Премини към съдържанието

iPhone 12, 12 mini, 12 Pro & Pro Max - мнения и коментари

gorgior
 Сподели

Recommended Posts

Еми значи е нормално да ти трепти на слоумоушъна.
Камерата ти хваща трептенето на луминисцентното осветление.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само Да се похваля, ъпдеитнах часовника до 7.1 върнах бекъп и ECG-то си работи. Активираха го по метода от redit с iamazing на 6.1.3

Редактирано от skpavlov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ЕКГ един път включено (независимо как) след ъпдейт си остава. Поне на 4-ката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И не само след ъпдейт.
Смених часовника от С4 на С6, върнах бекъп и имам ЕКГ. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой случайно да е скочил от осмица или седмица на Минито и да каже как е. Аз се колебая между про и мини варианта. Много ме блазни този размер, направо е върхът, дребосък но с дисплей малко по - голям от осмица. Про версията ясно, че ще превъзхожда в снимки и с матовия гръб е доста красив, но това не ми е приоритет. Притесненията са ми за пуста батерия(ясно е, че зарядни има навсякъди и в офис и кола, но все пак) ако нещата са сходни с осмицата, да спирам да го мисля, затова и ще се радвам ако някой при който ъпгрейта е сходен с моя да даде отзив.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Diana Petkovaот 8 скочих на минито :). СУПЕР СЪМ ДОВОЛЕН!!! Това е РАЗМЕРЪТ!!! Минах през лопатите на Apple и се върнах на един нормален за мен размер. Единственият проблем е face ID като си с маска, но спрях да нося маска и вече всичко е точно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Maлко Офф:Сложи маската под носа и си действа FaceID.

mirror: приключих с маските, да се оправят и без това не пази от нищо!

Редактирано от mirror
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей скуби ду

Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възможностите са му доста повече от това дето са пуснали, направи тест на 4G. Интересно е че при такава скорост, не е нужно 5G. Същата се постига и на LTE.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При 5G не става въпрос само за скоростите - с новата технология, много повече устройства могат да се обслужват от една клетка, което ще подобри ситуацията в големите градове или на събития с много хора.

Скоростта също е важна и е доста вероятно след първоначалните тестове да се подобри. Все пак и първите клетки, които пуснаха 4g не пускаха по 200 мбита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес стана точно 1 месец, откакто дойде и ползвам 12 про макс - първият айфон, който ползвам, след 10 години на различни андроид устройства - също от висок клас (Samsung, LG, Huawei, Nokia, Pixel - всеки със своите хубави и лоши страни).

Реших че е време да тествам, а и при представянето на 12ката дизайнът наистина ме грабна, повече от всеки друг модел в момента. Изключително красив хардуер. И нещо много определящо - оригиналният кожен кейс допълва телефона така че кейса стои като част от него, получава се перфектната симбиоза, и телефона въпреки големия размер е удобен за държане. 

Идвайки от андроид трябваше да свикна с някои неща:

1 - Навигацията - още от първият галакси ноут телефон (2ката) ползвах допълнителен апп за жестове (въпреки хардуерните бутони), а и след това като изчезнаха хардуерните бутони, никога не съм бил фен на трите софтуерни бутона долу, които хем ти изяждат от екрана, хем са доста неудобни. Радвам се че андроид взаимстваха жестовете от iPhone X, но при тях винаги може да плъзнеш от ляво и дясно, за да се върнеш назад - при айфон този жест за връщане назад не работи във всеки апп, и често трябва да са протягаш да цъкаш стрелката горе в ляво. 

2 - Haptic touch-а е в пъти по-добре измислен и полезен, отколкото при другите телефони, които съм ползвал. Особено превюто на линкове, снимки, документи - уникално и умно измислено

3 - Всички "градски легенди" за ограничената iOS и айфон, се оказаха точно такива - със сигурност нещата се развиват и много от плюенето по айфон е останало от неща от доста назад във времето. Реално не намерих абсолютно нищо, което да ме ограничава, или да го има на андроид, но да го няма на айфон. Включително т. нар. къстъмизация - огромна част от андроидите се опитват да копират айфон началния екран, и в плейстор е пълно с такива апове, но повечето за нищо не стават.

4 - Приложенията - едни и същи приложения имат повече функции на iOS, отколкото на Андрод. И също така за iOS има много по-добри и изпипани приложения, отколкото на Андрод. Огромна разлика тук.

5 - Консистентност - където и да си в телефона - дали в менюто, дали в приложение, се усеща че си в айфон. 

6 - Google - Като човек ползвал услугите на гугъл толкова години, едно от първите неща беше да инсталирам Gmail, Drive, Chrome, GBoard (само заради цифровия ред и диктуване на български) - и не знам дали нарочно, или поради друга причина - аповете са по-орязани от андроидските се версии (къде повече, къде по-малко), но се усеща

Чисто като хардуер - батерията на телефона е много издръжлива - с нормално ползване изкарва три дни, през уикенда - с по-агресивно ползване (камера, ютуб, браузер, без игри) - два дни. Пълният заряд стига за около 10 ч екран, който никога не съм постигал с друг телефон. Вчера и днес общо над 8 часа екран, и остават почти 30% батерия. На автоматична яркост.

ip.thumb.jpg.eb35ea7fb21435090f5c09ad979e842f.jpg

Камерата е топ, има и много други камери като Halide, където има про режими. След наколко ъпдейта, снимките вече не са така остри, а и като се снима в ProRAW качеството е невероятно. 

Интересно ми е защо модела на камерата излиза така 13,4?

IMG_0703.thumb.PNG.7a8ec18f8c41bfc119d117a8a18ecf0a.PNG

Засега единственото ми разочарование е че не мога да ползвам Apple Pay без разни врътки и някакви други 3ти приложения.

Цялостна оценка 10/10 :) За доста от нещата още се уча, но надявам се напредвам.

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Модела на камерата е всъщност кода/id/ на устройството:

List of Apple's mobile device codes types a.k.a. machine ids

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, robot написа:

Засега единственото ми разочарование е че не мога да ползвам Apple Pay без разни врътки и някакви други 3ти приложения.

Защо да не можеш да го ползваш? Поддържа се от мого време, доста от преди gpay. Работи с няколко наши банки (3), револют и още доста доставчици на платежни услуги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При регистрация на картата от моята банка, излезна че не се поддържа и че трябва да ползвам 3то приложение. 

Разгледах темата за Apple pay и като цяло останах с впечатление, че все има някакви проблеми, и не работят нещата като хората. 

Не че съм се отказал, просто очаквах да сработи веднага :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То до преди няколко дни google pay изобщо не работеше в България. А това дали се поддържа твоята карта в Apple Pay зависи от желанието на банката да го направи.
В момента май няма български банки които да се поддържат от google pay, но съвсем скоро всичкоте които имат за едното ще имат и за другото.
Най-прав си за градските легенди, както в едната посока, така и в другата.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове