Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Показване на входящи гласови/видео обаждания от Viber/Whatsup/Telegram/Messenger/etc


OXYGEN

Въпрос

Здравейте,

След ъпдейта до iOS 14, когато някой ми звъни с аудио/видео обаждане от някое от приложенията като Viber/Whatsup/Telegram/Messenger, не ми показва обаждането коректно и не мога лесно да го приема.

За съжаление не си спомням как се наричаше това, но преди известно време Apple бяха направили подобни месинджъри да показват входящи обаждания по същия начин като нормален phone call - примерно на лок скрийна да ти се появи слайдъра за приемане.

Та проблема ми е, че това сега не се показва, а вместо това имам обикновен банер като нотификация и трябва да задържа върху него и да избера от излязлото меню да приема обаждането...

 

Как да го направя както беше преди iOS 14?

Редактирано от OXYGEN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

9 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Настройки-телефон-входящи обаждания-избираш цял екран

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това важи само за нормалните входящи телефонни обаждания.

Аз говоря за тези от месинджърите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това се случва само при отключен екран и важи за всички обаждания, не само от месинджъри. Екстра на iOS 14 e, за да може да си продължиш да си работиш на телефона като ти звънне някой. При заключен екран си е както преди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да, не говоря за това.

Наясно съм с новото от 14 да излиза входящо повикване в банер само и съм го спрял.

Проблема ми е с видео обаждания от Whatsap и аудио повикване от Телеграм например. Вместо да се показват на цял екран при заключен телефон (както беше на 13), те излизат на банер без бутони за приемане (като текстово съобщение).

Редактирано от OXYGEN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това е защото ти е заключен телефона /фейс ай ди или парола/. Не може да отговориш, понеже иска достъп до апликацията и камерата. Само аудио отговаряш. И не е от 14, от преди е. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А на нотификациите позволено ли е да показват съдържанието при заключен екран на съответните приложения ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не мисля. Преди го показваше, после само името, без съдържанието, сега само известие от приложението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нещо сбъркано има в Whatsapp.

Ето скрийншот как изглежда входящо повикване от Месинджър, Вайбър, Телеграм:

 

a5c75a02655cfb2d96c98f83adaf1d1c.jpg

 

 

А ето как е при Whatsapp:

 

d5c8ea84ec977d4cb03bbd596028ff9f.jpg

 

В първия случай телефона звъни, екрана светва и виждаме нормалния екран със слайдър за вдигане.

Във втория звъни, но вкрана оства изгасен! Ако го пуснем се вижда това на скрийшота, но няма вдигане докато не отключиш и после или да отвориш notification center и избереш банера, или отвориш самия Whatsapp. Абсолютна малоумщина...особено когато сина ми реши да звънне с видео докато съм в среща и не мога бързо и лесно да му затворя...

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...