Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Без слушалките нямам звук


Ninaraptor

Recommended Posts

Имам голям проблем...Телефона ми възприема че е само със слушалки...като съм със слушалки има звуци,слушам музика,мога да звъня и да ми звънят...и когато ги извадя си остава в същия режим...Миро ми каза да почистя жака...почистих го оправи се за малко и сега продължава да ми прави тоя гаден проблем...

Дайте съвети..случвало ли му се е на някого?!Ако сменя жака,всичко ли ще е наред?

Темата е специално за avelikу,защото не мога да го хвана в скайп...

Не триите темата а ми помогнете..Мерсиии :razz:

FW 2,2 3G

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пиши смислени заглавия на темите които пускаш!

Включи слушалките, пусни музика и ги извади (без да спираш музиката преди това!)

Ако и така не стане, вземаш една клечка за уши и една сламка. Със сламката духаш вътре в жака, а с клечката почистваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И аз имах и още имам такъв проблем, но при мен всичко идва от страничното бутонче за вибрацията, та виж го дали работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем.При мен се оправи по следния начин - сложих слушалките,проведох разговор чрез тях и когато затворих разговора,махнах слушалките и всичко си дойде на мястото.Успех :exclaim:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да вкараш и изкараш жака на слушалките 7-8 пъти бързо,също така може да пробваш да рестартираш телефона със слушалките и след това да ги извадиш,и двата варианта съм ги пробвал,защото няколко пъти ми се случва.

Успех

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да вкараш и изкараш жака на слушалките 7-8 пъти бързо,....

WTF :surprised:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да няма нещо вътре,което да не позволява на пластинката да се върне до край,пробвай с нещо да духнеш вътре,или колкото и нелепо да звучи пробвай с прахосмукачка,да изкараш всички болкуци от вътре,ако има и така,друго не се сещам за съвет ! :biggrin:

Успех

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С рестор няма да се оправи проблема. Ако не стане след упорито слагане и вадене на слушалките проблема отива към хардоерен: Модул за звука за iPhone 3G

П.С. Не съм на скайп-а защото съм го сменил. Вече не влизам със стария ник.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема,искам да попитам разбиращите.Наистина ли звука от говорителчето на 2G-то е толкова слабо или нещо не е наред при мен?Едвам го чувам като звъни,за музика въобще не говоря.Със слушалките всичко е наред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е много силен, ама чак пък да не го чуваш почти. Да нямаш проблем със слуха?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да е от космите в ушите,верно :biggrin::biggrin: .На една Нокия как го чувам тогава,незнам.Значи такъв си му е,така да го разбирам?Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах всичко..даже бях с фалшиви слушалки взех си оригинални ..дайте ми съвет :) мисля че модула за звука си е наред но не знам защо така се е**ва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Проблема е, че преди около седмица както играех звука от спийкъра внезапно изчезна. Повече от година и половина всеки ден по няколко часа гейминг, слушане на музика или гледане на видео и винаги саунда е бил на макс, и никога не е правил проблеми. Сега звук си има, но само през жака за слушалки, а за обаждания ползвам вибрацията. Пробвах всички познати фиксове:

- почистване на спийкърчето;

- духане, ама толкова много и силно през живота си досега не бях духал (включително насочено обдухване през тесни отвори като сламка - не се смейте);

- многократно вкарване и изкарване на слушалките в жака, бързо и бавно;

- горното в комбинация с пускане на песни и видео, увеличаване и намаляване на звука от бутона и почукване на спийкърчето;

- рестарт;

- напълно изтощаване на батерията;

- и накрая чист рестор;

Е нищо не помогна освен, че за един ден след едно свръх-издухване звука се появи и после пак си изчезна, след това за няколко часа отново дойде (тоз път жената накарах), не и без помощта на някокко леки почуквания.

Докато се беше появил обаче какво ми направи впечатление: звука не беше вече чист както преди, а или пращеше, или пропукваше като стара издънена колона Респром. Явно тотално е заминал вече, но пуснах темата ако някой знае някакви други решения на проблема да сподели.

Иначе е ясно - ще пътува към сервиза.

И още нещо, гледам при четворката звуковия модул е изцяло променен и може би е помислено за следния негативен ефект:

при игра когато iPhone е хванат с двете ръце и спийкъра се озовава притиснат в дясната длан, а същевременно звука е усилен докрай се получава нещо като изкуствено запушване на звуковия поток, който няма пространство да излезе навън. Не че съм някакъв аудио инженер, но точно когато се загуби звука така го бях притиснал да не вдигам врява вкъщи пък и по-рано съм си го мислил дали може да случи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ахахахахаха......рева вече.....По- новаторски метод не бях срещала....

- духане, ама толкова много и силно през живота си досега не бях духал (включително насочено обдухване през тесни отвори като сламка....

-свръх-издухване (тоз път жената накарах),

-някокко леки почуквания....

Ох......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

О, вярвам ти...

Насоченото обдухване през тесни отвори и свръх-издухването със сигурност бая зор са ти дали, пък по-чукването даже не искам да си го представя.... :rolling: :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Същият проблем и при мен днес. Изведнъж изчезна звукът от колонката. От това, което видях и по други форуми и други хора имат проблем с "активните" слушалки. От всички описани методи само рестора помогна. Вече съм с 4.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...