Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Carplay


ElemenT (a.k.a. Chiko)

Въпрос

Здравейте!От скоро сме притежатели на Toyota Yaris 2007 година ,и решихме да сменим мултимедията.Тъй като сме двама ползващи iPhone решихме новата мултимедия да е с Carplay.До тук всичко е супер,но...на първо четене Carplay не е включен за “българският пазар”.Друго нещо което забелязах,че дори и да успея да подкарам това нещо на телефона си,трябва да го свържа с кабел...,a аз искам да избегна това!Харесал си един Alpine iLX-107 ,на който от ревютата разбирам,че може да се свърже безжично.Може ли някой да ми разясни как точки стоят нещата и ще бъда радостен да предложите вариант!Говорителите,които ще сменя са на Alpine и ми се щеше и ресийвъра да е такъв но...!Благодаря предваротелно!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

И аз имам интерес, ако си я продал, може ли точния линк от където си я купил, понеже има хиляди и с различно качество.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Продадох го. Ето линкът - https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08CZ65SV4/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&psc=1
Това е оригиналът. Иначе в Алиекспрес е пълно с реплики на по-ниска цена, но нямам идея как работят. Това си бачка перфектно, може да се ъпдейтва. Ти имаш ли проблем със смяната на песни от волана и каква iOS си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз нямам проблем със сменяне на песни. И жично и безжичен carplay. Навигацията ми е китайска,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако колегата случайно се откаже, аз също се нареждам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На равчето сложих андроидска мултимедия и купих това:

 https://www.aliexpress.com/item/1005001769498744.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.274a4c4d0e0TfW

Работи чудесно с карплей. Поддържа и андроид ауто или както там се казва услугата.

Редактирано от turieca
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
на 9.10.2021 г. в 16:45, Anthony написа:

Някой с carplay да има проблем със управление на музиката с бутоните от волана? Аз не мога да сменям песни, единствено с джойстика става. Иначе vol +/- си работят, както и бутона за гласовите функции. Не знам дали причината е в автомобила или в iOS 15.

Излезе 15.0.2 и пише, че има bug fix свързан с CarPlay, може и да ти реши проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За жалост не се оправи. Ще ходя в официален сервиз за ъпдейт, явно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравей Anthony,кой модел ти е carlinkit и настина ли се връзва бързо?И аз бях решил да си поръчвам,но разни клипчета показващи бавна връзка ме разубедиха.

edit: Сега видях линка явно съм го пропуснал.

Редактирано от casa
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Чета постовете последните дни, но чак сега отворих линка и се оказа, че имам абсолютно същата джаджа. Ползвам я вече година и 3 месеца в Мазда 3 "19. В началото имаше проблеми (най-вече с waze, бавно обновяваше сигнала на картата и изпусках завоите). Имаше ъпдейти и сега като цяло е читаво. Не мога да разбера защо понякога се свързва по-бавно от друг път (30-60 сек вместо стандартните 10). Веднъж-дваж ми е крашвала цялата мултимедия и се оправи само с рестарт на колата, което не е приятно . Но като цяло за парите, за които го взех (107$) си върши работа и съм доволен.
Иначе не съм изпитвал проблеми с контрол на музиката/Сири от волана.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз нямам никакви проблеми с устройството, връзва се за същото време като с кабел. Колата е мерцедес CLS с фабричен карплей (не знам има ли значение). Ъпдтейнах го като го получих и това е. Не намирам никаква разлика в работата спрямо с кабел. Имайте предвид, че е версия 3.0. Може би с предишните версии да е имало грижи, тази е от 2021 г. Бутоните за смяна на песни от волана не ми работят и в двата случая, явно причината е другаде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз взех,че си купих същата джаджа.Получих я тези дни и съм супер доволен.Моето също е 3.0 и се връзва много бързо.Ауди Q7 с фабричен карплей.При мен няма проблем със смяната на песни от бутоните на волана.

Редактирано от casa
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
на 15.10.2021 г. в 9:31, Anthony написа:

Аз нямам никакви проблеми с устройството, връзва се за същото време като с кабел. Колата е мерцедес CLS с фабричен карплей (не знам има ли значение). Ъпдтейнах го като го получих и това е. Не намирам никаква разлика в работата спрямо с кабел. Имайте предвид, че е версия 3.0. Може би с предишните версии да е имало грижи, тази е от 2021 г. Бутоните за смяна на песни от волана не ми работят и в двата случая, явно причината е другаде.

И при мен на GLE на дисплея пред волана пише само Carplay. Нищо не може да се прави от там. Оригинал е всичко, с кабел се връзвам. Сменям или от телефона или от команда

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да, продавайте и купувайте БМВ - там кар плея е ОК. Ама трябва да си го плащаш доколкото знам .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Поръчах и аз такова устройство от алито. Ще пиша като дойде дали работи. Иначе с кабел си работи супер при мен CarPlay. Количката е c200.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От 1-2 iOS update-a насам, всеки път като запаля колата и началния екран на carplay се появи, не ми излиза картата, а само иконата на съответната гпс програма (било то Гугъл или уейз). Като вляза в програмата и веднага изляза, се оправя.
При вас така ли е?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Преди малко ми се оплакаха от същото с уейз+жалъкси+мирорлинк в Субару.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз потвърждвавам същото. Случи ми се само веднъж или два пъти. Но се случи и при мен. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ок. Поне да не го отдавам на китайската джаджа за wireless carplay.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен YouTube Music замръзва. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...