Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Незадоволително качество на музиката от Apple Watch.


ne4o

Въпрос

Няколко пъти си правя джогинга, като си пускам музика от часовника, без да нося в себе си телефона. Качеството на звука е много зле, но не намирам никъде в настройките през телефона или в самия часовник възможност за някакви корекции. Има ли някаква врътка, която ми убягва или просто това са възможностите му на моя вехт S4 ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

През слушалки или? Ще тествам на жената и ще споделя. Но на Гармина също не е много добро. Явно толкова си могат. Нямам идея дали при новите модели няма да е по добро.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен е ок със слушалки Тронсмарт от алито с Тидал. Вчера пуснаха за часовник офлайн и Спотифай и ще пиша как е. Но не намирам да е чак зле. Макар че то като тичам все ми се местят в ушите и ако ме нагласиш слушалката е мн зле…

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ползвам слушалки Powerbeats 4 и AirPods Pro. При часовника звука е твърде линеен и високите ги няма никакви, което ми пречи да разгранича средите и ниските. Допускам, че може да има настройка, но не я намирам. При сваляне на музиката на часовника не виждам никави опции да избирам битрейда и няма еквалайзер или готови модули на звука. Иначе с EarPods Pro-то си бачкат екстрите, като Transparency и Noise Cancelattion. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По принцип безжичните/блутута яко скапват качеството, няма общо с кабел. Но за тичане е ок :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не е от безжичните слушалки. Сега качих няколко песни на часовника, за да направя сравнение. И от телефона и от часовника слушам с AirPods Pro. От часовника звука е една идея по-мътен. Явно наистина толкова може. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От часовника е, звука от него е значително по-зле, сравнено с телефона.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами по-мътен е. Не липсват нито високи, нито ниски. Просто се чува като че е с по-нисък битрейт, което е и най-логичното обяснение, тъй като часовника е с много малка батерия и трябва да я пести. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ровейки в нета, срещнах оплаквания като моите, още от 2017 г.Очевидно проблема е в самия часовник, всички версии. Дали Епъл софтуерно свалят качеството или хардуера ограничава, не е ясно. Епъл посочват, че битрейта е 64 Kbps и ми се струва нисък, но не съм сигурен, че това е причината. Кофти  е, че няма решение и съм разочарован. Собственици на cellular версията споделят, че и при стриймване е същия мазньоч. В App Store има платен еквалайзер за часовника, но рейтинга му е отчайващ. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Затова за музиката има iPod.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В тия жеги, ми идва да хукна гол в парка 😅 Затова и се мъча през часовника, но iPod-a и той ще подскача в джоба на шортите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Най-малкият айпод е с гривна, ;) има и за големите като аксесоар. Навремето имах нано втора генерация и ми беше супер удобен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Има, разбира се различни решения. Една от основните функции на часовника е фитнес тракер и ако и музиката беше като на телефона, щях да съм доволен. Специално за спортуване, си взех слушалки Powerbeats, защото дясната слушалка на AirPods Pro изхвърча от ухото ми от време на време,като се изпотя. Ако и айпод си купя само за спорта,ще ми дойде в повече вече. Всички джаджи искат зареждане и ще трябва да го правя по списък😀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Всички джаджи искат зареждане и ще трябва да го правя по списък

Часовника и слушалките ги пиши по два пъти на ден.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 2 часа, ne4o написа:

В тия жеги, ми идва да хукна гол в парка 😅 Затова и се мъча през часовника, но iPod-a и той ще подскача в джоба на шортите. 

За тичане използвам една супер тънка чанта за кръста от Декатлон. Влиза телефона и ключ. С ластичен колан е и не подскача, ни телефона, ни чантата. Нося я обърната назад :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз тичам само с часовника, но хич не ме интересува тогава звука, пускам там и да върви, толкова ми е отекчаващо,  че качеството е последното което забелязвам когато на 35 градуса се друскам по паважа зорлен 😅

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

О, аз държа на качеството на музиката. Слушам я яко усилена и тогава качеството е от съществено значение. На нея разчитам да си направя тренировката, че ме мързи и ми трябва нещо мотивиращо 😄

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Недей че качество и безжични слушалки не трябва да се слагат в едно изречение 😅 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тук спор няма. Говорим за комфорт при слушане на музика, докато спортуваш или си навън. Ако условно приемем, че качеството при телефона, с EarPods Pro е 10, то при часовника е 5, според моите субективни усещания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

То зависи кво слушаш, при мен с EDM няма чак такъв проблем от 10 на 5, ако слушаш нещо по-изисано може и да е зле… 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Принципно, ако не можеш да усетиш разликата в качеството между Apple Watch и iPhone с едни и същи слушалки, то няма да можеш да усетиш такава и между безжични слушалки и такива с кабел. Независимо от стила музика, която слушаш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Разликата е от земята до небето, но не ползвам еднакви слушалки, с телефон винаги ползвам доста добри chi-fi с кабел. С часовник росто ползвам едни китайки от Али, но чак пък мега зле не е, но както казах когато тичам ми е все тая.

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да ги наклепам пак Apple, с кофтия звук на музиката при Apple Watch. Взех си Ultra 2 и с трепет тествах възможностите му. Пак разочарование. Същото дърво като стария ми S4. Явно не им е приоритет добрия саунд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В интерес на истината, от скоро минах на Yettel и си пуснах cellular услугата на часовника. Като слушам музика през streaming, (с мобилните данни) качеството е безупречно. Утре ще видя дали има разлика, ако музиката е качена на часовника. 

Редактирано от kal1ch
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз също тествах чрез стриим през cellular и качеството е еднакво зле. Мисля, че един еквалайзер ще подобри нещата, защото високите са орязани. На телефона мога да коригирам високите надолу и звучи точно както часовника, но аз искам обратното😀 Ще видя в стора, дали няма нещо читаво, че преди нямаше.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Моите “кахъри”, нямат решение за сега. Намерих актуално инфо по различни англоезични форуми и положението, с не съвсем добрия саунд на часовниците, не се е променило с новите модели. Няма читав еквалайзер за тях и може би, причината е в самия хардуер на часовника. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...