Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

MacOS Big Sur


profusion

Recommended Posts

не....?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполага се, че другия месец ще има събитие на което ще представят първия/ите Mac-ове с Apple Silicon и тогава ще излезе и финалната версия на Big Sur.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление пак следваща бета - 10-та по ред

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполага се, че другия месец ще има събитие на което ще представят първия/ите Mac-ове с Apple Silicon и тогава ще излезе и финалната версия на Big Sur.

Най-вероятно ще е така!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дам, днес излезе слух за събитие на 17.11 и обявяването му на 10.11.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Някой колега ъпдейтнал ? Аз днес се реших , работи много добре и мазно , но не всички приложения са ъпдейтнати за BigSur и общо взето е мазало. Най-ме е яд на little snitch за които съм платил сега са пуснали нова версия която е от BigSur нагоре и ми предлагат 20$ дискаунт за нея ...wtf. A Adguard крашва постоянно и доколкото чета по форумите при всички е така, въпреки ,че на сайта им е написано ,че последната версия е съвместима с новата ос за мак! Чакам и ъпдейт на winbox за биг съра, че не мога да си управлявам микротиците ... Ще изкарам сега уикенда така , ако ме стегне шапката ще си върна каталина. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Адгарда работи при мен!2.5.1.918 (CL 1.7.143).Даже си купих лайфтайм за 25$ с данъка.

 

Аko някой го интересува:

https://stacksocial.com/sales/adguard-personal-plan-lifetime-subscription

 

Редактирано от Veselin Panov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес следобед, минах от мухата към "Сър"-а. Засега нямам оплквания. Всичките ми приложения работят. Най-важният ми е "Лоджик"-а. Относно Адгард, мисля че, "Wipr" е по-доброто решение за мен. Със здраве!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • mirror changed the title to MacOS Big Sur

Е, най-добро си остава хост файлът на Дан Полок ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

я раздухай,плиииЗ :)

 

ПС.Това ли е?

https://someonewhocares.org

Редактирано от Veselin Panov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно това.  Отделно съм си добавил някои домейни лично. Имам го на всички компютри и телефони(джейлнати, иначе няма как).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси файла. Сложих го и спрях адгард само за тест.... Страниците се отварят светкавично ?, уникално просто... 

Веско само се набутахме с по 25$ ??

Сашо , трябва ли да се обновява файла периодично ?

Редактирано от londongunner
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почти всеки ден го ъпдейтват, пък ти когато си решиш, ако почнат да ти се показват разни л@йна го ъпвай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

For Linux, Unix, or OS X place this file at "/etc/hosts" or on some # systems at "/private/etc/hosts". You will require root access to do # this. Saving this file to "~/hosts" will allow you to run something # like "sudo cp ~/hosts /etc/hosts".

Сваляш от тук https://someonewhocares.org/hosts/ отиваш в дясно където пише  text file сваляш с десен бутон, преименуваш го само на hosts и го слагаш в директорията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Блокни гугъл аналитикс и джемиус.пл да видиш как скоростта превключва на следващата предавка ;)

P.S. Най-ефективно е като днс блок лист в рутъра, вместо в компа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

google analytics ги блокнах в хостфайла, но това джемиус пл какво е ,намирам някакви неща за някакъв такъв вирус ама ?!
Сега мъча вариант да вкарам целия този хост файл в pfsense рутера ми?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

" userid="226"] Блокни гугъл аналитикс и джемиус.пл да видиш как скоростта превключва на следващата предавка
P.S. Най-ефективно е като днс блок лист в рутъра, вместо в компа.

Саше, моля за малко подробности! Благодаря;) За рутера имам предвид.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, в ддврт има опция да се направи пренасочване на заявките по днс филтър. Трябва да се прибера и да отворя интерфейса, че така по памет...

Ъпдейтвам файла на 6 месеца само, но си добавям домейните ръчно. Юблок ориджин има в опциите да ползва листа с домейни на Дан Полок, но ми бави браузъра, докато с хост файла е на системно ниво и както виждате, нещата литват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен от Адгарда и ще си го купя, не знаех че са го пуснали в StackSocial.

(ПП ако някой иска да получим при покупка 10$ и двамата мога да предложа линк - https://stacksocial.com/?rid=3824622)

 

@Veselin Panov, адаш какво ще рече "This plan is only available to new users", аз имам акаунт при тях и го ползвам?, и плана пише до 3 у-ва може ли да се миксира досктоп/мобилно? Макар че то на мобилното какво се различава от безплатното нали пак няма ДНС-а?

Малко объркващо им са версиите, пърсънал, премиум, про .....обърках се...

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да ги комбинираш. На мобилното Pro има dns, аз го плзвам от няколко години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да инсталирам Big Sur на MacBook pro 13" late 2013. През software update изобщо не излиза като наличен, а казва, че последният ъпдейт е инсталиран (Каталина 10.15.7).
През app store като намеря big Sur и дам get update, отваря system preferences/software update и дава грешка update not found:
1c75c0824987d84facf58627903efd73.jpg

Опитах и през internet recovery (със задържане на option+CMD+R при рестарт). Дава опция reinstall Big Sur, но като я избера след малко изписва, че някакви важни компоненти не могат да бъдат изтеглени и инсталацията да продължи.

Търсих DMG файл в камъните и други торент сайтове и не намерих.

Откъде да го изтегля тоя пуст big Sur?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай това?

 

https://www.macrumors.com/2020/11/19/macos-big-sur-2014-macs-support-document/

Редактирано от Veselin Panov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще пробвам. Правих pram reset, но SMC не съм. Самият проблем е, че изобщо не започва да се тегли ъпдейта.
Преди по торентите излизаха версиите на macos. Сега не знам защо го няма Сър-а.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...