Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Отключване на iphone 3G/3GS FW3.1.3 закупен от О2 UK !!


liubo84

Recommended Posts

Здравейте, за притежателите на iPhone 3GS с FW 3.1.3 закупен от о2 UK има начин да си отключите фабрично телефона ! Предполагам информацията не е пресна, но понеже невидях такава тема реших да я споделя с вас.Нещата които Ви трябват са: карта на О2 (без значение дали е на договор или на ваучер), датата на последното презареждане на картата, поне 2 номера с които сте разговаряли от тази карта, IMEI номера на тел-а.Отивате на http://shop.o2.co.uk/update/unlockmyiphone.html (от България се отваря адреса посредством UK Proxy server) и популвате всичките тези данни. Цялото удоволствие струва 15 паунда,които се вземат от текущия Ви ваучер (ако сте на договор е безплатно)!!! По принцип процедурата която О2 Ви казва че трябва да премине е 14 дена, но аз чаках точно 2 :) След това получавате SMS на картата на О2 скоято сте регистрирали гласящо: Your iphone is now unlocked.To use a non-o2 sim card in your iphone swap the existing sim and connect to itunes as usual! и можете да се радвате на фабрично отключен телефон ;) Надявам се да съм бил полезен! Отново повтарям че това важи за телефони закупени от UK и кодирани на О2 !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаше някаде такава тема. Аз моя така го отключих, само дето в началото ми казаха, че трябва да ида до Англия да направя разговорите от там. Ама накрая съм попаднал на някой заспал дежурен понеже пуснах молбата към 19ч и като се прибрах към 1ч, имах e-mail, че са го отключили. Или просто са се мотали 3 месеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А схемата дали ще стане, ако просто кажа IMEI номера на приятел в Англия и да се активира от там, докато телефона е при мен в България? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не. Необходимата информация за да ти отключат телефона е точно IMEI номера. Без него няма как да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да де :) Той ще знае IMEI номера и ще има всички необходими данни, които трябва да се попълнят, за да се активира.. но картата няма да е в самия телефон..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш карта на О2 в теб в България с роуминг можеш да напражиш 2 бързи разговора с номера на О2, а IMEI номера можеш да го вземеш от:Settings -->General-->About-->IMEI 15 цифри са :) Мисля че и от БГ може да се направи това :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам къде е IMEI... Казвам го на приятел в Англия, той отваря посочената страница, попълва всички данни за разговори, презареждания и т.н. и ми активират телефона? Или просто си мечтая.. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От три пъти написано едно и също ако не вдяваш, купи си нокиа 1208 и бегай. Тази тема е важна по принцип, но тъй като е налично цялото инфо и по- нататъчните коментари безсмислени - :lock:

П.П. Местя в "Трикове..."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Здравейте ,Ако има някой тук който е отключил телефона си фабрично с горе споменатия метод от България нека да де съвет ,защото за втори път ми пращат съобщение гласящо "We are unable to unlock your iPhone.For more information & help please go to www.o2.uk./unlockmyiphone" Незнам дали греша някаде или просто вече нестава по този начин.Правя всичко както си му е реда всичко необходимо имам както следва 17.63 паунда имам в нея имам двата номера с които съм говорил в англия имам и касовата бележка от последното презареждане което беше на 28.08.2010г. всичко попълвам както трябва ,но уви ...вече втори път ми пращат горе споменатото съобщение.Ако има някой сблъсквал се с такъв проблем моля дайте съвет. Поздрави :rolleyes:

П.П. Картата е Pay & Go.

Редактирано от munata_lom
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли , дали този номер с ФО може да стане с ıPhone 4 закупен от Англия O2 ???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@munata_lom При мене стана след окол 3 месеца отказване. Просто една вечер за пореден път си пуснах молбата и няколко часа по-късно беше отключен.

Това което мога да те посъветвам е да си пускаш молбата поне веднъж седмично, когато се сетиш :) и все някой ден може да попаднеш на някой на който му се спи, като мене.

Работата си е на чист късмет при отключването с ваучер.

@Mar40 Предполагам, че да.

Редактирано от MtMCooLBG
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

А някой знае ли , дали този номер с ФО може да стане с ıPhone 4 закупен от Англия O2 ???

iPhone 4 е на специална оферта с О2 и те просто изчакват да продадът колкото се може повече договори !

От О2 просто казват-Очаквайте Скоро!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Услугата вече е достъпна и за Iphone 4. Въпроса ми е как може да се зареди ваучер на 02 от БГ. И ако някои е успял да си отклучи телефона от България по този метод да сподели ... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Потвърждавам за iPhone4 ,миналата сряда пуснах искането до о2 ,със спряна карта на договор към о2 (имаше и доста задължения картата), не получих и все още не съм получил никакъв имейл за потвърждение , просто одеве си сложих глобулската карта и започна търсене на мрежа докато го закача към ITunes и изпиза BG Globul,а на iTunes изписа ,че е активиран телефона :Angel:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Mar40 ваучер на О2 можеш да си презаредиш от саита на О2:https://registration.o2.co.uk/o2/webtopup/mobiledetailsprepare.do стига да имаш кредитна карта разбира се, и някои лев в нея :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...