Премини към съдържанието

iOS 15

profusion
 Сподели

Recommended Posts

Би трябвало да го им Apple.

С какви слушалки си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 374
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

• ML16

40

• profusion

25

• dessyteneva

30

• venelin111111

50

Какви са новостите? Ще обобщи ли някой, който вече го е качил?
Защото при предишния преход, ако знаех каква е 14-ката, никога нямаше да ъпдейтвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да го им Apple.
С какви слушалки си?

В момента не съм закачил слушалки, но липсва в менюто. Трябва да са свързани и да се покаже ли?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ме радва тази iOS .

Sent from my iPhone 12 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен и при жената с 12 ки без рестор всичко е наред няма бъгове или проблеми за сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложих го днес сутринта, на 12 Pro Max лети. Доста е приятен. Аз като цяло съм свиканал с новите неща, като сафарито тнт., защото цяло лято на втория телефон/8/ бях с бета-а.

На мен лично много ми допада новия вид на Сафарито, както и възможността да преминавам между табовете със swipe и отваряне на нов празен tab със swipe.

Тези които сте с 12-ки и новите 13-ки внимавайте има нова финкция “iCloud backup over cellular”, по подразбиране е включена и може бързо да ви изчерпи мобилния нет, освен ако не сте на новите планове, които са unlimited от нашите оператори. Функцията може да я намерите на две места settings-general-cellular(mobile data) най-долу или settings-вашето име-iCloud-iCloud backup.

@gogi6 аз я имам тази опция, в момента нямам активно вързани слушалки или CarPlay но и от двете имам настроени(AirPods Pro/MAX и CarPlay).

868927C2-35AC-4D21-81EE-D77A0C9A04F1.jpeg

C0F58B7B-3E47-4E4A-BCBE-C99F157E6690.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък часовникът ми проговори при затваряне на ринг, не съм пипала никакви настройки и нямам идея как става, но е яко.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• mirror changed the title to iOS 15

След 24 часа: ползване се явиха доста бъгове и докато не качих iOS 15 на чисто без да връщам бекъп не бе ОК. Крашваха отваряне на мейловете от gmail, widgets weather седеше в лилаво или синьо, ДСК Смарт не обновяваше. За стотин път мисля, че най-добре е новата иос да се инсталира на чисто. Направих го и всичко си е на място.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Достатъчно е да се ресетнат настройките, ако има сериозни проблеми. Все се чудя как ви се занимава да правите пълен сетъп след всеки ъпдейт. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Математически сметнато не са минали 24 часа от това “на чисто” за да разберем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

kal1ch е прав, винаги след голям ъпдейт е хубаво да се прави ресет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В “Не ме безпокойте” не виждам опция като при 14 сутрин да показва времето и изписва Good morning на лок скрийна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен го изписва

Sent from my iPhone XII Pro Max using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи шот на настроилите моля

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стандартни нищо по-специално

c31b2788f966c6131c912e1fd84e23d2.jpg

Sent from my iPhone XII Pro Max using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги инсталирам новите версии на чисто без бекъпи. И сега няма проблеми. 15-ката ми харесва повече от 14-ката визуално. Като бързодействие е същото. Ще видим как е батерията. Прави ми впечатление, че при включени локации, индикатора до часовника винаги е там. Проверих в сетингс кое приложение ползва локациите и видях, че е Find my phone. Досега не беше така. Ще взема да я изключа тази опция и без това ако ти откраднат телефона и с нея и без нея е загубен завинаги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Плъзгане надясно за набиране или отваряне на известие при заключен екран има ли го при вас? Много зле ако са го премахнали...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Излезе първата бета на 15.1, добавени функционалности:

- Share Play

- Възможност за добавяне на ваксинационен сертификат в Wallet, без допълнителни апликации, и Apple ще проверява дали е истински. Не се споменава дали е само за US или и за EU.

- Добавяне на lossless и Spatial Audio към HomePod и HomePod mini.

Очаква се да има поне 3-4 бети преди да излезе официално. Междувременно може да добавят допълнителни функции през това време, като например ProRess за iPhone 13 и възможността за добавяне на Drivers License за някой щати.

Преди 15.1 се очаква да излезе поне един малък ъпдейт с bug fixes на 15.0.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен това разпознаване в снимките не става. Може аз да бъркам нещо. Иначе вадя текст и всичко останало. Батерията е много добре. Нямам никакви бъгове. Само във фейса ми забиваше на отворена снимка. Затворих го и се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сменяш региона на US, проверяваш дали работи и после, като върнеш на БГ трябва да продължи да работи. Имаше такъв бъг в бетите. На сайта на Apple не пише ограничения по региони а само:

Live Text in photos

Text is now completely interactive in all your photos, so you can use functions like copy and paste, lookup, and translate. Live Text works in Photos, Screenshot, Quick Look, and Safari and in live previews with Camera.

Visual Look Up

Swipe up or tap the information button on any photo to highlight recognized objects and scenes. Learn more about popular art and landmarks around the world, plants and flowers out in nature, books, and breeds of pets.

Available on iPhone with A12 Bionic and later. Live Text is currently supported in English, Chinese, French, Italian, German, Portuguese, and Spanish.

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ох какъв гаден бъг ми направи. На който и да звънна, не дава сигнал свободно и след 10сек ако не ми вдигнат ми дава заето. Цял ден така. Рестарирах и засега мога да се обаждам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сменяш региона на US, проверяваш дали работи и после, като върнеш на БГ трябва да продължи да работи. Имаше такъв бъг в бетите. На сайта на Apple не пише ограничения по региони а само:

Live Text in photos

Text is now completely interactive in all your photos, so you can use functions like copy and paste, lookup, and translate. Live Text works in Photos, Screenshot, Quick Look, and Safari and in live previews with Camera.

Visual Look Up

Swipe up or tap the information button on any photo to highlight recognized objects and scenes. Learn more about popular art and landmarks around the world, plants and flowers out in nature, books, and breeds of pets.

Available on iPhone with A12 Bionic and later. Live Text is currently supported in English, Chinese, French, Italian, German, Portuguese, and Spanish.

Няма много резултатност този метод…

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Разглеждащи в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...