Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

MacOS Big Sur


profusion

Recommended Posts

Може да има нещо общо с това и това.

Нещо са прецакали при маковете от 2013 и 2014, до такава степен, че трябва да се сменя после hardware-ни компоненти.

Аз бих изчакал да пуснат някой ъпдейт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Значи най-добре да изчакам ъпдейт на ъпдейта


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Dreamcatcher, аз направих следното: 

върнах до версия с която е дошъл мака, или до следваща която се поддържа, след това ъпдейтнах до каталина,

и в стора ми се появи Big sur-a в апп стора. И работи добре, мака е 2013.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичуи, не си давайте зор. Както колегата горе спомена, наср@ли са яко ядрото за старите модели и затова не е налично за теглене. Изчакайте, не е болка за умиране. И не е сефте. От този ъпдейт нататък, таргетът им е Епъл силикон и поддръжката за Интел полека ще затъва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали са се объркали за възстановят iTunes-а?

Заради него стоя на Mojave

Или да не се надявам :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мне, няма тюнс. Или поне част от него свързана със синхронизацията на ай-устройства вече се намира във файндъра. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, мерси

Нещото с което не успях да свикна и не ме кефи.

Затова върнах.

Ще си седя в пустинята :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Вече за пореден път в менюто за скоро отворени файлове на Numbers.app ми се появява наименование на файл, като оградения с червено на снимката по-долу. Някой знае ли какво може да е?

ScreenShot.jpg

Когато щракна върху файла, за да го отворя излиза този надпис:

ScreenShot2.jpg

Редактирано от drpetar
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Потърси го с файндър в коя папка се намира и  му виж правата. Можеш и да качиш семпъл да го разгледаме.  Възможно е да е някакъв вид лог, видимо създаден от намбърс, но ако съдя по иконката е изпълнителен файл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още като го видях, го потърсих във файндър, но не го намира. Но Файндър дали ще го намери, ако е с някакви по-специални права, да речем системен или скрит... Другият вариант е да е бил някакъв временен файл, който после се е изтрил? И аз виждам, че иконата показва екзекютив файл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Finder, GoToFolder /var/ и търси пак. Иначе просто си тръкни историята на намбърс и кеша(с клийн май мак май става добре) и го за*би.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Оправени ли са проблемите вече на Бигсър с по-старите машини (макбук мид2014 у нагоре)?

Добре ли върви?

Чудя се ,да се мятам ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен не работи добре, изтърпях я достатъчно време от пускането досега и , миналия ден направих чиста инсталация на Catalina и съм много по-доволен. Специално за мен продуктите на Адобе работят много по-добре с Каталина на по стари машини. Моя е 2015 с ъпгрейднат nvme ssd и пак има зацикляне и мисля това да му е последната версия на ОС нагоре повече не. Дaже се двоумях за High Sierra ,че там е самолет направо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с един еър 2017 и май същото упражнение ме чака. На такива машини е доста тромава новата ос.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом на iMac Pro влачи от време на време...
Лекинко ми се струва, че ще ни "принудят" да взимаме нови машини с техните чипове.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се въздържа в такъв случай.
То е ясно, че по някое време ще се пазарува нова
машина, но мисля да изчакам
Nvme ъпгрейда струва ли си?
Все по-често започнах да виждам шарено то колелце


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Струва си определено ъпгрейда към nvme

DiskSpeedTest1.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

След ъпдейт към 11.3.1 на iMac Pro почнаха да ми се разкачат външните usb3 дискове (директно свързани с компютъра - 2 WD mybook, 1 Lacie, 1 WD mybook passport). Изскача съобщение "disk not ejected properly". Получава се постоянно, след като е работено известно време. И изведнъж всички дискове сякаш съм им дръпнал кабела, без да дам eject. Настройките ми на компа са да не се гаси, както и да не заспиват дисковете, само дисплея гасне след 15мин. 

Не откривам каква може да е причината. С тъндърболт дисковете няма такъв проблем. Правих PRAM и SMC reset. Писах им feedback. В епъл дев форума намерих тема с подобни оплаквания, но явно засяга малък процент хора. Много е досадно, защото после дори не излизат в disk utility, не помага вадене на кабелите и трябва да рестартирам машината. 

Дали може да си влияе с някой софт тип istat menus, bettertouchtool... По-скоро ми се струва, че си е бъг на ОС-а. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не помня кога дойде, но не го качих веднага, като излезе (сега видях, че се е появил на 3.05). От 5-6 дни съм с него. Сега направих реинстал през рекоувъри и проблемът отново е налице.

Промених си sleep настройките (компа и дисковете да заспиват), но пак същата работа.

Може би да опитам да кача 11.4 RC...

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ролбек на фърмуера. Можеш да го изискаш като файл от Епъл при доказан проблем с логове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде замина ми единия диск... Lacie D2 3TB USB3, ползван за Time Machine. Купен 07.2017, гаранцията е била 2 г. за юридически лица, а тогава имаше 5 за физически и сега ме е яд, че го взех с ф-ра. Повече Lacie - няма. Но може да има общо и тоя келяв Big Sur. 

Май ще опитам с 11.4 и после ако трябва ще връщам преди 11.3.1... Когато намеря време обаче. Винаги по законите на Мърфи тия неща се случват във възможно най-натоварения момент...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Здравейте, имам един дребен но много дразнещ проблем. Макбука го връзвам с хот спот за телефона. Всичко си работи без проблем до момента в който лаптопа заспи. След като го събудя и отново закача за хот спота на телефона, се закача но нямам нет. Не зарежда нищо, и се налага да го рестартирам за да се оправи връзката. Случвало ли се е на някой да има същия проблем. Благодаря предварително и поздрави.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...