Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как и с какво храните домашния любимец?


venelin111111

Recommended Posts

В някаква драма съм…Цял живот у дома има куче. Последното е лабрадор . Храня го с гранули висок клас: Eukanuba, Natural Greatness или Alpha Spirit Complete Multiprotein ,но снощи си немах работа и след като кучето се опър*я четох как и от какво правят гранулираната храна. През 90-те г готвех черен и бял дроб на немските ми овчарки. После гледах каракачанки и ги хранех с пилешко и в 2~та случея в менюто не съм слагал хляб заради маята. Имах и афганска хрътка, но той беше толкова лаком , че даже крадеше храна от където свари Сега съм учуден от това което прочетох , че в скъпоструващите гранули има поне витамини и много консерванти, аромати за апетит на животното и др.вредни неща. Когато беше малък лабрадора ядеше с кеф гранулите. Мисля да почна пак да готвя за кучето. В момента е на:
 
bfac5d450f75a1487d5d5cb6b44f38ad.jpg
Вие с какво храните домашните си любимци и мнението Ви за гранулите ?
 
 
Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С гранули, монопротеин без зърно от немския зооплюс, че е алергична към пиле, а тук във всяка храна има пилешко или поне пилешка мазнина. Давама и доста плодове и зеленчуци, много ги обича. Принципно има барф менюта, можеш да ги погледнеш - сурова замразена храна от различни меса, но аз лично не съм привърженик. Може би ми е насадено от едно време, когато лекарите категорично отричаха суровоядството, имало зарази, не знам какво, а може би някак си имам повече доверие на гранулите, макар че все пак са преработени. Има и качествени консерви, които също са добър вариант, просто трябва да се чете и да се подбира, а по възможност и да не се взима от тук, щото както знаеш, всичко предназначено за България е с по-ниско качество от същото за други пазари. Между другото газовете намаляха, да не кажа, че почти изчезнаха, като почнах да давам храна без зърно. Лошото е, че не мога да намеря храна за предразположени към дебелеене, всичко е с пилешко, нали е най-евтиния вариант, не е важно, че е най-големия алерген... Ако искаш виж предложенията в Zooplus, храните наистина са добри, идват със Спиди за под седмица, ако нещо ти хареса, мога да ти пратя линк за 10% намаление при първата поръчка. Доволна съм много от магазина, а цените са поне с 20% под тукашните. Последно й взех тази с 80% риба.

Редактирано от dessyteneva
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Деси, за сега ще яде Еukanuba заради зърното, полезно е за сърцето. От днес му готвих и свинско със зеленчуци и овесени ядки . Храня го двуразово и ще премине плавно към готвеното. В никакъв случея няма да яде консерви или сурово месо, това е мое виждане . Тъй като няма да спирам рязко гранулата , може би по-късно във времето ще се чуем за тази немската храна. Благодаря , че се отзова и разбрах що пръцка..Вярно е като се замисля , че проблема му дойде от храната със зърно… преди това не е правил тия неща.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен е истинско приключение да нахраня моето ши-тцу. Смилам кренвирш и после добавям гранулите (стартер за малки кучета), като гледам добре да се залепят за кренвирша, защото ги маха.

Обича и пържоли и салами и други, но в момента в който хапне, ак..о му става рядко и почва да повръща през ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още едно приключение с нашият едногодишен бял кокер. Заради лигавене от страна на жената, кучето иска да яде основно човешка храна и не поглежда кучешката. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами съвсем нормално е да повръща и това няма да е най-страшното, в колбасите има подправки, сол, консерванти и какви ли не други ВРЕДНИ за него неща, не е лошо да минете на пастети, консерви и прочие предназначени за кучета храни, ако искаш да имаш куче! Майка така добавяше на пинчерката разни вкусотийки от масата и едва я спасиха като направи панкреатит, сега от 5 години е само на лечебна храна и е истинска мъка да преглежда и да не може да яде, но другия вариант е да умре. Направете изследвания, защото симптомите са същите - разстройство и повръщане и забравете за човешката храна, колкото и да я обича, поне ако си обичате кучето!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Едит: постът е отговор на по-горния, но в известен смисъл се отнася и за кокера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Офтопик: Жените са виновни,Деси не се отнася за теб…и моята почна с консерви и сега сме в чудо. Но пооправих нещата с малко дисциплина..
Колбаси, шоколад, манджи с подправки са смърт за кучето. Препоръчвам макарони(овесени ядки) , риба тон (др риба или крехко свинско термично обработено)и зеленчуци сварени + витамини задължително ако кучето капризничи.
Едит: Пилешкото е ОК , но купешките са пълни с антибиотици докато ги отглеждат и охранват за бръз растеж има и др неща които не зная
Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моето куче яде главно ориз вече 7-ма година (никога не е яло гранули или консерви). И ско се дуфите дали е китайска порода, не, бигъл е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само ориз ли яде?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Яде и остатъци от манджи, но без кокали и хрущяли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, dessyteneva написа:

не е лошо да минете на пастети, консерви и прочие предназначени за кучета храни, ако искаш да имаш куче! Майка така добавяше на пинчерката разни вкусотийки от масата и едва я спасиха като направи панкреатит, сега от 5 години е само на лечебна храна и е истинска мъка да преглежда и да не може да яде, но другия вариант е да умре. Направете изследвания, защото симптомите са същите - разстройство и повръщане и забравете за човешката храна, колкото и да я обича, поне ако си обичате кучето!

 

Деси, направих му отдавна всички възможни изследвания, и всичко е наред. От пастети консерви и други предназначени за кучета, почва пак с разстройството. Единственото ядене от което е добре са гранулите, но той е много упорит и не ги иска. Затова с малко кренвирш забъркани успявам да го нахраня.

Редактирано от bobiikonomov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кучетата могат да ядат без проблеми : ориз, маруля, банан, морков, круша, пъпеш, месо, фъстъчено масло, риба ,спанак,
ананас, картофи, диня, сирене, гъби, домати, броколи, боровинки, ягоди, ябълки .

прочетено тук


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

мале мале, горките животни...храните ги като прасета като чета...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Офтопик: Това с айфони е хранено

c9011a6abce2812dbff67f5c83847ca0.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят мопс, който почина преди няколко месеца, ядеше само Royal Canin, започнахме с Royal Canin Mini Puppy после в този ред: Royal Canin Mini Adul, Royal Canin Mini Adult +8  и Royal Canin Mini Ageing 12+ 

Мопса живя 17 години и 7 месеца, което е близо до рекорда за тази порода. Колежката ни имаше два през това време и двата починаха доста по-млади, но бяха хранени с всякакви храни, включително и кренвирши, което за мен беше голяма грешка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Както съм споменавал неведнъж, деди яде основно Юкануба, като съм пробвал и бая други - тази цял живот я яде с апетит. Стана на 12 тази година и се надявам да ми е другар още дълго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

Малко да освежим темата, сега през зимата е на високо протеинова гранулирана храна, лятото е на “Ел Кануба”. Много харесва да яде и готвено , но не много често. Вече е на 2 .5 години и не е толкова капризен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
на 1.08.2021 г. в 19:01, johnnybravo написа:

Моят мопс, който почина преди няколко месеца, ядеше само Royal Canin, започнахме с Royal Canin Mini Puppy после в този ред: Royal Canin Mini Adul, Royal Canin Mini Adult +8  и Royal Canin Mini Ageing 12+ 

Мопса живя 17 години и 7 месеца, което е близо до рекорда за тази порода. Колежката ни имаше два през това време и двата починаха доста по-млади, но бяха хранени с всякакви храни, включително и кренвирши, което за мен беше голяма грешка.

само суха гранула?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деди вече е на по-добро място. Бившата не знам с какво го е хранила последните няколко години, но се наложи да го приспят преди да навърши 13...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правилното хранене, грижата за кученцето му удължава живота. Имах немска овчарка която живя и работи 15.5 г. Работеше по 6 ч на ден . Така , че колегата е прав , грижа и качествена храна. На моя “убавец” чат пат му готвя не тлъсто свинско с овесени ядки и зеленчуци или риба със същите компоненти. И основно качествен гранулат.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно...

Моя келеш гранули не яде. Освен това е супер предречив към всякаква храна (а ми обясняваха как кокерите били лакоми и изяждали всичко).  В повечето случаи му варя месо и добавям ориз или разни други вкусотии. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Писъл съм , че моя любимец е капризен на гранулирана храна. Преди Нова година му взех „Carnilove”, яде я с голямо удоволствие.ше сложа снимка който го интересува да има представа за каква храна става въпрос. За тридесет килограма активен пес ( много движение) на ден се полагат 340 грама. храна. Явно е концентрат.

виж


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледай само да не е без зърно, че из западните ветеринарни групи се шири твърдението, че този тип храна предизвиква проблеми със сърцето, при това визират известни марки като орижиен и акана.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...