Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

PayPal запитване


encore

Recommended Posts

Значи да разбирам, че пари се взимат ако човека в Англия иска да си прехвърли парите по сметката, но не и при самото пращане до неговия акаунт. И после той ако ги харчи направо от акаунта си е безплатно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 129
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • tonygti

    15

  • DreamcatcheR

    13

  • mupo

    11

  • The Shaman

    11

Да де, но в случая аз нямам пари в paypal, а в банковата сметка и се получава момента: банкова сметка ---> paypal (в друга държава). И се чудех ако пратя 1000лв на paypal в UK, където естесвено парите ще са в паунди, дали ще има други комисиони освен самата обмяна на парите, за която споменах, че не е никак тънка... Щото едва ли моята банка (ЦКБ) би се оставила без никакви комисионни да дръпна пари и да ги пратя някаде. Съда по това, че примерно с epay като си платя сметките към мобилните оператори ми взема по 30 стотинки на транзакция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да не те объркам повече, но парите превеждайки ги чрез Пейпал, ще ти бъдат дръпнати от картата, която си регистрирал. Абсолютно е ненужно да си зареждаш акаунта в Пейпал и тогава да ги превеждаш на акаунта на получателя. Няма смисъл. Мисля че дори няма да ти вземе комисионна за тази транзакция. Относно курса на валутата-това какво ти изписва като равностойност в левове в Пейпал не го гледай. Банката си определя курса-например плащаш днес 500 паунда, вероятно ще ти бъдат осчетоводени в понеделник от банката по курса й за деня. Съвет-нека човекът, на когото изпращаш да си сметне колко ще му вземе Пейпал за да си ги прехвърли по сметката и след това му преведи сумата+процента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тони и всички останали - изпращане на пари от Paypal , в който има пари към друг Paypal e безплатно , НО т.к. в случая Тони и респективно никой в България , не може да си зареди акаунта т.к. е невъзможно , заради рестрикций от самия Paypal , парите които изпращате /плащате на някой се дърпат от кредитните / дебитните карти и за това СЕ ПЛАЩА КОМИСИОНА 2.9% + .3 цента за изпращане, при пазаруване е подобна цифрата (когато си купите нещо от ибей например и платите 100 паунда , продавача не получава тази сума, той получава към 93 паунда- карам го на око :) ), та тази комисиона се дърпа автоматично при транзакцията и при получателя пристига , сумата след взетата от Paypal комисиона ! Тази услуга е безплатна, (изпращането на пари )(но има комисиона при дърпане на пари към сметката ) когато акаунта е вързан само и единствено директно с банкова сметка , което е възможно за не повече от 5 държави по спомен , така че престанете да измисляте нова политика от името на Pаypal !

Тони , ако ти изпратиш през Paypal 500 паунда, получателя ще види/получи около 485 паунда , ако той ти прати на теб 500 паунда , които той е имал в самия акаунт , ти ще получиш 500 паунда , без няква символична сума комисиона за презгранична транзакция , това е !

На този свят няма нищо безплатно , не се ли научихте !?!

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Тия дни се сетих за лесен начин за пращане на пари. Ако си извадя дебитна карта от някоя банка и я дам на човек, който е в UK примерно, дали ще може да тегли от нея пари и колко би била таксата за транзакция? И дали ще има значение колко пари се теглят, има ли лимити както в BG (400лв е тук) и т.н.?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи първо няма как да питам човека, който е в Англия, защото той няма българска дебитна карта, която да ползва там. Второ, не съм казал, че банките ще ми слугуват, но тук говорим за евтин начин. Защото съгласи се, няма как на 1100лв да им дам 60 нали така? Тука вече си е жив обир! Една приятелка ползва испанска дебитна карта в България и при всяка транзакция и взима по 5 евро (което е една съвсем реална и нормална сума), като няма значение колко ще изтегли (тя затова гледа да тегли повечко). Много хора, които са в чужбина пращат по този начин на роднините си пари. Въпроса ми беше в обратния случай дали може и колко би струвало. Ще поразпитам и в банките, но викам и тук да споделя. Може да има някой, който е по в час...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Питай в UNICREDIT, те са международна група и ако имат клон в Англия - може и да "минеш метър".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, те някой банки имат договори с чужди банки и сигурно е малко по-евтино. Примерно знам, че Пощенска банка има взаимоотношения с английската Nationwide. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Условията за теглене на пари от международни дебитни карти ги дават банките издатели на картите и съответно няма какво да се пита банка в чужбина колко ще вземе за транзакцията. Ето ти един линк VPay, а това тук са таксите. Аз ползвам такава карта и съм доволен. Издават ги в почти всички банки. Ориентировъчно на човекът, който ще ползва в чужбина международна дебитна карта /издадена в България/, ще му бъде прихваната такса от 3 евро + 1 % от изтеглената сума. Ако пък тегли пари от банка, която е от групата на банката издател на картата ще му бъде безплатно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това последното много ми хареса. Трябва само да разбера дали в UK има банка от групата на UniCredit.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Такаа, поразучих малко нещата и общо взето ситуацията е такава. Офертата на Unicredit е много добра, но за съжаление тази банка я няма в UK, както и в почти всички напреднали държави от Европа. Проверих тарифите на почти всички банки в България и се оказа, че най-добрата цена дават от Централна Кооперативна Банка, където ми е и сегашната карта и съм много доволен. Така, че ще продължавам да си я ползвам нея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тони, това за UniCredit някаква шега ли е? Това е една от най-големите банки в света, разбира се, че я има в UK. Ето ти да видиш - http://www.hypovereinsbank.co.uk/А може да видиш, че я има и в по-малко напреднали държави като Германия и САЩ, например - http://www.unicreditgroup.eu/en/home.htm

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че я има, но в UK примерно имат представителство само в London и работят само с корпоративни клиенти. Искаше ми се да не беше така, защото всичко щеше да е много лесно. Трансфер на пари все едно си в България...

Това е от сайта им:

Welcome to UniCredit Bank AG in the UK

UniCredit Bank AG is authorised by the German Federal Financial Supervisory Authority (BaFin). Business conducted from the UK (London) Branch is also regulated by the UK Financial Services Authority (FSA).

UniCredit Bank AG London Branch does not operate accounts for individuals and does not offer personal loans.

Държавите където имат развита мрежа както в България са: Италия, Германия, Австрия, Азербайджан, Босна и Херцеговина, България, Хърватия, Чехия, Естония, Унгария, Казахстан, Киргизстан, Латвия, Литва, Полша, Румъния, Русия, Сърбия, Словакия, Словения, Турция и Украйна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Здравейте имам въпрос относно eBay. Имам 33.72$ в PayPal Balance, които са получени от продажби в eBay, вкарах в дебитната си карта още 40лв(Райфайзен). Общата сума на тази от баланса в PayPal и на тази от сметката ми е около 86-87лв. Харесах си продукт в eBay, който е на обща стойност 74лв. Проблема е че когато се опитам да го платя не ми дава, защо ? Също разбрах, че когато вкараш пари в сметката си не се показват в PayPal Balance... ами просто се изтеглят при самата покупка, но при мен не се получава.

Благодаря Ви предварително !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери си баланса в сметката на ДК. От 01.07.2011 г. Рафайзенбанк събират такси за месечно обслуване и на дебитни карти... Може да са събрали нещо и да не ти достигат. Най-добрия вариант да следиш какво става със сметките ти в Райфайзен е да си пуснеш едно ONLINE банкиране - безплатно е и може да го заявиш от всеки офис на банката. Така на домашното РС си наблюдаваш движението и знаеш какво се случва.А каква точно е картата която ползваш за плащане.... Аз също съм със сметка през Райфайизен и моята карта е VISA Classic

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Също така мога да дам още един съвет, макар че съм сигурен че е излишен! По принцип до колкото съм запознат аз, всяка дебитна карта има определен брой операции които могат да се извършат с нея ( Пример аз съм на ДСК и имам право на 50-сет операции с картата), възможно е и тук да ти е проблема, но слабо се съмнявам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери си баланса в сметката на ДК. От 01.07.2011 г. Рафайзенбанк събират такси за месечно обслуване и на дебитни карти... Може да са събрали нещо и да не ти достигат. Най-добрия вариант да следиш какво става със сметките ти в Райфайзен е да си пуснеш едно ONLINE банкиране - безплатно е и може да го заявиш от всеки офис на банката. Така на домашното РС си наблюдаваш движението и знаеш какво се случва.А каква точно е картата която ползваш за плащане.... Аз също съм със сметка през Райфайизен и моята карта е VISA Classic

Имам си онлайн банкиране и имам точно 40лв в картата и 33$ в PayPal баланса, които са напълно достатъчни за да заплатя продукта. Иначе картата е Visa Electron.

Също така мога да дам още един съвет, макар че съм сигурен че е излишен! По принцип до колкото съм запознат аз, всяка дебитна карта има определен брой операции които могат да се извършат с нея ( Пример аз съм на ДСК и имам право на 50-сет операции с картата), възможно е и тук да ти е проблема, но слабо се съмнявам!

Не е това проблема, мерси все пак за отговора. :)

EDIT:Проблема е решен !

А ето и как реших проблема: Влязох в Currency Converter от PayPal и от там смених валутата от USD в GBP, защото покупката беше на стойност 32GBP. Когато PayPal смени доларите ми в паунда станаха 20 паунда в PayPal Balance. И успях да закупя продукта с 20-те паунда + останалите левове в дебитната карта.

Редактирано от jassenme
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Здравейте, предложете банка, която работи по- бързо с paypal. Картата ми е на ProCreditBank и когато си изпращам пари от paypal акаунта към картата, чакам 4,5 дена. Имате ли престава дали с някоя друга банка по- бързо ще става трансфера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

turganay, чрез онлайн банкирането им ли следиш кога ти престигат парите? Защото ако е през там бъди сигурен, че парите са пристигнали по-рано в сметката ти, просто има забавяне в отразяването на транзакциите в онлайн банкирането.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...