Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

HOWTO - Finder, последователност на папките преди файловете


ThUnDeR

Recommended Posts

finder_compare.jpg

Реших да напиша кратко ръководство как да преборите един от основните за мен проблеми при работа с Finder и това как се разбърква последователноста на папките и файловете при сортиране по Type/Kind:

finder_byname.jpg

Стъпка 1: Отваряте Finder->Go->Go to folder и въвеждате:

/System/Library/CoreServices/Finder.app/Contents/Resources/English.lproj/ 

и отваряте файла InfoPlist.strings (с TextMate или друг едитор)

Трябва да изглежда долу-горе така:

strings_edit.jpg

Стъпка 2: Добавяте празно място преди втория стринг Folder, после Save-ате. Трябва да ви поиска root паролата.

Стъпка 3: След това отидете долу на Finder иконата като държите ALT (Option) клавиша и кликнете Relaunch

finder_relaunch.jpg

Стъпка 4: Сега сортирате по Kind и се получава следното:

finder_bykind.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно...

Като се опитам да редактирам файла, ми казва, че няма привилегиите да го направя... Също така ми казва да погледна File-->Get Info на Finder-а, за да видя привилегиите и както и да го гледам си ги имам но немога да запазя файла....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Редактирай го с TextMate или ако го нямаш, отваряш Терминал и пишеш :

sudo /Applications/TextEdit.app/Contents/MacOS/TextEdit /System/Library/CoreServices/Finder.app/Contents/Resources/English.lproj/InfoPlist.strings

Редактирано от ThUnDeR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Успях да го запазя, но май не се получи не зная или не съм му разбрал замисъла, мерси се пак.. :D

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен стана от раз , благодаря на ThUnDeR. Сега така е по удобно , преди какво беше разхвърлено всичко. Благодаря още веднъж ! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
  • 8 месеца по-късно...

При мен се отваря в много странен вид този файл. Опитвам със TextMate. Греша ли нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Ето така го отваря при мен със TextMate: Къде греша?

[burn Folder\CFBundleName_Saved Search Query_Predefined Search_FTP Internet Location_Web Internet LocationWAFP URL_Internet Location]Text Clipping_Mail Internet LocationXFile URL_File Internet Location_AFP Internet Location_AppleTalk Internet LocationWFTP URLV Folder_News Internet Location_NSL Internet Location_Picture Clipping^Sound ClippingXClippingVVolumeVFinder7CPeyС©±≈”мх&DLSlДЧ¶ѓґљ
Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

post-226-0-93166600-1329392248_thumb.pngДобреее :smile:, аз сигурно съм бил пиян или съм ползвал нещо друго...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И с двата редактора ми отваря файла по един и същ начин. Не знам защо?!

Редактирано от dss
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така де... и при мен нещо не се получава,.,.,

Днес цял ден съм се мъчил(от 7 сутринта) да отворя InfoPlist.strings и да го запазя с място пред Finder, но не става...

1. Файлът се вижда под формата на XML и дори и след като съм сложил мястото пред Finder и успея да запазя, правя "killall Finder" от Terminal-а и пак не става ... :( Сортирането ми излиза ето така

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо него следвам цял ден и пак не се получава ;(

Skype: anton.todorov89

По-лесно ще е там да си пишем, пък и няма да флуудим форума

EDIT: Съжалявам, бях объркал скайповете на Mac-а и на Windows-а ;o]]

Но сега скайпът на макът е anton.todorov89 и може да ме търсите :)

Редактирано от FoxDie
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е какво имаш да следваш? Две команди в терминала и си готов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за поредният пост, но и така никой не намери време да ми помогне ;(

Ако някой може да помогне с проблема да пише. Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Lion & Mountain Lion решение, поиграх си половин час тази сутрин, че ме чоплеше :smile: :

ПЪРВО(!!!) отваряте терминал, пишете:

sudo /Applications/PlistEdit Pro.app/Contents/MacOS/PlistEdit Pro /System/Library/CoreServices/Finder.app/Contents/Resources/English.lproj/InfoPlist.strings (името на приложението трябва да е това, което ще ползвате - в моя случай е PlistEdit Pro)

Цъкате ентър. После следвате пътя във файндър от първия пост. InfoPlist.strings ще се наложи да го отворите с PlistEditor Pro или въобще някакъв пропърти лист редактор/конвертор(файлът е бинарен, с текст редактор не става). След като сте го отворили, отивате горе на Operations/Change format/XML

Отдолу ще се появи файлът в съответния формат. Намирате:

<key>Folder</key>

<strings>Folder</strings>

...и в реда стрингс, слагате ЕДИН празен знак ПРЕДИ името, за да стане така:

<key>Folder</key>

<strings> Folder</strings>

Давате сейв - системата ще ви предупреди и поиска администраторската парола за да нанесе промените.

После релаунчвате файндър(може и с терминал - KillAll Finder), от Show view options давате Arrange by NONE и sort by kind. Това се настройва отделно за изгледа във ВСЯКА папка. Ако го искате навсякъде, отидете отдолу на Use as defaults. Готово.

АКО не изпълните правилно стъпките с терминал, системата ще ви предупреди ЧЕ НЕ СТЕ собственик на файла и няма да разреши редакцията, а ще ви предложи да съхраните редактирано копие. НЕ ГО ПРАВЕТЕ, а опитайте горното отново. Тествано току - що под 10.8.3 на външен диск(Снежко си ми остава за основна :smile: ).

post-226-0-46295400-1364803882_thumb.png

Тия дни започвам да се чопля по ML и ще качвам доста гяволии при проявен интерес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...
  • 2 години по-късно...

Здравейте темата е малко стара дано някой да се отзове :smile: . Пробвах по описаният начин с text wrangler файла InfoPlist.strings се отваря в нормалният си вид и като се опитам да сложа "спейс" ми дава да отключа файла отключвам го и си правя промените но като му дам да сейва се появява следната грешка "The authenticated save for this file failed (application error code: 20004)"

Доп инфо опитвам се да го направя на El Capitan

Също така като пробвам командата с терминала и си вкарам паролата ми се отваря нов text wrangler

Редактирано от kraimirr
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай това в Terminal:

cd /System/Library/CoreServices/Finder.app/Contents/Resources/English.lproj

sudo plutil -replace Folder -string " Folder" InfoPlist.strings

killall Finder

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...