Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Работи ли 5G от Виваком на iPhone 12


miroslavpetrov93

Въпрос

Здравейте,

моля да бъда извинен ако това не е правилното място за този въпрос.

От 2 седмици се боря с Виваком за ми "активират" 5G услугата на iPhone 12, който не е закупен от тях.

До тук съм говорил с 2 магазина,  2 пъти на 123 и 2 пъти с акаунт мениджъра(бизнес клиент сме).

И в двата магазина ми казаха, че телефона трябва да е купен от тях.

На 123 един път ми казаха, че за да се активира услугата, по-скоро за да се изпрати carrier settings update трябва да се обади управителя или да се обадим на акаунт мениджъра и да му дадем номерата на които искаме да е активно 5G и съответно той да задейства нещата.

Втория път се обади управителя, отговора беше, че няма такова нещо и че просто 5G не може да работи на iPhone, който не е закупен от тях.(имаме iPhone 12 Pro, който ни е подарък от Виваком и на който също не работи 5G...)

При първия разговор с акаунт мениджърката и дадох номерата, на които да се активира услугата и тя ми потвърди, че имат вътрешен ред по който това да се случи. - нищо не се случи

При втория разговор с нея, ми каза, че се е оказало, че нищо не може да направи и да се обадя на 123...

 

Та да ви попитам мит ли е или не е мит на Виваком 5G-то и при вас работи ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Телефона трябва да подържа 5G, самата услуга се активира на sim картата(номера на абоната)Да ,работи, но трябва да заявиш услугата на оператора за да я активират. И не , телефона може да не е от тях, моят е от “ Tех….лис“и имам активирана услуга 5G.
На момента ми я активираха от кол центъра(на 123)и до 15 минути работеше .Виваком подържат 5G само в централната част на големите градове за сега.
Едит: Виваком с VolTE правеха същите цигании. Мързи ги да гледат. Доколкото си спомням момичето от 123 се обади на техническия отдел във Виваком и стана работата с 5G-то.Сори , че съм досадно изчерпателен в обяснението.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С две думи - ако имат желание да предоставят 5G услуга на апарат iPhone, който не е закупен от тях - могат да го направят. 

Мерси за инфото...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Чудих се защо никога досега не съм попадал на 5г мрежа.. мислех, че е достатъчно от настройките да се избере. Ще звъня на 123, но има ли файда при положение, че 4г си има доста добра скорост. 5г очаквам само да стопява батерията повече.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

b02a4e2c55872a268f3f75026e8e111c.jpg

Още в началото на май станаха при мен нещата .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

5г мрежата вече важала само за плановете Unlimited няма такъв дебилен оператор. Не можело сега да се активира за други и ме карат да преподпиша а аз преди 4 м. подписах.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Измислили са го, остава тия с 5G, но не на нов план да ни деактивират за да е честно. Не мога …на 1.06 минах през А1 за винетка те ме кандардисват да им стана клиент. Малоумна работа…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз аъм на неограничения на Мтел, но нямам 5г. Нещо не можело сега да активират.

Да не казвам, че и волте няма и при набиране си минава на 3Г  тук обяснението е, че 

3г обхвата на това място бил по добър и минавало към него. 😂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Теленор имат ли работещо 5G, че въобще не съм се и сетила да питам даже?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Подготвят се, официално ще го пуснат на 10 юни. Условия още не виждам никъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пързалка за преподписване. Активирането на такава услуга няма нищо общо с модел апарат(щом поддържа) и условия в договора. Просто им теглете една блага, щом почнат да ви успиват с глупости.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Всъщност, не си съвсем прав @Alxx®. Apple за пример искат да сертифицират всяка една мрежа преди да пуснат някое от G-тата. Карат операторите да покажат, че мрежата им отговаря на една камара изисквания. След което следва няколкомесечно тестване и накрая пускат Carierr update. Друг е въпроса, че сим картите също трябва да се накликат по системите на оператора за да подържат някакъв допълнителен тип услуга. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Този път Теленор не поискаха нищо, аз съм с план на две години и след carrier update тръгна без никакви други обаждания активирания и тнт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Днес мтел така ми активираха волте, че като го включа не мога да набирам.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може би трябва да смениш сим-а


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А когато изключиш VolTE има ли проблем? Ако нямаш е добре.
Edit; Моля колеги с ъпдейт carrier vivacom 46.1 и iPhone 12 да споделят имат ли VolTe? На мен ми изчезна от Cellular.
И с reset network settings не става, няма го VolTE в менюто.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Писах по горе, и при мен изчезна 12 мини. Кериър 46.1, IOS 14.6.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Volte като функция изчезна, това е лошо, няма го бутона. Звъня на оператора , но нямат идея….
Едит: От Apple e update 46.1, значи там е проблема.Писах на съпорта им, ще видиме какво ще отговорят.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 8 часа, stangen написа:

Всъщност, не си съвсем прав @Alxx®.

Всъщност, съм съвсем прав. Картата ми е от 2012-та и поддържа 4г и волте, например.  Странно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 12 часа, turieca написа:
Днес мтел така ми активираха волте, че като го включа не мога да набирам.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Нормално да имаш проблеми с VoLTE на A1.
Епъл още не са в официално поддържащите го.
Работи донякъде...
При набиране на номера с активно VoLTE от мрежата на A1 няма проблеми.
При набиране на номера от други мрежи пак няма проблеми.
Проблемите са при набиране на номера от мрежата на A1, без активно VoLTE, дава Call Failed.
И при входящите обаждания дава заето.
Та така "работи" засега при Айфон и A1.
Виваком си оправиха VoLTE то и си работи ОК.

 

преди 12 часа, venelin111111 написа:
А когато изключиш VolTE има ли проблем? Ако нямаш е добре.
Edit; Моля колеги с ъпдейт carrier vivacom 46.1 и iPhone 12 да споделят имат ли VolTe? На мен ми изчезна от Cellular.
И с reset network settings не става, няма го VolTE в менюто.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Волтето си работи на Виваком, само слайдера за изключване липсва.
Но пак казвам, работи си.
Нa A1 си има слайдер за изключване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз съм на Виваком, и опцията изчезна. При мен никога не е работело, хем го активираха от оператора преди 6 месеца.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 9 часа, Alxx® написа:

Всъщност, съм съвсем прав. Картата ми е от 2012-та и поддържа 4г и волте, например.  Странно?

Да, защото са те "BAR-нали" предварително. Когато оператор пусне  услуга, която не иска сертификация от производител, предварително ти добавят IMEI-a по системите за да я подържаш (освен ако и такса не решат да сложат).  Както и да е, не ми се спори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

c4df60e7382500422cbfeb427795c1f0.jpg
7578c7abca91615973d7b20b2224362c.jpg
Само за iPhone 12.. е проблема явно. Шотовете са от X-ka

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нормално, само 12ката има 5G, а проблемът се появява като се инсталира ъпдейта за него, там са ос*али нещо явно.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...