Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Apple Watch cellular


ApplewatchCellular

Въпрос

Здравейте,

Някой има ли идея дали някой от Българските оператори поддържа Apple Watch cellular и ако да успял ли е да се свърже.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

A1 са единствените, които поддържат двете необходими услуги за целта - клониране на мобилен номер и eSIMНо за жалост, Apple Watch не фигурира в списъка с поддържани устройства на сайта им - описани са само няколко модела на Samsung, което ме навежда на мисълта, че не поддържат Apple Watch cellular модели. Ако някой колега е техен абонат и му се занимава, може да пита и да сподели информация.

След още малко ровене открих, че всъщност A1 поддържат клетъчните модели Apple Watch.  

Telenor официално предлагат само часовници на Samsung с eSIM и доколкото виждам в сайта им, нямат поддръжка за клониране на SIM/мобилен номер. 

Vivacom са същите - има eSIM, няма клониране. 

 

Редактирано от kal1ch
Корекции
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
на 6.07.2021 г. в 23:26, kal1ch написа:

 

 Здрвейте,

Взех си Watch 7 Cellular и съм към А1 като оператор. Издадоха ми Е-Сим, обаче не успях да я закача към часовника. В настройките пише че А1 не поддържат Apple Watch. Питах в офиса им и ми казаха че очакват поддръжка, но не знаят кога. За сега А1 предлагат е-сим, но поддръжката работи само на Samsung часовници. Няма още за Apple Watch.

Искам да попитам има ли някой който е успял да намери заобиколен начин да свърже Apple часовника си (Cellular) и да го използва отделно от телефона? 

Благодаря!  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Apple Watch има вграден eSIM чип. За Apple Watch се активира услугата клониране на SIM - Extra SIM. Реално не е нужно закупуване на втори тарифен план специално за часовника както е на всички други смарт часовници, а просто се закача към текущия план на айфона като втора сим карта. 

Единствено не знам дали има значение дали основния план, който е на телефона е с eSIM или обикновена карта, но не би трябвало да има значение. 

Ето страницата на А1 с информация за услугата:

https://www.a1.bg/pomosht-a1-extra-sim

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Всички ли епъл уоч 7 са с такава функционалност? Когато купувах моя никъде не пишеше дали е cellular или не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Всички Apple часовници имат версия GPS(Wi-Fi only) и GPS+Cellular. В България не се продава официално мобилна версия, защото не се поддържа от нито един от 3 оператора. Apple трябва да одобрят оператора и да активират функционалността за тяхната мрежа. Няма как да се “заобиколи”.

Тук може да видите всички мрежи които се поддържат:

Apple Watch GPS + Cellular

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Току що проветох чат с А1 и ми беше обяснено, че на този етап не се поддържа дори услугата, клониране на SIM (Extra SIM) за часовниците на Apple, т.е. няма никакъв шан да използваме Cellular възможностите на часовниците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Един “капацитет” в офис на Виваком,  ми каза, че те също не планирали тази услуга, защото епълските часовници, не се използвали в Бг. Той, лично нямал нито един познат с такъв часовник😀 След два месеца, ми изтича договора и май ще мигрирам към Yettel, защото само те предлагат е-sim за Apple Watch.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Странно, как този "капацитет" реши, че епълските часовници, не се използвали в BG. Подобна статистика може да се води, само ако предлагаш услугата или ако самия ти продаваш този вид часовници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Извадих го от равновесие, с настояване от моя страна , да пита шефовете си, дали ще предлагат скоро е-sim за Apple Watch и той взе да дрънка глупости накрая. Нямам навика да  се заяждам, но ме подразни колко авторитетен се опитваше да изглежда, а дори не разбираше половината въпроси, които му зададох. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ооо, в магазинната верига всички са експерти по незнание. Но пък винаги говорят авторитетно. Сигурно дори не си дават сметка колко са зле.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По този повод, направило ли ви е впечатление че от А1 са премахнали изцяло марката - Apple за смарт часовниците, много се чудех защо,  според мен сигурно е свързано с това че все още не предлагат услугата е-сим за Apple Watch, посетих официалната страница на Apple  и там са посочили само Yettel  за БГ която поддържа е-сим за Apple, според мен е само въпрос на време да пуснат и от другите оператори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

То този въпрос е от години само да пуснат но не се получава, факт. Епъл явно не харесват мрежите на А1 и Виваком за да им пуснат кериър ъпдейт. И има защо качеството и на двете мрежи е трагично. А1 volte ако може да се нарече такова при тях е нещо средно между бенефон сигма голд и ериксон688, при вивата разговора е през козия рог...


Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мрежите на Йетел и Виваком са еднакви, и двете са изградени от Хуавей. В това отношение, мрежата на А1 е по-добра (Ериксон и Моторола). Нямам идея защо се дънят родните оператори, ма то си е стандарт при тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вчера след работа, аз тъп и упорит влизам в офис на А1 (чаках жената и реших да се позабавлявам). "Здравейте, доколкото знам не поддържате все още eSIM за Apple Watch, но някъде четох, че има шанс с клониране на СИМ-а да станат нещата". Осреща ме гледат все едно им искам подробен доклад за овцата Доли, "Аааааааа, какъв Ви е часовника, да погледна". Напушва ме смях, но се стискам и отговарям любезно "Ultra 2". Започва едно ровене в системата, въртене на кристалната топка и заключение - "Не, този часовник не поддържа eSIM, само стоманените им модели имат". Вече едвам се сдържам да не се смея, "Така ли, мммм не знаех, значи Вие все пак поддържате еСИМ за часовниците на Епъл". Започва едно пулене, смяна на цветове - "На страницата ни са изброени часовниците, които могат да ползват еSIM в мрежата на А1, а как е Вашия номер". Отговарям, че в случая няма никакво значение и си излизам. 🤣 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Мрежите на Йетел и Виваком са еднакви, и двете са изградени от Хуавей. В това отношение, мрежата на А1 е по-добра (Ериксон и Моторола). Нямам идея защо се дънят родните оператори, ма то си е стандарт при тях.

Разликата в качеството на разговор е от тук до луната и обратно в полза на Yettel, нищо,че са с еднакво оборудване. Явно е важно кой е инсталирал и настройвал, както и поддръжката.


Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk Pro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не съм убеден, че Yettel за с хубавей но ще питам.
Иначе (не претендирам за достоверност) работата с есим за Apple Watch е свързана с допълнителен хардуер в базовите станции.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Yettel са изцяло с Huawei , Vivacom са с Huawei но имат и Ериксон, докато а1 са тотален сбирщайн, няма марка предлагаща оборудване и тия да я нямат и всичко е кенеф пълен , идват едните слагат оборудване настройват пипат другото ,става една манджа.....


Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Работих в Теленор, точно когато мизерниците от Хуавей почнаха да доставят оборудване. Няма такова полуработещо безумие като тяхното оборудване. Без значение дали базови станции, мрежово оборудване, сториджи или сървъри. Покрай Ентерпрайс решенията им намразих допълнително китайците и начина им на работа. То и за това 5G-то им е имитиращ продукт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Качеството на разговори е нива над останалите оператори.Въобще не може да се сравнява. Свързването е светкавично. 5 G достига до 1GB/s. Смятай значи на другите какво е оборудването

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Китайците и аз не ги долюбвам но е факт ,че мрежата на Yettel/Telenor е най-добрата в България , а вивата и а1 могат каквото и награди да показват но са дъното. Служебно ги ползвам и "двата първенеца" и са огромна щета. От 2 седмици съм пуснал заявка за активиране на VOLTE и VoWifi към А1 на няколко карти.... Все още нищо. Разговорите се разпадат постоянно.
Вивата са още в праисторическата ера - там е като аналогов телефон.


Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Странно, аз ползвам Йетел и А1 на моят 14Про Макс (и двете са на eSIM). Нямам проблеми с разговорите и през двата. Единствено на А1, скороста на 5G мрежата им е в пъти по-добра от тази на Йетел, качеството на разговорите е ОК, като Йетел тук имат преимущество заради VoLTE.  VoWiFi в мрежата на А1 ми работи без грижа (забавно е да си пусна самолетен режим и да проведа обаждане). В случая не хваля никой от двата оператора, просто казвам, че нямам драма с никой от тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 1 час, londongunner написа:

Китайците и аз не ги долюбвам но е факт ,че мрежата на Yettel/Telenor е най-добрата в България , а вивата и а1 могат каквото и награди да показват но са дъното. Служебно ги ползвам и "двата първенеца" и са огромна щета. От 2 седмици съм пуснал заявка за активиране на VOLTE и VoWifi към А1 на няколко карти.... Все още нищо. Разговорите се разпадат постоянно.
Вивата са още в праисторическата ера - там е като аналогов телефон.


Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk Pro

Изобщо не съм съгласен с вас! 

Моето лично мнение е, че Виваком бие всички на интернет и обхват. Пътувам много по България и главно по язовирите. Виваком е много крачки пред останалите. Yettel в  София имат места, където изобщо нямат обхват. Не ми се влиза в спор, само изказвам лично мнение след лични тестове. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз се уточнявам ,че става въпрос за качеството на мрежата- като разговори . За обхват не коментирам , на места едни имат други нямат.


Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз също за качеството на разговор говоря, къв е смисъла да споделям, че имам обхват и да не мога да провеждам разговори? Редовно ходя в една фирма с около 100 служителя в района на Враждебна. Всички във фирмата са с Yettel, няма да коментирам какво хулене срещу Yettel слушам, а Виваком си е ОК в района. Yettel даже си сложиха една антена във фирмата за увеличаване на сигнала и през седмица се троши...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Yettel преди около година си съсипаха покритието доста очевадно. Дори в София има места без покритие. За някои по планински райони направо нямат шанс, а и не искат. Принудиха ме да мина на eSim и да си взема предплатена физическа карта с перманентно пренасочване на входящите разговори Yettel ->Виваком. Така ще е докато ми изтече договора. Това със скоростта на 5г много зависи към коя базова станция си закачен, затова е толкова различно при всеки. От А1 вече избягах. Догодина Виваком, да ги видя и тях. После кръгчето се затваря за съжаление.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...