Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Ъпгрейтнах до MacOS Big Sur - цялата ми информация изчезна


Илиян Личков

Recommended Posts

Моля ви за ПОМОЩ!

 

Ъпгрейтнах до MacOS Big Sur. Абсолютно цялата ми информация си отиде без никакво предупреждение. Имам Макът от 3 години, а информацията ми - всички важни снимки, документи, видеа и музика, които съм събирал и подреждал с години вече ги няма и то за по малко от 30 минути. Защо се получава така, не ъпгрейтвам за пръв път? Има ли начин да върна всичко назад - нямам Time Machines or Back up.

Това ли всъщност предлагат Apple - да се простиш с цялата си информация и то когато най-малко очакваш?

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търсиш си Data rescue, съответно плащаш/пиратстваш. Ама ако е SSD, никак не съм уверен в успеха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента опитвам с Deep Recovery с Fireebok Data Recovery на средата е - не мога да повярвам какво се случва!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но е непростимо да нямаш бекъп, и то на мак, където е въпрос на 2 клика и да вържеш външен диск.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми помогне със Serial или Crack за iBeeSoft Data Recovery?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човече, свали каквото ти казах. Програмата се ползва от Пентагона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще я потърся.

 

Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако открия нещо cracked и опитам да го сваля ме пренасочва през 10 линка. Моля, помагайте с програмата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

 

Линкове само на лично!

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, DreamcatcheR написа:

Съжалявам, но е непростимо да нямаш бекъп, и то на мак, където е въпрос на 2 клика и да вържеш външен диск.


Sent from my iPhone using Tapatalk

И аз препоръчвам. На мен всичко ми е в Гугъл диск. На практика мака е един терминал във всеки един момент мога да го изтрия в него нямам документи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече поръчах едно външно SSD за да мога да правя бекъп на него, а и ако успея да стигна до recover - не знам дали трябва да е на отделен диск. Проблемът сега е програмата, че не я намирам Licensed.

Редактирано от Илиян Личков
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е толкова важна информацията която си загубил плащаш за програмата,с кракната версия не всеки път стават нещата.


Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай от тук да го свалиш:

Цитат

Линкове само на лично!

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както предположих, няма проблем, а само дребен пропуск. Колегата вече си има всичко върнато.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които обърнаха внимание на темата и ми помогнаха. Не съм предполагал, че няма проблем с ъпдейта. Най-големи благодарности за @Alxx®, заради който всъщност се реши проблема.

 

Поздрави

P.S. Заглавието на темата не е много актуално, можем да го редактираме или да изтриете темата ако прецените, че не би помогнала на никого. 

 

Също така, поръчах си едно външно SSD - вторник пристига и вече ще имам full backup. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако никой не каже какъв всъщност е бил проблема и решението почти никой нищо няма да е разбрал от темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@turieca напълно си прав. Въпреки, че малко ме е срам какво съм объркал - пиша какво се случи. 

На Macbook-а ми се виждаха 2 дяла - първият е "Mac" и вторият е "MacHD". И двата показваха, че имат еднакво заето място (съответно и еднакво свободно) - затова си помислих, че всъщност това е едно и също - просто се визуализира 2 пъти. Избрах втория - MacHD. MacOS Big Sur се е инсталирал там и ме е пуснал вътре с default-ски настройки. Но при рестарт, задържайки Option бутона, стартирах отново Catalina-та на "Mac" и с изключение на Apple ID-то (което беше log out) - всичко си беше останало същото там.

Доста се бях поизнервил за информацията, докато мислех че е изчезнала. Научих нещо полезно и си взех урок за в бъдеще относно full back up - с него компромис не бива. На iPhone-a правя full back up всеки месец. Така ще започна и с Macbook-a от вторник.

 

Още веднъж благодаря на всички. В този форум има стабилни хора, които са готови и да помогнат на човек в нужда. 

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега не знам как е, но аз имам тайм капсула за рутер вкъщи, която е 1ТБ и ми прави автоматично бекъп, даже съм закачил един външен 2ТБ за разкош :)

Дали станаха 10 години, от когато я купих не знам вече, но определено е една от най-смислените ми Епъл покупки. Не че си няма минуси, но върши прекрасна работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази тайм капсула е много готина - нямам познати които да имат такава, но мисля че от поне година не се предлага. :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки добър рутър с шернат диск в локалната мрежа ще ти свърши същата работа. Иначе просто си ползвай жица ;) Аз, не ползвам ссд за бекъп. Наистина, хдд има нужда от местене на инфото веднъж годишно(все пак е магнитен носител) и трябва да се пази от е-вълни, но пък ако стане аки има опция за спасяване, докато ссд-то мре като Алфа Ромео - отведнъж :tooth:

Оттук, нататък: отваряш диск ютилити и делваш ненужния дял. После маркираш сегашния и му разширяваш обема до максималния възможен в диска. Енд ъф стори. Тука понятията "диск Ц и диск Д" са ненужни ;) Once You go Mac You'll never go back.

По една или друга причина от 6 години не се напъвам да съм мейнстрийм гъзар с последни модели, но тази платформа не сменям по никакъв повод или поне докато не се появи нещо наистина по-надеждно и удобно. Имам и боза7 заради автомобилния софтуер, но, тя просто ми припомня какво не искам. Нищо, че и тя се справя сносно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...