Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Пътнически COVID паспорт


venelin111111

Recommended Posts

Интересно е , дали ще има срок на валидност паспорта? Т.е.след 1 г. примерно пак трябва да се ваксинираш за да е валиден..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не е много домислено, аз съм с модерна която казва че трае (уж) 6м, тогава идва въпроса този паспорт ще има ли дата на изтичане? Ако си преполедувал е още по неясно може да имаш имунитет за 2-3-4-6м а може и да нямаш.... Но все пак явно се опитват да направят нещо, защото туризма не може да е вечно затворен вътре в Европа .... Като цяло доста сложна ситуация защото просто биологичната страна е доста сложна и не ясна за всички, не може да се каже бяло и черно.... Като сложим вариантите и работата става още по размита... мазало. Но това е защото човека винаги иска всичко да сложи в рамки и в правила (особенно в днешния сват), но нова в природата не винаги е възможно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо просто не прочетете решението на Европейската комисия? Съвсем ясно е казано - сертификат за ваксинация ще се изисква 1 година, след това ще отпадне и ще се върнем към нормален живот, ако не се случи нещо сериозно, разбира се. Няма значение колко антитела имаш и дали действа ваксината. Никой няма намерение да го проверява.
И няма никаква дискриминация, защото който не е ваксиниран, ще може да пътува както и сега - отрицателен PCR.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Д

на 14.04.2021 г. at 21:00, Alxx® написа:

 Дания вече не допуска посетители без "зелен паспорт", демек с ковид ваксина. Ами сега?

Ако това е вярно, то какво е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 Entry into Denmark
В Дания се влиза с отрицателен тест и карантина, както и в България. А да си пазиш населението е далеч от дискриминация. В цяла Европа, включително и у нас, не приемат деца в ясли, градини и училища ако нямат всички необходими ваксини. Дали е дискриминация това? А ако заразиш с ковид някой и той умре, това какво е спрямо него? Късмет ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дискриминация трънки, кажи го на някой също дето иска да ходи в Африка и е задължен за 50 гадости да се ваксинира от време онуй...

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От време “онуй” - жълта треска, веднъж на 10 години и това е


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

От юни 2021 в ЕС ще бъдат издавани т.нар. имунизационни паспорти или "дигитални зелени сертификати". Какви права ни дава имунизационният паспорт? Колко дълго ще важи?

Прочетено в дир бг


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Всичко е спектрално в тоя свят, аз си чакам спектралния сертификат 😅

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.his.bg/bg/dgc

Уважаеми потребители,
Уведомяваме в, че днес след 14.00 часа ще имате възможност да изтеглите цифровия вариант на европейския зелен сертификат за ваксинация срещу COVID-19. Важно е да се отбележи, че зелен сертификат ще могат да изтеглят само притежателите на стария вариант на документа. За целта трябва да въведете ЕГН, номер на лична карта и Националния референтен номер (НРН), който се намира в долният ляв ъгъл на стария сертификат. Останалите потребители могат да получат европейския формат на документа през личното медицинско досие на пациента, чрез квалифициран електронен подпис (КЕП), от личния си общопрактикуващ лекар или от ваксинационния център, поставил ваксините.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И къде точно на сайта ще може да се изтегли, на мястото на това съобщение ли? Не виждам подобно меню, затова питам, сори ако е тъпо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом са направили специално подменю сигурно на мястото на съобщението....ще видим и аз чакам...

 

Едит - вече бачка аз си го изтеглих

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как се доказва преболедуване, че аз само антигенен тест си правих?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли, колко време след втората доза може да се пътува със сертификата, без PCR?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май си зависи от изискванията за дадена страна, приятелка ми беше казала за Гърция 2 седмици след втората доза, но си провери все пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз след направена 2ра доза си получих сертификата на хартия, обаче за да не я разнасям тази хартия си свалих този апп  https://apps.apple.com/us/app/covid-certificate/id1565917320, където може да си сканираш QR кода и да ти се запази в телефона. Аппа е от швейцарските здравни власти, но си признава всички сертификати издадени от ЕС. 

Така, когато някой ти го иска този сертификат само ти сканира фона и готово.

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как точно си го сканира QR кода защото при мен дава ,че е невалиден самия qr ? И не мога да го вкарам в приложението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен дава невалиден код. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то пише че проверява валидонстта на Швейцарски сертификати, за други едва ли ще дава да са валидни?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен си го сканира QR-а нормално, и се запазва в самия апп.

Разпознава ми всички данни коректно, пише си че е издаден в БГ сертификата, само пише Invalid signature.

Както казах и в горното мнение, идеята е да го имам самия сертификат в телефона, за да може да не разнасям хартии, а те където им трябва си го сканират.

Group 548.jpg

Group 549.jpg

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...