Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

PayPal запитване


encore

Recommended Posts

  • Отговори 129
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • tonygti

    15

  • DreamcatcheR

    13

  • mupo

    11

  • The Shaman

    11

Здравей Миро, прав си за това, че още сутринта на четвъртия или петия ден ги виждам, но мога да ги тегля, чак след 17h. Звънях в банката да ги питам защо след като ги виждам в онлайн банкиране, защо не са ми преведени в картата. Отговориха ми, че трябвало да изчакам до 16 - 17h за да ги осчетоводят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм прехвърлял пари от PayPal в сметката си в банката, но и при мен ще е същото тъй като също използвам ProCreditBank. Да сподели някой друг ако е правил този трансфер на друга банка кога могат да се теглят парите и дали при другите банки има такова време за "осчеводяване".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В ПИБ също.

Само при мен ли не е така? С дебитна виза електрон съм, скоро изтича - март месец. И се чудя дали да остана на ПИБ. Доволен съм, а и имам клон близо. Но същото важи и за Пощенска..

Като направя примерно плащане по пейпал и ми излиза в онлайн проверката чак след 5-10 дни..

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята е кредитна "Visa", пробвахме с един приятел да му пратя 10 евро, получи ги веднага и ми ги върна веднага. Това стана вечерта, на другия ден сутринта, се върнаха по картата (иначе в PayPal ги видях на момента).

Имам и дебитна PayPass-Maestro, но с нея не съм пробвал и незнам има ли разлика.

Включи си смс известяване за всички пари, които са постъпили или изтеглени от картата, много е удобно, (особено като често пътувам в чужбина) така няма нужда от онлайн провека и да чакаш времето за осчетоводяване.

Дано съм ти бил полезен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с карта от Централна Кооперативна Банка и съм много доволен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте аз имам карта към КТБ

разгледах тази таблица

http://bg.sportingbe...comparison.html

и ми се струва, че и те издават VISA карти обаче аз съм нов с тези работи и не ми е ясно сега моля обяснете ми го стъпка по стъпка

отивам в банка и иска да ми отворят сметка с VISA карта така ли ? има ли някаква такса за тази карта еднократна или всеки месец година или ? а бе с две думи какво се плаща ?

После чакам да ми я издадат и какво ? може ли да си ползвам моята си карта която не е VISA ?

Едит: само да попитам а може ли да се регистирам без карта и да внасям пари от банка или от easypay например ?

Редактирано от alek200
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно...

Да не отварям нова тема ще попитам в тази, нищо че е стара...

Някой знае ли фирма която се занимава с доставка на стоки от Германия?

Става въпрос да си поръчам нещо (плащам го), да ми се прати до адрес на фирмата в Германия (плащам доставката) и после те да ми го доставят до България. Нещо като KDShopping, но за Германия, а не за Англия.

Мисля е ясно защо ми трябва такава фирма - доставката ще ми излезе в пъти по-евтина отколкото директно да ми го пратят до България. Също така се случва да няма директна доставка до България.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Шамане. Трябваше да спомена, че тези ги видях, но има хора които се оплакват, че пратките им са върнати, тъй като нямало никой на адреса им в Германия, а другия недостатък е, че имат "офис" само в София, а както знаеш ние сме си майнички с теб :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да. Това е неудобство, но аз ползвам Еконт от там до тук :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Шамане. Трябваше да спомена, че тези ги видях, но има хора които се оплакват, че пратките им са върнати, тъй като нямало никой на адреса им в Германия, а другия недостатък е, че имат "офис" само в София, а както знаеш ние сме си майнички с теб :biggrin:

Ако прецениш и искаш давам ти адреса, доставят го при мен и от там нататък е лесно.

По 2 пъти в седмицата пътувам през/покрай Пловдив или ако нямам път няколко дни ще ти я пратя с куриер. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

Привет,

Имам онлайн магзин с PayPal плащане в него. Проблема ми е, че потребителите ми трябва да се регистрират в PayPal за да извършат плащане или да са регистрирани вече. Виждал съм, че предлагат възможност за плащане, директно от карта, без регистрация.

Акаунта ми е премиум. Четох на едно място как става това, но нещо не мога да се оправя, нямам описаните опции в моя акаунт. Дали има нещо специфично за нашата страна?

Може ли някой да помогне, какво трябва да направя?

Благодаря предварително

Редактирано от imanev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам как ще платят през PayPal без регистрация там. Поне аз мисля така, не съм сигурен. Плащането чрез кредитна карта или по друг начин е настройка/плъгин на сайта ти и трябва да го търсиш там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Здравейте,

Имам следния казус - обявил съм си в Продавалник макбука. Преди няколко седмици ми пиши някаква, която беше готова да ми даде повече пари, от това което искам, плюс пари за транспорт, да го пратя в трета държава на детето и. Искаше ми банкова сметка да ми преведе парите, а на следващия ден акаунта беше закрит. Онзи ден дру потребител на Продавалник със подобна оферта, само че сега трябва да го пращам в щатите. Тази отново го иска за детето си. Искаше ми мейл за PayPal акаунт, за да ми преведе парите. Дадох мейл, като не вярвах, че нещо ще стане. Днес получавам мейл от PayPal, че имам преведени парите, но искат да им изпратя сканиран документ за това, че съм пратил пратката.

До сега подобно нещо не ми се е случвало и се чудя няколко неща:

1. Ако пратя макбука и тези си поискат парите обратно, преди да съм ги взел?

2. Ами аз мога да пратя и нещо друго (не че ще го направя), но как PayPal защитават интереса и на двете страни?

Ще се радвам ако някой сподели опит. Също така и куриер или с поща да го пратя. Какво да снимам и пратя на PayPal?

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е измама! Не пращай нищо!

100% ти гарантирам, че мейла не е от PayPal.

Редактирано от mirror
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Върви някаква измама в продавалник. И на мен ми се е случвало същото нещо, като купувачите бяха от UK. и искаха последващата кореспонденция да е на имейл. Също държаха плащането да е през ПейПал, макар да трябваше да дойде някой и да вземе стоката. До сделка не се стигна, вероятно им трябва ПейПал акаунта, там ще правят измамата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ПейПал си е сигурна система и защитава клиентите си. Обаче ти трябва да имаш акаунт, не мейл. Акаунта е с потребителско име и т.н. Как така ти им прати мейла и ти преведоха пари по акаунта ти.

Второ ПейПал взима такса около 1% на всички продавачи. Ако такава такса не взета значи нещо гнило има :). Няма как ако наистина са преведени парите да си ги поискат обратно преди да си ги взел. Те трябва да се виждат в акаунта ти, но по банковата ти сметка ще излезнат до няколко дни. Или се направи на разсеян и изчакай малко преди да го пратиш.

Редактирано от drjivago
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет отново,

Аз имам PayPal акаунт и те ми искаха мейла на моя акаунт. Но сега като се загледах в писмата, линковете в тях, мейла на изпращача - всичко е пълна измама. Според мен, вероятно са ми хакнали паролата в Продавалник и сега се опитват да получат повече. Искаха ми личен мейл, т.к. този в PayPal е служебен. Явно се пробват да влезнат в акаунта на PayPal или на друга поща, знаейки паролата ми за Продавалник. В едното писмо, т.к. не знаят името ми и от мейла който им дадох, са ме кръстили Димитър Дунчев :-). Всичко е пълна измама и ще се опитам да преправя заглавието, на темата, че да е ясно за какво става дума. Ако това е невъзможно, ще помоля някой от админите да го направи.

А ето и писмата: ама нещо не се качват. Ще ги ъплоудна някъде и ще сложа линкове

yny8yzar.jpgusa3yzeg.jpg

Редактирано от imanev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здр.

Я направи репорт на Пай Пал. Прати им писмата и им кажи да ги блокират тия измамници.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

PayPal се обръщат към тебе ВИНАГИ ПО ИМЕ (Dear Mr.Ivan Ivanov) ,в мейла пише само Dear Sir.Подателя е *^%##@safe-mail.com.Твърде много факти подсказващи , че е измама.Бъдете внимателни.Един познат изгоря с 350$ , защото така прати един телефон до ЮАР.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Писмата, които пращат от PayPal са ...@intl.paypal.com. Поне писмата до мен са винаги такива. Това си е менте отвсякъде. Влез в сайта на PayPal, намери секцията за докладване на измамници и им копирай писмата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобна случка. Една "англичанка" се свърза с мен по скайп, видяла обявата ми в за макбук про в продавалник. Иска да ми го плати по пейпал и да го пратя по пощата на "братовчед й" в ЮАР. Не си дадох мейла, съветвам и никой да не си го дава никъде на някакви такива съмнителни. Драснах в гуугъл нещо от сорта на "измама продавалник ЮАР" и веднага ми излезе бая материал по въпроса. "Оная" ми беше дала и име и точен адрес, така че предполагам и само по него може да се намери инфо за други подобни случаи..

Просто не вярвайте на никой. Ако искате да си продадете нещо в чужбина, ползвайте само ибей+пейпал. Никакви външни плащания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...