Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Преместване на буквата "ч"


Stanev

Recommended Posts

На iMac-a закачих последователно Model - A1314 (безжична) и след това A1243 стандартна с usb кабел, и двете клавиатури се разпознават автоматично от Укелеле, и няма грам разминаване на нито един бутон, кой модел е това което ползваш, ейпълска клавиатура ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако бараш по систем, първо трябва да изключиш защитата. Влизаш в рикавъри и от терминала въвеждаш csrutil disable.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Клавиатурата си беше в комплект с iMac-а, в петък го взех, безжична с вградена батерия. Ето това е модела: http://www.istyle.eu/bg/mac/imac/imac-21-5-dual-core-i5-1-6ghz-8gb-1tb-intel-hd-graphics-6000.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

j4xYE.jpg

Вижте бутона до Z, той реално играе "ч", но пусна ли Ukelele онзи бутон до "1" не функционира, а иначе си работи, а този до "z" Ukelele го показва, че е горе, а той не е. Не знам дали ме разбирате. Явно проблема е в US и ENG стандарта, а аз явно съм взел US клавиатура, такава ми се падна в комплекта.

Тук намерих и статия свързана с различните стандарти: http://apple.stackexchange.com/questions/106058/difference-between-us-qwerty-and-international-qwerty-apple-keyboards

Явно ще е зор работата :) , лошото е, че на работа съм на Windows и там си пиша с "ч", след това вкъщи е на друго място и е адски досадно..

Редактирано от donnikalas
доп. инфо
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Keyboard Layouts.zip

http://dox.bg/files/dw?a=4df7b94d16

Пробвайте тази клавиатура. Ползвам я от доста години и нямам ядове на най-различни машини. Инсталацията е като горните. Търсете EeeMacFn BG. Ако не я видите в българските клавиатури, вижте при "други".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на February 5, 2017 at 10:00, gogzy написа:

http://dox.bg/files/dw?a=4df7b94d16

Пробвайте тази клавиатура. Ползвам я от доста години и нямам ядове на най-различни машини. Инсталацията е като горните. Търсете EeeMacFn BG. Ако не я видите в българските клавиатури, вижте при "други".

Благодарности колега! Хиляди благодарности! В момента съм с лаптопа на Банско, и на него имах същия проблем вече е ок, нямам търпение да се прибера за да видя дали ще проработи и на Имака! Ще пиша скоро!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

gogzy перфектен си! Клавуатурата си работи вече и на АйМака! Благодарности отново!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

От време оно, с Ukelele си направих моя си подредба на фонетичната клавиатура, с последната версия вече с е във формат *.bundle, и се слага в ~Library/Keyboard Layouts, върви на Big Sur MBP 13" mid2013, подредбата на фонетичната е със смяна на В и Ж, и Ч и Ь. Ако те устройва прати мейл на ЛС, ще ти пратя бъндела да го тестваш.

 630951918_ScreenShot2021-01-27at21_40_00.thumb.png.b603714f257949cf71c9a26f61d84159.png

Редактирано от MacIlian
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да постнеш бъндъла тук? Бих се възползвал и аз с удоволствие. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем, качих го в dropbox, бънделът е в зип архив, гледам че dropbox-а показва директно съдържанието на архива и бънделът се вижда като папка "MacIlianBG.bundle", затова направо теглете архива от иконката в дясно. 

https://www.dropbox.com/s/8wvu51b050fdhf9/MacIlianBG.bundle.zip

20024725_ScreenShot2021-01-29at21_02_59.thumb.png.bb30bde76b859f834302bcf792d37c16.png

 

PS.  В клавиатурата са вградени и гласните с ударения: ѐ, ъ̀, у̀, ѝ, о̀, а̀, избирането става със задържане на бутона, но за целта трябва да е спряна опцията за повтарящо изписване на буквата със задържане на клавиша.

Редактирано от MacIlian
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеца по-късно...

Кажете софт с който да си разменя мястото на "ч" защото съм свикнал да ми е преди "1", а не преди "z"? Тъй като чета че такива програми имат достъп до написаното на клавиатурата моля за някоя сигурна програма или метод?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ukelele, има го в няколко теми във форума, една от тях е (Преместване на буквата "ч"), пробвай и с търсачката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Alxx® changed the title to Преместване на буквата "ч"

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...