Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple TV - IPTV


nbotov

Recommended Posts

Здравейте,

Тъй като вкъщи всички преминаваме към екосистемата на Apple искам да прехвърля IPTV телевизията която използваме на 

Apple TV.  Бих искал да разбера дали някой използва услугите на един бих казал голям български доствачик на IPTV посредством

Apple TV устройство и дали има някакви проблеми. Тъй като съм използвам услугите на доставчика и на други приемници и с други 

приложения извън бокса, който се предлага с услугата(MAG 254) и единствения проблем който открих е,че субтритрите не

работят освен на Kodi. За да не правя реклама на доставчика ще изпиша само част от името vi.bg.

Благодаря на всички за помоща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На IPlayTv само вива ли бачка или може и на Булсат ако имаме акаунт? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

IPlayTV бачка с листа тоест Вива и Булсат отпадат. Поне така си мисля.

На мен чуденката ми е дали ще изкара субтитрите. Четох за приложението,но тъй като и StbEmu работеше 

префектно пък се оказа,че немога да изкарам субтитри затова питам дали някой ползвател на конкретната

телевизия може да даде отзив.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли addon за Kodi, който да е  аналогичен на приложението STBEMU?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...

Пиша в тази тема да не отварям нова.

Реших да се абонирам за iptv към доставчик. Имам Apple TV 4k и ми се ще ако е възможно да ползвам него (с iPlayTV), а не сет-топ бокса, предлаган от доставчика. Доставчикът каза, че не знае дали AppleTV ще сработи, да пробвам. При онлайн регистрирането за абонамент трябва да отбележа MAC адреса на устройството, както и типа на STB: STB emulator или M3U list. Въпросът ми е кое от двете да тикна. Съжалявам, ако звучи тъпо, но съм пълен лаик и досега не съм се занимавал с iptv.

Предварително благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом трябва мак адрес това означава ли, че тв-то не трябва да е зад рутер?
 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 21.12.2020 г. at 10:05, drpetar написа:

Пиша в тази тема да не отварям нова.

Реших да се абонирам за iptv към доставчик. Имам Apple TV 4k и ми се ще ако е възможно да ползвам него (с iPlayTV), а не сет-топ бокса, предлаган от доставчика. Доставчикът каза, че не знае дали AppleTV ще сработи, да пробвам. При онлайн регистрирането за абонамент трябва да отбележа MAC адреса на устройството, както и типа на STB: STB emulator или M3U list. Въпросът ми е кое от двете да тикна. Съжалявам, ако звучи тъпо, но съм пълен лаик и досега не съм се занимавал с iptv.

Предварително благодаря!

Колега пиши дали всичко е тръгнало, че се чудя и аз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако доставчика е този за който си мисля ще следя и аз с интерес. Аз използвам бг IPTV с коди и единственото нещо което не е наред е,че субтитрите не тръгват автоматично и трябва всеки път ръчно да ги пускам. Ще следя с интерес.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото само с това успях да извадя субтитри. На Андроид ТВ с емулатора не ставаше, както и на Амазон ТВ. Единствени workaround който намерих е с Коди.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен или трябва да преинсталирам коди на всеки 7 дена или да плащам дев акаунт

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото само с това успях да извадя субтитри. На Андроид ТВ с емулатора не ставаше, както и на Амазон ТВ. Единствени workaround който намерих е с Коди.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Какъв емулатор? Инсталираш IPTV( синя икона на Софронов), добавяш листа и гледаш. Има вграден плеар, който по желание можеш да замениш с Mx Playercb342a749c3614e1d812d81fc29d325c.jpg
След малко ще почистя, защото темата е за Apple Tv
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да дам обратна връзка. Активирах абонамента и инсталирах iPlayTV. След въвеждане на URL за M3U листата и EPG, зареди без проблем каналите и EPG-то:

iptv1.jpg?raw=1

iptv2.jpg?raw=1

Хубавото е че помни аудио потоците и субтитрите.

Обаче много от каналите не се отварят. Плеърът се мъчи да зареди канала, но излиза надпис:

iptv4.jpg?raw=1

Мисля, че повечето канали, които не се отварят са HD, макар че някои HD се отварят:

iptv3.jpg?raw=1


Всички канали, които са отбелязани като LQ (предполагам че означава low quality) се отварят.

Някой има ли идея какъв може да е проблема - лоша връзка? (въпреки че speed test показва 42 Mbps и равномерна линия); нещо в настройките?; несъвместимост с платформата?; нещо друго?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре е да изтестваш връзката към сървъра на доставчика на ТВ-то за да разбереш дали в от там. При ХД канал при моя доставчик дърпа към 25-30мбита.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с различен дeкодинг от настройките на IPlayTv.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 19 часа, momchil_g написа:

TimeShift работи ли?

Каналите, обозначени със синя иконка горе вляво имат опция за извеждане на архив. Ако това е timeshift, да, има.

ПП. Упс, сега разбрах че таймшифт и архив са две различни неща. Архив има, таймшифт май няма или поне аз не успях да разбера да има.

iptv5.jpg?raw=1

преди 19 часа, nbotov написа:

Добре е да изтестваш връзката към сървъра на доставчика на ТВ-то за да разбереш дали в от там. При ХД канал при моя доставчик дърпа към 25-30мбита.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Не знам как се прави това, може ли да ме насочиш. Намерих адресите на техния сървър, пуснах ping през terminal, но не знам как да интерпретирам резултатите - това ли е или с някаква програмка да тествам?

преди 18 часа, gogi6 написа:

Пробвай с различен дeкодинг от настройките на IPlayTv.

Не можах да се ориентирам кои от настройките да бутна. Може ли да ме насочиш?

Редактирано от drpetar
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честита Коледа, здраве и късмет. Искам да попитам, как се подкарва булсат фюжун-а на епъл тв? Приятел ми даде акаунт но гледам за тв ос, нямат приложение. Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, на андроид бокса е пушка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честита Коледа, здраве и късмет. Искам да попитам, как се подкарва булсат фюжун-а на епъл тв? Приятел ми даде акаунт но гледам за тв ос, нямат приложение. Поздрави.

Screen Mirroring
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...