Jump to content
Ремонт на покриви и изграждане на нови покривни конструкции

iPhone 12, 12 mini, 12 Pro & Pro Max - мнения и коментари

Recommended Posts

• Replies 464
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• ML16

38

• kal1ch

32

• ludiamax

31

• JmeLche

30

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Модернизирах се и аз вече.

Излизам тая сутрин да хвърля боклука и гледам цъфнали маргаритки пред входа, дърветата зелени, пъстри, въздуха един чист, слънцето грее, пчели, птици всичко в хармония... викам брей, на какво се дължи

От снощи съм с 12 про, ъпгрейднах от Х. Определено няма уау ефект, не усещам никаква разлика в бързодействие, екранът е по-голям и по-ярък, което е приятно, дизайнът също е по-як, ама като сложиш калъ

Posted Images

Alxx®

Ми тя нормалната цена е 1560 ;) Не схвана иронията ми...

Напротив, схванах я :) Те и моите два поста по-горе бяха иронични 😜 . Ама трябваше повече емотикони да сложа явно.

Edited by drpetar
  • Благодаря 1
DreamcatcheR

D6-C4-B37-D-FF83-4-D9-B-BD78-56-A95-CE90-CB1.jpg

Телефонът е страхотен. Притесняваха ме тия по ревютата, дето викаха, че бил огромен. Реално няма почти никаква разлика с предишните Мах модели, а и бих казал, че има по-добър захват и по-удобно стои в ръката с плоските краища.

Това, което на първо време адски ме дразни, е липсата на 3D touch. Кой каквото ще да говори, за мен беше адски удобно и го ползвах постоянно. Сега има едно ужасно дразнещо софтуерно забавяне при quick action-ите, а най-лошото е при писане как вече не можеш да натиснеш където и да било по клавиатурата за местене на курсора, а трябва да е само на спейса. И там на всичко отгоре има поне 3 секунди забавяне, докато се появи (ползвам Gboard). Влудява ме адски!

Новите кожени кейсове са уникални. Едва ли има нещо по-добро на пазара.

Magsafe зарядното работи добре и магнитите са силни. Жалко, че за момента се предлага само 1м кабел. Дано да излязат 3rd party варианти. За сега съм с 18w епълски щепсел, а четох че трябвало 20w. При положение, че телефонът се зарежда с 15w, предполагам че това върши работа (за quick charge ясно, че трябва поне 20-ка)?

Сложих му стъклен протектор, но засега смятам без калъф да го ползвам. Взех го от Англия с Епъл кеър (25£ смяна на стъкло, 79£ за смяна с нов, до 2 пъти на година за общо 2 г.). Питах преди това в istyle дали условията важат у нас и казаха "да".

Камерата още не съм тествал обстойно, батерията също. На първо време изкарва повече от стария ми Хs Мах.

Определено ми прави впечатление, че някои приложения зареждат по-бързо, като AccuWeather например.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Харесвам 11
dessyteneva

Честито, със здраве да си го ползваш! Много полезно и обстойно мнение, това което аз мога да кажа е, че именно заради субективността не гледам ревюта предварително и разчитам а собствени впечатления, поне по отношение на размера. А иначе, от както моят стъклен красавец се разходи по асфалта от метър и нещо височина и няма и драскотина, хич не ме притеснява носенето без калъф, по-приятно е да го усетиш като нещо ново и различно, да се порадваш на дизайна. При тия условия на застраховката, съвсем спокойно можеш да си позволиш да му се радваш. Още веднъж честито, аз съм се насочила към минито, ще видим какво ще се получи накрая, този ми е едричък.

• Харесвам 4

Здравейте на всички.

Вече се реших да изоставям андроид и самсунг. Бях се насочил към iphone 12 mini 128gb на 100%. До петък трябва да преподпиша и цената е 1330лв, но............

Говори се за проблем при това устройство с дисплея, в случаите когато има поставен стъклен протектор и заден гръб дисплеят става нечуствителен даже не се отключва.

Някой знае ли дали това е софтуерно и вече с ъбдейт е оправено, или ще си остане като хардуерен проблем.

Софтуерно е и е оправено. Така казаха.

• Харесвам 2

Аре и моите са в мен
888bd9970bdd2093ded3c3f89770ff14.jpg

• Харесвам 6

iPhone 12 Pro Max, 2.5x zoom, без никакви промени

116A8A21-7F1F-4DA0-8B22-C1ABEFCF28A8.jpeg

• Харесвам 10
DreamcatcheR

9a08598a8b6676f3561bd5e117722e84.jpg
Сори, че спамим темата със снимки, ама поне са от 12-ките

• Харесвам 3

След 2 седмици с 12 Pro Max съм много доволен.

Преди ползвах 11 Pro, взех Max предимно заради по-големия сензор на камерата. Разлика, и то осезаема се забелязва при слаба светлина и нощни снимки. При оптимални условия не бих казал, че някой с просто око може да види разлика между 11 Pro и 12 Pro Max. За мен големия плюс е, че нощния режим при 12 Pro Max се включва при доста по-слаба светлина и при това положение шумът в снимката е по-малко. Видеото както винаги при iPhone-ите е топ. 10-bit HDR е полезно, но само ако се гледа на екран, който може да го възпроизведе, иначе е яко overexposed. Разлика в стабилизацията между 11 Pro и 12 Pro Max не мога да намеря. Може би sensor shift има по-голяма роля когато се снима на нощен режим от ръка и експозицията е няколко секунди. Видеото продължава да е чудесно, за да се използва за B-roll, но за професионален проект само в крайни случаи. За лични, семейни и забавни видеа, за мен е най-доброто от мобилен телефон.

Батерията е много добра, нищо че е по-малка от тази на 11 Pro Max (3,969mAh срещу 3,678 mAh). Най-вероятно процесорът е доста добре оптимизиран и поради тази причина консумацията е по-добра. В нормални дни за 6 часа Screen On Time е на 50-55%. При по-натоварени е на около 40% в края на деня. Да се има предвид, че нямам игри на телефона, които сигурно ще харчат повече.

Дисплеят е много хубав, имам чувството, че е по-светъл, съответно brightness-a го държа на по-ниско ниво, което си е плюс за батерията.

Относно размера - в началото малко ме стресна, но се свиква определено. Както колегата се сдобих с кожен case на Apple и съм много впечатлен. Запазва формата на телефона и седи доста приятно и удобно в ръката. Max-ът определено не е за хора с по-малки ръце, усещат се и повечето грамове на телефона.

Според мен определено телефонът си заслужава, ако ще се възползвате от по-голямата батерия, дисплей и нощни снимки. Ако тези неща не Ви вълнуват по-добре 12 Pro или 12. Уау ефект може да има само ако идвате от iPhone 8 или по-стар.

Очаквам да видя какво може да се постигне с ProRAW в iOS 14.3.

• Харесвам 10

Тези 6 часа екран на каква яркост е дисплея ? Автоматична яркост или ръчно си нагласяте ?
6 часа екран и ви остават 50% — Впечатляващо

Sent from my iPad Air 3

Appearance Dark, True Tone Off, Night Shift - Off, Brightness на около 1/2, но все пак не съм бил с телефона на плаж или невероятно слънчеви дни.

profusion

Забравил съм си зарядното, мога ли да заредя телефона със зарядно от айпад 10w (айпад 7)? Или не е препоръчително?

Абсолютно никакъв проблем. Даже една идея по бързо ще се зареди спрямо стандартното 5 ватово зарядно.

Sent from my iPad Air 3

• Харесвам 1
DreamcatcheR

12 pro max много бавно се зарежда със старите ми зарядни. Ненормално бавно.

Батерията на 12 про макс е най-издръжливата, която някога съм ползвал в телефон, въпреки че е по-малка от доста андроидски телефони, оптимизацията явно има огромно значение. Тъй като това ми е първият айфон, нямах зарядно и трябваше да изчакам няколко дни преди да ми доставят зарядното (тъй като първоначално не се сетих да си поръчам).

Телефонът дойде в петък, зарядното следващия вторник. През това време се наложи само 1 път да го заредя и използвах старият си Huawei като външна батерия - беше сравнително бавно, но за няколко часа се зареди, така че за екстремни ситуации и бавното зареждане върши работа, и със сигурност не е проблем.

• Харесвам 1
МКочев

На мен друго ми направи впечатление - старото безжично зарядно работеше безпроблемно със стария ми Х и много бързо го зареждаше.

Сега с 12 про започва да го зарежда, но след минута зарядното започва да премигва. Това обикновено става, когато сложа върху него устройство без възможност за безжично зареждане.
Но интересното е, че сега зареждането върви, но с премигване, което е ужасно дразнещо.
MagSafe ли го обърква? Защо така се получава?

DreamcatcheR

От магнитите в магсейф е проблема. Същото става ако сложиш нещо метално върху безжично зарядно.

Между другото, селфитата с включен нощен режим са отвратителни. Кожата излиза с прекалено много детайл и човекът изглежда като миньор (без да се обиждат миньорите).

Също така неприятно впечатление ми прави, че в някои ситуации с много детайл (например есенни дървета и листа), камерата прекалено много прешарпва всичко. Доста неестествено стои.

И не знам предимство ли е или недостатък, но снимките излизат бая обработени, дотолкова, че ми се струват с цъкната ауто-настройка от Едит.
От своя страна самата настройка вече ми се струва ненужна - като дам ауто, снимката става по-зле...

• Харесвам 1
Alxx®

Има хляб за ПроКам ;)

на 28.11.2020 г. at 18:20, DreamcatcheR написа:

9a08598a8b6676f3561bd5e117722e84.jpg
Сори, че спамим темата със снимки, ама поне са от 12-ките emoji3.png

Замислям се и аз да купя. Доволен ли си?

gorgior

Собствениците на iPhone 12 масово се оплакват от проблеми с безжичното зареждане на смартфоните.

https://www.digger.ru/resize/668/-/storage/app/media/uploaded-files/2020/12/4/38504-73188-201027-iphone12wireless-xl.jpeg

Проблеми с безжичното зареждане на iPhone 12 са докладвани на форума за поддръжка на Apple. Потребителите твърдят, че независимо от използването на калъф, всички безжични зарядни устройства, поддържащи Qi, в крайна сметка  спират да зареждат iPhone. Рестартирането на телефона временно решава проблема, но ден по-късно той се появява отново. Apple Support съобщава, че компанията вече работи по решение на проблема с безжичното зареждане на iPhone 12. Производителят вероятно ще отстрани проблема с актуализацията на iOS 14.3, която може да бъде пусната следващата седмица.

Източник: 9to5Mac

Дочаках го най накрая 12 макс. Обаче в настройките не виждам 5 G като опция. Другото което ме притесни е при включена камера но slo mo екрана трепти.

Русев

Да не би да си на луминисцентно осветление?

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Да