Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 15

profusion
 Сподели

Recommended Posts

Относно батерията и аз бих се оплакал,живота и е на 90% за тел на 19 месеца !!! Винаги съм го ползвал умерено по около 2 часа екран на ден и го зареждам на 48 часа ! Напоследък правя около 3 часа екран от заряд до заряд като тела остава на ок 20% .....Игри НЕ играя ! Относно темата-само аз ли имам проблем с часовника-не мога да използвам карта на фибанк,но с тела същата карта работи,явно са "омазали" Watch OS .....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 374
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

• ML16

40

• profusion

25

• dessyteneva

30

• venelin111111

50

И при мен е така с картата на револют , от часовника не минава плащане на терминал с телефон е ок.
С Фибанк не съм пробвал тези дни ще опитам и с тях.

Sent from my iPhone XII Pro Max using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен днес друга идиотия се случи - не можах да си валидирам дневната карта от mpass в трамвая, изкарваше ми wallet и да плащам отново, вместо да ми прочете баркода, изтрих картите от портфейла и ми изписа да използвам само една на терминала. Така и не разбрах какво се случва и защо, преди не съм имала проблем с mpass, колкото и олигофренски да е направено.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

друг бъг сега ..... На летището в Болоня съм в момента и реших да си изразходя оставащите МБ от пакета и да тествам 5G на Водафон и както вървеше теста телефона замръзна, успях само от мултитаскинга да стигна до начален екран и всички икони станаха сиви за няколко секунди след което телефона се рестартира сам ....

Sent from my iPhone XII Pro Max using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Относно батерията и аз бих се оплакал,живота и е на 90% за тел на 19 месеца !!!Винаги съм го ползвал умерено по около 2 часа екран на ден и го зареждам на 48 часа !Напоскедък правя около 3 часа екран от заряд до заряд като тела остава на ок 20% .....Игри НЕ играя !Относно темата-само аз ли имам проблем с часовника-не мога да използвам карта на фибанк,но с тела същата карта работи,явно са "омазали" Watch OS .....

Само 1 път съм гледал какъв ми е живота на батерията, когато за пръв път пуснаха тази опция. Няма по-голяма тъпотия от това да се тревожиш от тази информация. От самата компания казват, че тези данни са много относителни. Съвета ми е никога да ги гледаш, а да си ползваш телефона. То не знаем нашия живот на колко процента е, та за някаква кирлива батерия да се терзаем.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е съвпадение с ъпдейта, но от днес на Теленор ми се подобри качеството на разговорите в слушалката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен днес друга идиотия се случи - не можах да си валидирам дневната карта от mpass в трамвая, изкарваше ми wallet и да плащам отново, вместо да ми прочете баркода, изтрих картите от портфейла и ми изписа да използвам само една на терминала. Така и не разбрах какво се случва и защо, преди не съм имала проблем с mpass, колкото и олигофренски да е направено.

Какво общо имат дневният билет от mpass и wallet?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея, просто валидирайки билета ми отвори партфейла и не можах за го валидирам, даге ми блокира профила после заради много опити. Преди не ми се е случвало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, londongunner написа:

за няколко секунди след което телефона се рестартира сам ....

Някъде из дебрите на настройки се записва лог за сривове. Метни ми го, от любопитство?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея, просто валидирайки билета ми отвори партфейла и не можах за го валидирам, даге ми блокира профила после заради много опити. Преди не ми се е случвало.

На тези терминали може да се таксува и с дебитна/кредитна карта. Та да не би това да е причината?
Но ако сканираш QR код и ти отваря wallet причината е във QR-a според мен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може, не ползвам често градски транспорт и преди не ми го е правило, затова го споменах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега разбирам, че трябвало да се валидират тези билети :-)
Но аз когато съм ги ползвал ги нямаше новите терминали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем:

В нас има два HomePod mini-та, преди iOS 15, като помоля Siri да ми набере някой, го прави и директно разговора е през HomePod-а. Сега на iOS 15, като я помоля пак ми набира човека но разговора е през телефона и за да мине през HomePod-а трябва да си взема телефона и ръчно да го прехвърля. Особено инетересно става, когато телефона е в друга стая….

Някой да знае за някаква настройка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо подобно се случва с телефона, в комбинация със слушалките и часовника на мъжа ми - ръчно трябва да прехвърля разговора, не съм открила настройка още.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с часовника и слушалките е супер досаден бъг. Преди 14.7 работеше нормално и оттогава е счупено.

Преди можех докато слушам музика от телефона през слушалките, да приема обаждане през часовника, което автоматично се прехвърляше на слушалките.

Пуснал съм им репорт от няколко седмици, но засега изобщо не са го отразили.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, ML16 написа:

Имам следния проблем:

В нас има два HomePod mini-та, преди iOS 15, като помоля Siri да ми набере някой, го прави и директно разговора е през HomePod-а. Сега на iOS 15, като я помоля пак ми набира човека но разговора е през телефона и за да мине през HomePod-а трябва да си взема телефона и ръчно да го прехвърля. Особено инетересно става, когато телефона е в друга стая….

Някой да знае за някаква настройка?

Чекнато ли е Allow Calls on Other Devices в Settings- Phone ?

ПП. Наистина е дразнещо , че приемайки разговора от часовника не се прехвърля на слушалките и затова го приемам директно от бутона на слушалките. 

Редактирано от ne4o
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ne4o да, цъкнато е.

Когато звънни телефона мога да кажа “Hey Siri, pick up from kitchen” примерно. Това бачка. Това с набирането е дразнещо.

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет, някой има ли идея каква е тази активност? Това е от screentime. По това време телефона не е пипан, нито е имало отворен таб в сафари. В инфото за батерията всичко изглежда ок. bc9aca0ef9fcf1dc2a2cb22912c00a49.jpg
35730e979e9f013f824b5411eb9aa1ec.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой да има проблем със слагането на тон за аларма от ай мюзик? Със 15 не се получава. Дали е само при мен?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

cc99b2dbe1b96cc1e7651a0d7650f700.jpg
Тествано, работи. Свири това което съм задал за тон аларма

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работи ама Само при условие,че песента не е Losless HiRes или Dolby Atmos.Най тъпото е,че ти разрешава да ги избереш пък свири дефолтския тон.....голяма простотия с тия тонове !!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен изчезна опцията в мапс "паркиран автомобил". Някой би ли проверил при него как е, благодаря.

Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е андроидско, освен това цялата хамалогия да ми опресни времето 3 пъти на ден и през останалото време да показва грешно хм… дали го искам 😅

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах няма ли начин да се направи на всеки час?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Разглеждащи в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...