието
Ремонт на покриви и изграждане на нови покривни конструкции

gorgior

Тина Канделаки се подигра с „революционноста“ на смартфоните на Apple

Recommended Posts

gorgior

Тина Канделаки «разнесла» смартфоны Apple

Телевизионната водеща Тина Канделаки се присмя на смартфоните от американската марка Apple, като се усъмни в тяхната „революционност“ и осъди компанията за промената в конфигурацията на устройствата.

Водещата отбеляза, че за 13 години от издаването на iPhone смартфонът е загубил своята „революционнос“.

Цитат

"В началото беше революционно и скъпо. След това беше солидно и скъпо. Следва скъпо и малко", каза звездата.

Тя добави, че Appleе  решена на отчайващи стъпка поради липсата на ярки иновации в устройствата от 12-то поколение. Така марката премахна зарядното устройство и слушалките от комплекта на iPhone, което беше обяснено със загриженост за околната среда. Канделаки призна, че подобен маркетингов ход предизвиква само умиление.

Цитат

„Разбира се, мога да си позволя да си купя и слушалки, и зарядно, но ... така  и телефон от друга марка мога да си купя скоро“, заяви водещият в канала си Telegram.

Звездата добави, че новата версия на iOS има твърде много прилики с операционната система Android.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
dessyteneva

Кога пък официално премахнаха зарядното и слушалките, кога вече се умилява тая...

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ayl

Брех вярно ли е това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Иан Иванов

Ако махнат зарядното то със сигурност няма да е с мисъл към околоната среда. Нали пак трябва да се купи нещо с какво ще се зарежда... съответвно пак ще има отпадъци. 
Честно казано се съмнявам да махнат зарядното. По- скоро биха махнали слушалките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ayl

Вместо за тия цени да сложат вътре безжични зарядно и слушалки, тия ги махат. Ей много почнаха да ме дразнят тия дръвници! Не знам кое ще бъде капката, която ще прелее чашата, ама ще е скоро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Kery70

И аз така си казвам, но като виждам какви са алтернативите и ми се отщява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Иан Иванов
преди 3 минути, Kery70 написа:

И аз така си казвам, но като виждам какви са алтернативите и ми се отщява.

Абсолютно на същото мнение съм. По добре да си взема по евтин или стар айфон и да дам пари за зарядно отколкото нещо от конкуренцията. Единствено бих минал на Pixel, но там визията е покъртителна поне за моя вкус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Alxx®

"Opinion is like an *ss h*le" беше казал Мръсния Хари в един филм...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
gorgior
публикувано (редактирано)

Apple са либерални. От догодина вече ще си купуваме само кутия за скромните 499$ и ще си я окомплектоваме по желание. Кеф ви със зарядно, кеф ви без  зарядно, кеф ви с телефон, кеф ви без... Демокрация от всякъде! 😀

Редактирано от gorgior

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
killer4o

Аз съм "за" да махнат зарядното и слушалките - за разлика от телефона, това не са неща, които се сменят всеки 1-2 години. Вкъщи имаме сигурно 10+ lightning кабела, които така и не ползваме, защото ползваме безжични зарядни. И предвид, че и двамата имаме по 2 чифта безжични слушалки, тези, които идват с телефона още седят в шкафа неразопаковани.

Честно казано, съмнявам се да го правят от огромна загриженост за околната среда или да намалят цените, но в крайна сметка, колкото повече намалят боклука, който продуктите им генерират, толкова по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
gorgior
преди 21 минути, killer4o написа:

. Вкъщи имаме сигурно 10+ lightning кабела, които така и не ползваме,

Ако речеш да ги подаряваш пиши ме пръв в списъка! 😀

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ML16

Аз съм с доста смесени чувства, от една страна ако ти трябва зарядно ще трябва да кихнем по още 30 - 50 кинта/за качествено/, от друга аз си имам fast charger и за колата и в нас, както и ползвам Airpods Pro. И всяка година си продавам телефона с неизползвани слушалки и зарядно. Истината е че ако използваш iPhone от години наред шанса да не ползваш зарядното от кутията е голям, но ако си взимаш първи iPhone ще трябва да си вземеш поне кабел.

Marques Brownlee е направил едно доста обобщаващо видео и завършва с интересна теза, че реално тази години ни подготвят а другата има възможност да пуснат portless телефон. За момента за мен това е минус защото нито едно безжично зарядно не може да постигне скоростта на едно 20w или по голямо жично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
killer4o

Тук става въпрос само за зарядното, не за кабела (поне според повечето източници, които съм чел). А apple-ското зарядно не е нещо кой знай какво - дори това от ИКЕА е 2+ пъти по-мощно и има 4 слота за зареждане, така че не се налага да ползваш разклонители.

@gorgior като си пътуваме към България, ще ти донеса няколко 😄

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Anthony

Ясно е защо се прави. Ще си спестят около 10 долара разход, което на 20 милиона устройства са си 100 милион допълнителна печалба. Чудесно е за акционерите, за потребителите е безумие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
arm11

Ако го направят, гледайте догодина какво, ще копират Самсунг, Хуауей и тн

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Kery70

Щом са решили ще го направят. И не е от гледна точка на екологията. Стария апарат без зарядно какво да го правя? Нали който го вземе ще трябва да купи и той. Пълна простотия, вече се чудят с какво още да ни вземат някой лев отгоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
mirror

Слушалките и зарядното са излишни според мен, достатъчно е кабел и апарат да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
arm11

Не знам всъщност, колко хора зареждат с 5 ватовото зарядно, може и да има такива :)

Според мен това е една от причините да продължават да доставят телефони с това направо смешно зарядно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Kery70

Аз зареждам с 5 ватово. Вечер като легна го включвам и сутринта е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Pe6o666
на 3.07.2020 г. at 10:44, arm11 написа:

Ако го направят, гледайте догодина какво, ще копират Самсунг, Хуауей и тн

Четеш ми мислите :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Anthony
Не знам всъщност, колко хора зареждат с 5 ватовото зарядно, може и да има такива
Според мен това е една от причините да продължават да доставят телефони с това направо смешно зарядно.

Сигурно около 90% от потребителите не знаят колко ватово им е зарядното и никога няма да ги интересува. Но няма лошо Епъл да изкара няколко стотин екстра милиона на гърба на потребителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
arm11

Жакът за слушалки липсва ли ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Anthony

На мен не, на милиони да. Слушалки също не ми трябват, нито зарядно. Сигурно има хора, на които и кабел не им трябва, да го махнат и него? За устройство, струващо колкото топ модел лаптоп, да махаш аксесоари с безумни оправдания е направо смешно. А да оправдаваш подобни безумия и да ги защитаваш, при това без да си акционер в Епъл, а обикновен потребител, не знам как да го окачествя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
arm11

В никакъв случай нито ги оправдавам, нито ги защитавам, даже не ползвам айфон от повече от година. Просто казвам, че винаги подобни решения се критикуват, но после всички ги приемат и се адаптират. От Епъл така, ще представят нещата, че ще накарат потребителя да повярва, че наистина няма нужда от каквото и да било там. Аз съм твърдо за силно зарядно и кабел, стокови слушалки честно казано никога не съм ползвал.

Sent from Spacex's Starlink test facility.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
gorgior

Всъщност това не е идея на Епъл и се практикува отдавна при евтините артикули от Китай и не само. Ако сте си купупували скоро самобръсначка, смарт гривна, слушалки и т.н. сигурно сте забелязали, че идват само с кабелче. Говоря за стоки до 30-40 долара. Самобрасначката ми на XIAOMI нямаше и кабел та се наложи да ползвам един от слушалки.

Липсата на аксесоари в комплекта носи чувството за евтин и не толкова качествен продукт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове