Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Event 20.04.2021


ML16

Recommended Posts

Siri случайно разкри, че Apple планира да проведе следващото си специално събитие на 20 април.

На въпроса „Кога е следващото събитие на Apple?“, Siri отговаря, „Специалното събитие е във вторник, 20 април, в Apple Park в Купертино, Калифорния. Можете да получите всички подробности на Apple.com.“

Като се има предвид, че събитието е само след седмица, вероятно Apple ще изпрати покани по-късно днес.

Сайта MacRumors беше първият, който откри че Siri споделя тази информация.

image.png.cb860da5776392f9877f7a2dc5826696.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

image.thumb.png.36b5ab1353e72930154c4a5721ec4c4a.png

И след Siri и Apple официално обяви специално събитие „Spring Loaded“, което ще се проведе на 20 април.

Greg Joswiak, SVP на компанията за маркетинг, публикува видеоклип:

"Толкова развълнуван за този! Само още седем дни."

Twitter

 

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не случайно са избрали рождения ден на Хитлер, готвят приятна изненада :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Apple току-що завърши своето събитие „Spring Loaded“, анонсирайки нови iPad, iMacs и други. Беше пълен с новини от компанията.

image.thumb.png.a980faab8fbca5f346fca8f8db5a6f74.png

Apple представи най-новите си таблети iPad Pro и те са оборудвани със същия проектиран от Apple чип M1 в MacBook Air, MacBook Pro и Mac mini (и новия iMac, също обявен днес). 12,9-инчовият модел има подобрен дисплей, който използва 10 000 мини светодиода, а Apple го нарича Liquid Retina XDR дисплей. И двата iPad Pros също имат нова 12-мегапикселова ултраширока камера, която може автоматично да ви проследява по време на видео разговори.

Можете да поръчате таблетите на 30 април и те ще бъдат налични през втората половина на май. 11-инчовият модел започва от 799 долара, а 12,9-инчовият модел започва от 1099 долара.

image.thumb.png.12c394f43a6775af71a22720edcfaccb.png

Apple дебютира напълно преработен iMac, който също има M1 чип. Той е наистина тънък, има 24-инчов екран, 1080p FaceTime камера и се предлага в седем различни цвята. Те ще се доставят и с нова безжична клавиатура, която включва и Touch ID.

Можете да закупите новия iMac в четири цвята, започвайки от $ 1,299 и в седем цвята и с по-добри характеристики, започвайки от $ 1499. Можете да го поръчате от 30 април и ще бъде наличен през втората половина на май.

image.thumb.png.4d7fe4bce146f15129ed2c2ecc04d168.png

Най-накрая Apple представи AirTag, джаджа за проследяване на личните Ви вещи в приложението Find My. Можете също да персонализирате AirTag с емотикони при поръчката им. Ще можете да ги поръчате в петък за $ 29 и те ще бъдат налични на 30 април. Можете също така да получите пакет от четири за $ 99.

image.thumb.png.40497952a3399bd8db7de61eaa4942c1.png

Apple представи нов Apple TV 4K, който се предлага със чип A12 Bionic, който се намира на iPhone XS, XS Max и XR. Вече може да възпроизвежда HDR и видео с висока честота на кадрите. Цените започват от $ 179 за 32GB. Той ще бъде достъпен за предварителна поръчка на 30 април и ще бъде на разположение през втората половина на май.

image.thumb.png.01c0e3c91da7992a891cfd5f2de75f32.png

Apple разкри и ново дистанционно управление на Apple TV, което е направено от алуминий и има клик подложка в горната част. Има и бутон Siri отстрани.

image.thumb.png.fb6d4033652ab81ea666a8efbe893ae7.png

Apple пуска нов лилав iPhone 12 и 12 mini. Той ще бъде достъпен за предварителна поръчка в петък и стартира на 30 април.

image.thumb.png.89b7cc05af771b8f72929b76473fd187.png

Apple обяви абонаменти за приложението Podcasts, които ви дават предимства като слушане без реклами. Услугата ще стартира в 170 региона и държави следващия месец. Компанията преработва и приложението Podcasts.

 

Събитието в 11 минути.

 

Източник: The Verge

*Цени и наличности са валидни за САЩ.

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iMac-a е грозен. Можеха да го направят малко по-дебел и да няма тая лента отдолу. Изобщо няма да коментирам бялата рамка...

iPad-a е нещото, което ще чакам с нетърпение да си взема. И без това от месеци точа лиги на по-голям екран.

Рекламата на AirTag беше забавна, но не ми е потребно. Също е малко смешно, че дори най-евтиния аксесоар за него е по-скъп от самия продукт. 

Лилавия iPhone може би щеше да бъде по-голям хит, ако го бяха пуснали преди 8ми март. Но сигурно и сега ще се продава. 

Apple TV... не е продукт за мен, но новото дистанционно ми хареса повече от предното. 

А, и следващата седмица очакваме iOS 14.5, watchOS 7.4 и macOS 11.3.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво за големия iPad,но като гледам цените на 256гб версия със сим карта и ,като взема  новата клавиатура (калъф) отива на цената на моя Макбук про 256гб с М1 чип.Като и двата са почти еднакво големи.Поне аз не виждам много смисъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, gorgior написа:

iMac като iMac!  Колкото грозен е миналогодишния толкова и този. От G5 насам са все едни и същи. Виж G4 беше и красив и уникален! :)

Така е, но с редизайна можеха да го разкрасят малко повече. Ама знаем, че това ще са ъпдейти за следващите години. Лека полека ще смаляват лентата и ще го представят като голяма революция. 

Иначе съм съгласен с теб - G4 е топ. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички нови продукти ще се продават официално в България. Мислих че AirTag ще ни подмине, както HomePod.

Нещо и интересно, функционалността за настойка на екрана на телевизора с помощта на iPhone при Apple TV ще работи и на двете по-стари версии 4 и 4K.

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само,не разбрах кога, ще пуснат 14.5!


Sent from my  iPhone 12 Pro using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес излезе обновление на iTunes 12.11.3, така , че скоро.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

От къде в Бг могат да се поръчват каишки или рингиве за еъртага?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В iStyle има оригинални, в Дигитален Център има и не Apple-ски. Ако може да почакаш малко си поръчай от Алито, много търговци вече имат складове в Европа и нещата идват за по 10 дни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали най-после това подсказва за очилата, които се говори отдавна, че разработват?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В iStyle има оригинални, в Дигитален Център има и не Apple-ски. Ако може да почакаш малко си поръчай от Алито, много търговци вече имат складове в Европа и нещата идват за по 10 дни.

От Али. 5 седмици доставка с AliExpress standard shipping. За 2$ е ок, ама ме дразни, че не е перфектно центрирано.
1a4d64dd09638f23cab1eb635f489972.jpg


И едно силиконово за 0,9$:
09702bcbadbded8d4672e1d4ff661e63.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми допадна нещо и отидох до istyle. Не че си струва 80 кинта, ама е качествено и ключодържател не помня кога последно съм купувал..
e9e41db79b68c5e3bb833c5d60b1e7b7.jpg
9afa5b83b8e9eef10d1befbf93161428.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AirTag само в WiFi мрежа ли работи? Мога ли да си метна едно в багажа като пътувам или няма да свърши работа?

Аха — само с блутут. Демек не върши кой знае каква работа.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съветвам те да се запознаеш как работи airtag. Не е като да не върши работа след като използва всяко едно иОС или мак устройство в света, за да ти намери загубената/откраднатата вещ.

https://www.apple.com/airtag/


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това го разбрах, ама като знам как масата си гледа процентите на батерията и изключва блутут, WiFi и каквото още може като функционалност, за да спести един процент батерия… :)
Не че няма да си взема един за пробата де.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз такива "пестеливи" само андроидаждии познавам..... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, chayanne написа:

Това го разбрах, ама като знам как масата си гледа процентите на батерията и изключва блутут, WiFi и каквото още може като функционалност, за да спести един процент батерия… :)
Не че няма да си взема един за пробата де.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Таговете разчитат не само на iPhone. Реално всяко съвременно Apple устройство на който и да е по света ще се ползва за да се локира твоя таг. И то без хората, през които устройства е станало да разбират изобщо.
Вече е пълно с клипове как хора си шипват таговете по света и ги следят къде и как се движат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложил съм един в колата, която паркирам в подземен паркинг на един малък мол в София. Сравнително често се обновява локацията, което ме изненадва. Значи някой дори само да мине покрай колата за секунди, го засичаи изпраща инфото към сървъра. Още повече там долу няма много интернет.

Един съм сложил на ключовете, които са винаги с мен по чанти и тн.

Един ще сложа на колелото ми посредством силиконовата "вързалка", която снимах и пуснах тук.

Остава ми един резерва (който мисля да ползвам при пътувания със самолет за чекирания багаж), но ще се радвам да чуя какво други приложения сте му намерили или мислите, че ще са полезни.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Докопах се и аз до AirTag. Веднага засилих едно в колата. Другите мисля да ги ползвам по ключодържателите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...