Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Снимки в съотношение 16:9 и дублирането им в 4:3


Nov_2017

Въпрос

Здравейте! Задал съм снимките да бъдат в съотношение 16:9, но като свържа устройството с компютър се вижда, че има налични същите снимки и в съотношение 4:3, което хаби много място. Как да го спра това разхищение? Кадър в съотношение 4:3 е с примерно име: IMG_5467.JPG. Същият е наличен и в съотношение 16:9 и е с име IMG_E5467.JPG.  Определено снимките в 4:3 не са ми необходими. (Забележка: Активирал съм и опцията за снимане извън границата на кадъра. Да не би това да поражда проблема?)

 

И още един въпрос: При снимка на екрана задължително прави файл с разширение PNG, който е поне 9-10 МБ голям. Ако нещо променя по снимката и я запиша, то ще имам и файл с размер около 1 МБ, който е в JPG формат. Как да спра записването в PNG? Или поне как да ги трия тези снимки? Заемат твърде много място. JPG файловете ми вършат добра работа.

 

Благодаря на отговорилите предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

6 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Ако спреш опцията за снимане извън границите на кадъра, ще имаш снимки само 4:3, все пак такъв е сензора и такъв формат са снимките по подразбиране. Ако искаш широкоформатни снимки май ще трябва да се примириш и с двата файла. За втората част не знам как може да се контролира формата на екранните снимки. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Само с джейл е възможно, променят се стойностите в един plist.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
преди 7 часа, @lex79 написа:

Ако спреш опцията за снимане извън границите на кадъра, ще имаш снимки само 4:3, все пак такъв е сензора и такъв формат са снимките по подразбиране. Ако искаш широкоформатни снимки май ще трябва да се примириш и с двата файла. За втората част не знам как може да се контролира формата на екранните снимки. 

Това не се ли определя от опцията 16:9? Има си такава в менюто. Но ще опитам тези дни без "снимане извън границите на кадъра" и ще видя какво се случва. Тази опция ми е любима, защото дава възможност да "разшириш" направена вече снимка. И да покажеш неща, които не си уловил добре при кадрирането и снимането...

А начин за изтриване през телефона на снимките в размер 4:3?

 

Е, няма да правя ДЖЕЙЛ, но е тъпо да трупам излишно големи файлове (визирам скрийншотове в PNG). И няма как да ги изтрия през телефона.  Поне аз не виждам как.

Благодаря на отзовалите се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Трият се както и всички останали снимки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Alxx®

Ясно е, че всяка снимка може да се изтрие през галерията в телефона. Но тук идва реч за друго.  Идеята е да се изтрие САМО позата (кадърът) в 4:3, а тази в 16:9 да остане. В галерията от снимки никъде (поне аз не откривам) не се сортират, според съотношението на страните. В галерията има видима ЕДНА снимка. Ако я изтрия, то изтривам и двата файла (img_4561.jpg, който запазва 4:3 и img_E4561.jpg, който съхранява същия кадър, но в 16:9). Това е.

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тези проблеми с мястото се решават много лесно ако ползваш Мак и си държиш снимките синхронизирани, а не в камерата. Трябва да пипна някое ново у-во с 15-ка и ще отговоря тогава по-конкретно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...