Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Работи ли 5G от Виваком на iPhone 12


miroslavpetrov93

Въпрос

Здравейте,

моля да бъда извинен ако това не е правилното място за този въпрос.

От 2 седмици се боря с Виваком за ми "активират" 5G услугата на iPhone 12, който не е закупен от тях.

До тук съм говорил с 2 магазина,  2 пъти на 123 и 2 пъти с акаунт мениджъра(бизнес клиент сме).

И в двата магазина ми казаха, че телефона трябва да е купен от тях.

На 123 един път ми казаха, че за да се активира услугата, по-скоро за да се изпрати carrier settings update трябва да се обади управителя или да се обадим на акаунт мениджъра и да му дадем номерата на които искаме да е активно 5G и съответно той да задейства нещата.

Втория път се обади управителя, отговора беше, че няма такова нещо и че просто 5G не може да работи на iPhone, който не е закупен от тях.(имаме iPhone 12 Pro, който ни е подарък от Виваком и на който също не работи 5G...)

При първия разговор с акаунт мениджърката и дадох номерата, на които да се активира услугата и тя ми потвърди, че имат вътрешен ред по който това да се случи. - нищо не се случи

При втория разговор с нея, ми каза, че се е оказало, че нищо не може да направи и да се обадя на 123...

 

Та да ви попитам мит ли е или не е мит на Виваком 5G-то и при вас работи ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Получих това днес, без да съм заявявал нищо..
b2b1dcfd693fcbfc3588c96adf9d06a0.jpg

На страницата на Виваком има инфо за 5г и волте настройки. Общо взето стъпките са ъпдейтнете си софтуера и кериър настройките.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да, до колкото разбрах те сега обявяват поддръжката за iPhone. Мярнах някъде рекламата, та може би за това са го пуснали без заявка.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 11 часа, stangen написа:

Да, защото са те "BAR-нали" предварително. Когато оператор пусне  услуга, която не иска сертификация от производител, предварително ти добавят IMEI-a по системите за да я подържаш (освен ако и такса не решат да сложат).  Както и да е, не ми се спори.

Нямаме спор, говорим за едно и също. Просто аз казвам, че физическа и техническа пречка няма. Всичко е въртели за пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От съпорта на ябълката : Аз им пиша ,че е изчезнал бутон vOlTE на 12-ката след ъп кариер, те ми казват да го търся в настройки телефон.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На страницата на епъл пише 5g за вивата.

https://support.apple.com/bg-bg/HT204040

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 12 часа, Alxx® написа:

Нямаме спор, говорим за едно и също. Просто аз казвам, че физическа и техническа пречка няма. Всичко е въртели за пари.

Aaaaa, то това за парите е повече от ясно. Те корпорациите не са благотворителни дружества и въпреки сладките приказки, никой не мисли за клиента ...е поне в мислите им основно клиента е в ролята на един портфейл който трябва да се изтръсква всеки месец. Аз гопворих относно 5G, че Епъл следят много изкъсо мрежите на операторите и когато някой си пусне примерно 5G, и поиска от Епъл да сертифицира мрежата за телефоните им, се налага да изпълни една камара изисквания и да мине няколко месечен тестов период, преди нахапаните да пуснат Carrier update . В случая операторите са от прецаканата страна, защото трябва да направят една камара неща, преди нахапаните да позовлят на телефоните си да работят в мрежата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 3 часа, penmark написа:

На страницата на епъл пише 5g за вивата.

https://support.apple.com/bg-bg/HT204040

Странно е, че пише VoLTE за Теленор, но при мен също изчезна бутончето, може би е включено по подразбиране, след като преди това ми е било включено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Според мен си е включено по подразбиране. Аз съм оставил 5G постоянно и когато говоря оставам на тази мрежа, същото се случва и на 4G. А и VoLTE е все пак Voice over LTE, а когато говориш през 5G мрежата реално е Voice over 5G и малко toggle-а си губи значението.

Редактирано от ML16
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пусна и пре@ба 3г :( 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
на 7.06.2021 г. at 19:08, venelin111111 написа:

А когато изключиш VolTE има ли проблем? Ако нямаш е добре.
Edit; Моля колеги с ъпдейт carrier vivacom 46.1 и iPhone 12 да споделят имат ли VolTe? На мен ми изчезна от Cellular.
И с reset network settings не става, няма го VolTE в менюто.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Здравейте,опцията изчезна,но става с изпращане на СМС с текст "START" на номер 1701 (описано им е на страницата).Връща се съобщение,че услугата е активирана.И след това при мен висчко бе ОК и Volte работи.Carrier vivacom 46.1 и iphone 12 pro max.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

VoLTE ми се активира само след ъпдейта до 46.1. Не ми се наложи да пращам СМС. Но менюто изчезна.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тцъ. Аз, съм с 45.1 все още и получих смс за активирана услуга.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От съпорта на Apple виждам, че в България само Теленор официално подържат VolTe.
 Apple
Vivakom какви СМС (и на мен)пращат , че VolTE е активна функция когато ги няма в списъка с поддържана екстра?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С последният ъпдейт Теленор (46.1) така скапаха опциите нито виждам дали има Волте и дали е включено, имам само 4Г и 5Г, ако искаш друго гълташ вода.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да така е.Но, автоматично телефона се прехвърля на 2 или 3G според сигнала. Потребителя няма как да ги зададе ръчно, политика на Apple.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е преди да направят ъпдейт как си избирах да си стоя на 3Г, вместо 4Г.... според мен Теленор си правят тоя кериър ъпдейт с опциите му (?)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Кариер ъп идва от Apple и се предоставя на оператора в зависимост с условията покрити от оператора по мрежата.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нещо си в грешка, точно обратното е. Операторът си прави бандъл-а, Епъл одобрява или не. Телемор просто са се изср@ли в случая. За жалост, редакцията на бандъла не става ръчно, защото от години има хаш чек на съдържанието.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ОК, може и да греша, но четох, че Apple имат някакви изисквания към мрежата и може би за това съм се объркал.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имат, затова и цензурират бандъла преди да се появи като ъпдейт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз пък никога не съм искал ни 4г ни 5г.... още по малко в тестов период. Не гледам филми по телефона или от сорта. Просто се чудя защо не предложат всички опции, аз какво ще ползвам си е моя преценка....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз друго забелязах, след ъпдейта на настройките батерията ми пада осезаемо по-бързо. 5G е изключено, пробвах го само за ден, начина на ползване на телефона си ми е същия, но батерията си пада по-бързо. И между другото за няма и 4 месеца ми падна първия процент от капацитета, докато на Xs това се случи едва на 9я месец.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...